VRER ravit lauantaina 17. maaliskuuta 2018
Kisapäiväksi on valittu 17.03.2018 ja viimeinen ilmoittautumispäivä on kisapäivänä kello 12.00. Ravit järjestää Pompeji ja vastuuhenkilönä on Milja H. Tulokset arvotaan puolueettomasti ravikoneella.
Säännöt
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen / lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 5 hevosta / lähtö / omistaja, ponilähdöissä enintään 10 ponia / lähtö / omistaja
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan tarvittaessa ryhmiin
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta, ponit 3-18 vuotta
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä!
- Mikäli lähdössä on 2-3 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen / lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 5 hevosta / lähtö / omistaja, ponilähdöissä enintään 10 ponia / lähtö / omistaja
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan tarvittaessa ryhmiin
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta, ponit 3-18 vuotta
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä!
- Mikäli lähdössä on 2-3 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
Ilmoittautuminen
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 17.03.2018 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään. Laitathan hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 17.03.2018 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään. Laitathan hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, 2v lämminveriset, P: 1 000v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m, 18,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1 500v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 000v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset, P: 3 000v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 4 000v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, 3v kylmäveriset, P: 1 000v€
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1 500v€
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m, 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 000v€
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m, 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 500v€
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m, 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 3 000v€
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m, 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, P: 4 000v€
Lähtö 12. Tasoitusajo 1100m, avoin A-ponit, P: 150v€
Lähtö 13. Tasoitusajo 1100m, avoin B-ponit, P: 150v€
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, 2v lämminveriset, P: 1 000v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m, 18,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1 500v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 000v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset, P: 3 000v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 4 000v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, 3v kylmäveriset, P: 1 000v€
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1 500v€
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m, 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 000v€
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m, 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 500v€
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m, 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 3 000v€
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m, 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, P: 4 000v€
Lähtö 12. Tasoitusajo 1100m, avoin A-ponit, P: 150v€
Lähtö 13. Tasoitusajo 1100m, avoin B-ponit, P: 150v€
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset
P: 1 000v€ - 800v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 2v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) ei enn. -- 01.20,2aly x
2. 2v o Radical Alterego / Simo H (RuKo) ei enn -- 01.20,5aly x
3. 2v t Kirochka / siinau (RuKo) ei enn -- 01.21,5aly
4. 2v o Saltas Brutal Rich / Jesse O (RuKo) ei enn -- 01.22,2aly
5. 2v o Norhern Sunrise / Eero (Team Lily) ei enn. -- 01.22,2aly
6. 2v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) ei enn. -- 01.23,1aly
7. 2v o Prince of North / Viveka (Team Lily) ei enn. -- 01.25,5aly x
2v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) ei enn. -- - hyl
2v t Yalenchka / Pauli R (RuKo) ei enn -- - hpl
RYHMÄ 2
1. 2v o Born To Be Showman / (PoRa) 21,7ke -- 01.19,3aly x
2. 2v o Back with The / Henna (RRA) 22,3ake x -- 01.19,4aly
3. 2v o Fiorenzo / (WyRa) 20,3aly -- 01.19,6aly
4. 2v t Orbi / Oresama (RR) 1.22,5aly -- 01.20,1aly
5. 2v t Caiora / (WyRa) 20,1aly -- 01.20,4aly xx
6. 2v o Game Over / Lauri (RRA) 25,1ake xx -- 01.21,2aly
7. 2v t Polikwaptiwa / (WyRa) 20,2aly -- 01.21,3aly
8. 2v t Nocturnal Rainbow / Antti (RRA) 23,4ake -- 01.22,5aly
9. 2v t Soul Sugar / Assi (RRA) 23,3ake x -- 01.22,5aly
10. 2v t Cherie Rus / (PoRa) 24,3ke -- 01.23,1aly x
11. 2v o Casden / (WyRa) 20,2aly -- 01.24,1aly
2v t Angela / Ronja (RRA) 23,4ake -- - hml
RYHMÄ 3
1. 2v o Hawkeye JN / (PoRa) 17,2aly -- 01.17,4aly
2. 2v o Vespertilio / (WyRa) 17,3aly -- 01.17,5aly x
3. 2v t Rjazán Meduza / Taneli R (RuKo) 18,4aly -- 01.18,4aly
4. 2v o Rjazán Put-in / (PoRa) 17,3aly -- 01.18,6aly
5. 2v o Rjazán Blackmail / (PoRa) 18,4aly -- 01.22,5aly
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 18,0 ja hitaammat lämminveriset
P: 1 500v€ - 1 200v€ - 900v€ - 600v€ (- 300v€)
1. 3v t Sweet Little Sin / Anna (RDT) 18,2aly -- 01.17,3ake x
2. 3v o Ratchet Rus / Juhana O (RuKo) 18,4aly -- 01.17,3ake
3. 3v t Joscelyne Burn / Jere P (RuKo) 19,2ly -- 01.17,5ake x
4. 5v t Destroyer / Laura (RDT) 18,2ke -- 01.18,6ake
5. 3v o Star Of Fate / Emmi (RDT) 19,4ly -- 01.19,2ake
6. 3v o Firefox Impreza / Oiva P (RuKo) 18,4aly -- 01.19,4ake x
7. 3v t Kozyrnaja / Harri I (RuKo) 18,6aly -- 01.20,2ake
8. 3v o Leslie Cliff / (PoRa) 18,3aly -- 01.21,2ake
9. 3v o François Ach / Aapo H (RuKo) 18,5aly -- 01.21,6ake
10. 5v o Thunderstruck / Spookiness (RDT) 18,2ke -- 01.21,6ake
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 000v€ - 1 700v€ - 1 400v€ - 1 100v€ (- 800v€)
RYHMÄ 1
1. 4v o Grimlock Unia / Juhana T (RuKo) 16,6aly -- 01.16,3ake
2. 3v t My Eternal Love / Jaana (MRA) 17,4aly -- 01.17,0ake
3. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.17,2ake x
4. 4v o Starscream Snilli / Heimo T (RuKo) 17,1aly -- 01.18,1ake
5. 4v t Heaven's Fire / Iida (NaSe) 17,4a -- 01.18,2ake
6. 4v t Maroth Gue / Sari (NaSe) 16,6a -- 01.18,3ake
7. 3v o Impasse Pomp / (TeKo) 17,2ke -- 01.18,5ake
8. 4v o Arkhelokhos Rus / Joni P (RuKo) 17,1aly -- 01.18,5ake
9. 3v o Keep On Jammin' / Laura (MRA) 17,5aly -- 01.19,3ake xx
10. 3v o Habitude Pomp / Laura (RDT) 17,1ake -- 01.19,5ake
11. 3v o Sunstruck / (WyRa) 16,5ake -- 01.19,5ake x
5v o Grand Abs / Atte (NaSe) 17,1a -- - hpl
RYHMÄ 2
1. 5v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) 16,1aly -- 01.15,8ake xx
2. 3v t Crazy But Worthy / (PoRa) 16,4aly -- 01.16,0ake
3. 5v o In Roy's Name I Run / Rane (NaSe) 16,2a -- 01.16,4ake
4. 3v t Little Risky Pomp / (PoRa) 16,4aly -- 01.16,6ake
5. 4v o Radical Adrenaline / Spookiness (RDT) 16,2ake -- 01.17,3ake
6. 5v t Ginger Soupir / Helena (NaSe) 16,3a -- 01.17,4ake x
7. 3v o Speedy Pride / (PoRa) 16,3aly -- 01.17,4ake xx
8. 3v t Seventeen Candles / (WyRa) 16,4ake -- 01.18,2ake
9. 5v t Rjazán Seléna / Ellu (Salta) 16,4aly -- 01.18,2ake
10. 3v o Prince Carpenter / (PoRa) 16,4aly -- 01.18,3ake
11. 3v o Marvel Pomp / (PoRa) 16,3ake -- 01.18,3ake
4v o Devereaux Rus / Pekka S (RuKo) 16,3aly -- - hpl
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset
P: 3 000v€ - 2 700v€ - 2 400v€ - 2 100v€ (- 1 800v€)
RYHMÄ 1
1. 5v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 14,5ly -- 01.14,2ake xx
2. 4v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 15,2a -- 01.14,8ake
3. 3v t Fregatta / (PoRa) 15,3aly -- 01.14,8ake
4. 4v t Ghostpride Pomp / (WyRa) 15,6ake -- 01.14,8ake
5. 5v o Rjazán Trífon / Ellu (Salta) 15,5aly -- 01.14,9ake xx
6. 4v t Gone With The Sin / misery. (MRA) 15,6ake -- 01.14,9ake
7. 3v t Dream Illusion / (WyRa) 15,7ake -- 01.15,4ake
8. 4v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 15,2ly -- 01.16,2ake x
9. 4v t OR'Blended Grace / (PoRa) 14,6ake -- 01.16,3ake x
10. 3v o Expensive Salazar / (PoRa) 15,3aly -- 01.16,5ake
11. 5v t Polaris Ach / (PoRa) 14,5aly -- 01.16,5ake xx
4v t By Your Side / Petra (MRA) 15,2ke -- - hll
RYHMÄ 2
1. 6v t Jubilee / Mira (MRA) 14,1ake -- 01.13,8ake xx
2. 6v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 14,2ly -- 01.13,9ake
3. 6v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 14,2aly -- 01.13,9ake x
4. 6v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 14,3a -- 01.13,9ake
5. 6v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 14,2aly -- 01.14,3ake
6. 8v o He's My Hero / Harri (NaSe) 14,2a -- 01.14,6ake x
7. 8v t Cheer Me Up / Iida (NaSe) 14,1a -- 01.14,6ake
8. 5v t Radical Like No Other / Spookiness (RDT) 14,1aly -- 01.15,4ake
9. 4v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 14,4aly -- 01.15,5ake
10. 4v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 01.14,2aly -- 01.15,5ake x
11. 5v o Autumn Gold Duán / Shavo (NaSe) 14,2 -- 01.15,6ake
4v r Concorde / Joni (FTeam) 14,2 -- - hml
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 4 000v€ - 3 700v€ - 3 400v€ - 3 100v€ (- 2 800v€)
RYHMÄ 1
1. 6v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a -- 01.12,8aly
2. 8v t Rosalyn / Ronja (NaSe) 13,1a -- 01.12,9aly
3. 6v t Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 13,2aly -- 01.13,0aly
4. 5v o Extraordinary / Sanni (MRA) 13,4ake -- 01.13,0aly
5. 8v t Cheetarine / Senja (NaSe) 13,2a -- 01.13,0aly
6. 8v t Smoking Hot / Molli (NaSe) 13,2a -- 01.13,2aly
7. 6v t Whole Lotta Love / Lotta (MRA) 13,5ake -- 01.13,2aly
8. 8v t Made Up My Mind / Minni (NaSe) 13,5a -- 01.13,2aly
9. 8v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 13,2a -- 01.13,4aly x
10. 6v o Juniper Free Hero / Lauri (MRA) 13,3aly -- 01.13,4aly
11. 6v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.13,6aly
9v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 13,3aly -- - hml
RYHMÄ 2
1. 8v t Radical Perfection / Emmi (RDT) 11,1aly -- 01.11,1aly xx
2. 7v o Big Game Foxy / (PoRa) 11,1aly -- 01.11,2aly
3. 7v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 12,1aly -- 01.11,8aly
4. 7v o Bennet Cram! / Spookiness (RDT) 11,9ly -- 01.11,9aly
5. 10v o Czar Stanislov / Janne U (RuKo) 12,2aly -- 01.12,0aly
6. 7v o Dermonic Foxy / Noora (RDT) 11,9aly -- 01.12,1aly
7. 7v o Radical Wailord / Anna (RDT) 11,1aly -- 01.12,2aly xx
8. 10v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- 01.12,4aly x
9. 7v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 12,5ly -- 01.12,5aly x
10. 6v t Imperial Ach / Laura (RDT) 11,6aly -- 01.12,5aly x
8v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 12,2ly -- - hll
RYHMÄ 3
1. 10v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 10,1aly -- 01.10,2aly
2. 12v t Lies Kind / Tierra (Stra) 10,9aly -- 01.10,7aly x
3. 9v o Varfolomei / (PoRa) 10,2aly -- 01.10,7aly
4. 8v o I'm Perfect Rus / Amelie (Salta) 10,4aly -- 01.10,8aly
5. 9v o Experimental Duán / (PoRa) 10,6aly -- 01.10,8aly x
6. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 10,5ake -- 01.10,9aly
7. 6v o Prezioso Pomp / (PoRa) 10,5aly -- 01.11,3aly
8. 8v t Madame Casanova / Eve (Salta) 10,2aly -- 01.11,4aly
9v o Deadlock V.R. / (PoRa) 10,7aly -- - k
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset
P: 1 000v€ - 800v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o Liian Hopeinen KAS / Henna (KADO) 1.46,1ke -- 01.40,4aly
2. 3v t NRL Palkkio / Pertti (NaSe) ilm kl -- 01.40,5aly
3. 3v t Herttakaksikko / Mikael (HCT) 53,1ke -- 01.40,6aly x
4. 3v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.46,8ke -- 01.41,2aly
5. 3v t NRL Popkorni / Paula (NaSe) ilm kl -- 01.41,3aly
6. 3v o Narrilaivan Huikee / Anna (RDT) 46,5ke -- 01.41,4aly
7. 3v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.47,2ke -- 01.42,5aly
8. 3v o Valfrid Rávgar / Pekko R (RuKo) ei enn -- 01.42,5aly
9. 3v o NRL Uiniva / Urho (NaSe) ilm kl -- 01.43,3aly
10. 3v o Guen Ikiraivo / Emmi (RDT) 48,3ke -- 01.44,3aly
11. 3v t NRL Vimmakas / Ville (NaSe) ilm kl -- 01.45,4aly
12. 3v t NRL Valster / Terhi (NaSe) ilm kl -- 01.45,4aly
RYHMÄ 2
1. 3v t Paukkumaissi / Rut (HCT) 40,3aly -- 01.38,1aly xx
2. 3v t Pompeji Veriapila / (PoRa) 40,4ly -- 01.38,1aly
3. 3v t Guen Vilusukka / Laura (RDT) 45,9ke -- 01.38,2aly
4. 3v t K.R. Susiraja / M. Filppula (KiRi) 44,3 -- 01.38,2aly
5. 3v o Narrilaivan Palapeli / Spookiness (RDT) 40,1ly -- 01.38,2aly
6. 3v o Ruskon Tähtihilu / (PoRa) 42,2ke -- 01.38,5aly
7. 3v o Maximus / Oresama (RR) 1.42,2aly -- 01.39,3aly
8. 3v t Pompeji Lemmetär / (PoRa) 40,6ly -- 01.40,4aly
9. 3v o Kanteleen Kahviaddikti / Wallace (HCT) 44,2aly -- 01.41,1aly
10. 3v o Salamansyöjä / Björne (HCT) 42,6aly -- 01.42,2aly
11. 3v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.44,1ly -- 01.42,2aly x
3v t Ohotankärhö / Helena (HCT) 42,3aly -- - hml
RYHMÄ 3
1. 3v t Sølv's Murheprinsessa / A. Elo (KiRi) 30,5 -- 01.34,1aly
2. 3v t Saturiina / Mika (RRA) 39,3ake -- 01.35,2aly
3. 3v t Ruskon Ragnatar / Jere T (RuKo) 38,6ke -- 01.35,5aly
4. 3v o Kalman Karkottaja / Janne (RRA) 38,5ake -- 01.36,2aly
5. 3v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 36,1a -- 01.36,4aly
6. 3v o K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 30,6 -- 01.37,5aly x
7. 3v o Valkoinen Valhe / Melina (RRA) 38,6ake xx -- 01.37,5aly xx
8. 3v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 36,3a -- 01.38,6aly
9. 3v t Makia / Julia (RRA) 39,3ake -- 01.39,2aly
10. 3v o Ruskon Villitys / (PoRa) 39,2ly -- 01.39,3aly
3v t Lesken Lumous / Anna (RRA) 39,3ake -- - hll
3v o Ruskon Probleemi / (PoRa) 38,2aly -- - hll
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1 500v€ - 1 200v€ - 900v€ - 600v€ (- 300v€)
RYHMÄ 1
1. 4v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.34,8ke -- 01.33,6ake
2. 4v t Tervalehdon Lumitaika / Lilja (HCT) 38,3ake -- 01.34,4ake x
3. 4v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.35,2ake -- 01.34,4ake
4. 4v o Kujeilijan Tulikettu / Nestori (HCT) 37,2aly -- 01.34,5ake
5. 4v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.36,1ke -- 01.35,1ake
6. 4v o Pesukonepäällikkö / Tuula (HCT) 34,2ake -- 01.36,5ake x
7. 4v t Kanteleen Karkkilakko / Tahvo (HCT) 38,5ake -- 01.36,5ake
4v t Topakan Rakkauspakkaus / Sofia (HCT) 36,2ake -- - hpl
5v o Tuulikeisari I.F. / Janne (MRA) 36,2aly -- - hyl
RYHMÄ 2
1. 4v o Saltan Huurteinen / Anna (RDT) 31,2ly -- 01.30,3ake
2. 4v o Kasku / Joel (KADO) 1.33,1aly -- 01.30,4ake
3. 4v t Wauhti-Mimmi / (PoRa) 31,2ke -- 01.30,4ake
4. 5v o Hunsvotti I.F. / misery. (MRA) 31,3aly -- 01.31,4ake
5. 4v o Duanin Cebuano / (PoRa) 32,1aly -- 01.32,3ake
6. 4v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.33,8ke -- 01.32,4ake xx
7. 4v o Unian Valotus / (PoRa) 31,5ake -- 01.32,5ake
8. 4v t Duanin Kultapiisku / Laura (RDT) 31,4ly -- 01.33,3ake
9. 4v t Pompeji Systeemi / Spookiness (RDT) 32,3aly -- 01.33,5ake
10. 4v t Ruskon Neilikka / Markku S (RuKo) 31,1ly -- 01.34,5ake xx
RYHMÄ 3
1. 6v t Hildr NRL / Eija (NaSe) 30,2 -- 01.29,8ake
2. 4v t Unian Ryövärintytär / (PoRa) 30,5aly -- 01.29,9ake
3. 5v t Nattfjäril / Heikki P (RuKo) 30,3ly -- 01.30,0ake x
4. 4v t Woimamimmi / Jukka H (RuKo) 30,3ly -- 01.30,1ake
5. 5v o Bergthor / Simo T (RuKo) 30,3ly -- 01.31,3ake x
6. 4v o Ruskon Habanero / Denis F (RuKo) 30,3ly -- 01.31,3ake
7. 5v t Rohdon Vilma / (PoRa) 30,4ake -- 01.32,2ake x
8. 5v o Kuningasjätkä RC / Emmi (RDT) 30,5aly -- 01.32,3ake
9. 5v t Radikalin Keruutar / Noora (RDT) 30,4aly -- 01.32,5ake
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 000v€ - 1 700v€ - 1 400v€ - 1 100v€ (- 800v€)
RYHMÄ 1
1. 5v t Suukon Novelle / (PoRa) 29,0ake -- 01.28,6ake
2. 5v o Lejeerinki / Viljami (KADO) 1.29,0aly -- 01.29,5ake xx
3. 4v o Sølv’s Murskavoitto / (TeKo) 29,2ke -- 01.30,2ake
4. 6v t Arvuuttaja RC / Spookiness (RDT) 29,2aly -- 01.30,3ake
5. 6v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.29,2aly -- 01.30,3ake
6. 5v t Pompeji Ilikee / (PoRa) 29,1ke -- 01.30,6ake
7. 5v o Pompeji Atria / (PoRa) 29,1aly -- 01.31,3ake
8. 6v t Sinkosinko / Sinna (NaSe) 29,9 -- 01.31,5ake
6v t Saltan Huikea / Ellu (Salta) 29,2ke -- - hll
RYHMÄ 2
1. 5v t Kekan Kvartaali / B. Melker (KiRi) 28,2 -- 01.27,8ake
2. 6v t Benägen NRL / Nanna (NaSe) 28,3a -- 01.28,0ake xx
3. 5v t Saltan Haikea / Amelie (Salta) 28,5ake -- 01.28,1ake
4. 5v o Pompeji Kaasupoljin / (PoRa) 28,5ly -- 01.28,4ake
5. 4v o Saltan Veikeä / Eve (Salta) 28,5ake -- 01.28,5ake
6. 9v o Pronssi / Lauri Lappi (TIKKA) 28,6aly -- 01.28,5ake x
7. 5v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.28,1ake -- 01.28,5ake
8. 5v o Kaskun Kupari / Joakim (KADO) 1.28,9aly -- 01.29,2ake
9. 5v t Elohopea / Jami (KADO) 1.28,7aly -- 01.29,2ake
10. 6v o Taas Oon Radalla / (PoRa) 28,1aly -- 01.30,2ake
11. 4v o Raikulipoika / Timo Kalte (TIKKA) 28,6aly -- 01.30,4ake xx
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 500v€ - 2 200v€ - 1 900v€ - 1 600v€ (- 1 300v€)
RYHMÄ 1
1. 6v o O.R. Varjoruhtinas / (PoRa) 27,0aly -- 01.26,7ake
2. 5v t Tilkki-Ituni / Anamaria (KADO) 1.27,2aly -- 01.27,1ake
3. 7v t Saltan Ruustinna / Eve (Salta) 27,1aly -- 01.27,1ake x
4. 5v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.27,1aly -- 01.27,2ake
5. 7v o Valtarian Valkotakki / Ellu (Salta) 27,3ake -- 01.27,4ake xx
6. 6v o Lännen Nopein / (PoRa) 27,1ly -- 01.27,5ake
7. 6v t Radikalin Villimimmi / Laura (RDT) 27,2aly -- 01.28,1ake
8. 5v t Tuiskulan Helmiisa / (PoRa) 27,5ake -- 01.28,5ake
9. 8v t Repolan Ikiliikkuja / Spookiness (RDT) 27,8aly -- 01.28,6ake
11v t Jalon Villivadelma / Lauri Lappi (TIKKA) 27,6ake – - hml
5v o Saltan Routa / Amelie (Salta) 27,3aly -- - hyl
RYHMÄ 2
1. 7v o Vasta Katsastettu / (PoRa) 26,0ake -- 01.25,9ake x
2. 6v t Selvästi Joo I.F. / Markus (Salta) 26,4aly -- 01.25,9ake x
3. 6v t Pikku-Tina / Joonatan (KADO) 1.26,3aly -- 01.26,0ake
4. 10v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,1a -- 01.26,0ake
5. 7v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.26,1ake x
6. 5v o Kismitti KAS / Jeevi (KADO) 1.26,5ake -- 01.26,4ake
7. 5v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.26,5aly -- 01.26,6ake
8. 8v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 26,2a -- 01.26,6ake
9. 6v o Manailla KAS / Anna (RDT) 26,6ly -- 01.27,3ake x
10. 6v t Tuteritöm / Nadja (NaSe) 26,2a -- 01.27,6ake
11. 7v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 26,2a -- 01.27,6ake
6v t Radikaali Morsiusneito / (PoRa) 26,3aly -- - hpl
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 3 000v€ - 2 700v€ - 2 400v€ - 2 100v€ (- 1 800v€)
RYHMÄ 1
1. 7v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- 01.24,8ake
2. 11v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.24,9ake x
3. 8v o Vasaari / Shavo (NaSe) 25,4 -- 01.25,1ake x
4. 6v t Pompeji Viipotin / (PoRa) 25,3ake -- 01.25,2ake
5. 12v o Narrilaivan Pennitön / Toni (NaSe) 25,5 -- 01.25,3ake
6. 7v t Hastalavista I.F. / Veera (MRA) 25,4ake -- 01.25,6ake
7. 6v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.25,4ake -- 01.26,2ake xx
5v o Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 25,5 -- - k
7v Valtarian Pikkuseteli / Ellu (Salta) 25,3aly -- - k
RYHMÄ 2
1. 12v t Dii-Dii Daalia / Spookiness (RDT) 24,9aly -- 01.24,6ake
2. 6v o Rahan Takii I.F. / misery. (MRA) 25,1aly -- 01.24,9ake
3. 7v o Duanin Johtotähti / (PoRa) 24,9ake -- 01.24,9ake x
4. 10v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 25,2 -- 01.25,1ake
5. 6v t Kissen Kuiskutus / Joni (KADO) 1.25,2ake -- 01.25,1ake
6. 6v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 25,2ly -- 01.25,4ake xx
7. 7v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.25,2aly -- 01.26,1ake x
8. 7v o Encore / Laura (RDT) 24,7aly -- 01.26,2ake
9. 8v o Saltan Pinkeä / Amelie (Salta) 25,1ake -- 01.26,5ake
7v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 25,1ly -- - hll
RYHMÄ 3, ajettu tasoitusajona
1. 10v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 24,3a -- 01.24,4ke
2. 7v t Justiinsa Joo / misery. (MRA) 24,4ake -- 01.24,5ke x
3. 8v t AH Lakuriina / Anna (RDT) 24,3ly -- 01.24,6ke
4. 7v o Saltan Retkahdus / Pekko H (RuKo) 24,5aly -- 01.25,1ke
5. 9v o Rahhaa Tulloo / Petra (MRA) 24,2ake -- 01.25,1ke xx
6. 6v t EP Lakiina / (PoRa) 24,2ake -- 01.25,2ke
7. 12v o Narrilaivan Jesper / Janni (NaSe) 24,3a -- 01.25,2ke x
8. 9v t EP Susiina / Susanna (NaSe) 24,5a -- 01.25,3ke x
9. 7v o Theotorden / Janne P (RuKo) 24,5aly -- 01.25,3ke
10. 7v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 24,5a -- 01.25,3ke
11. 5v o K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 24,3 -- 01.25,3ke
12. 7v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 24,5aly -- 01.25,4ke x
13. 7v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 24,2aly - 01.26,3ke
9v t Pompeji Senja / (PoRa) 24,5aly -- - k
7v t Sadunsointu / Micke (MRA) 24,4ake -- - k
10v o K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 24,4 -- - hml
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m 23,9 ja nopeammat kylmäveriset
P: 4 000v€ - 3 700v€ - 3 400v€ - 3 100v€ (- 2 800v€)
RYHMÄ 1
1. 9v o O.R. Keisari / Laura (RDT) 23,1ly -- 01.22,7aly x
2. 9v t Tierra's Deluna / (StRa) 23,6aly -- 01.23,2aly
3. 8v t Hovivalhe / Jonna (KADO) 1.23,4aly -- 01.23,2aly
4. 13v o Parfyymi Pate / (PoRa) 23,5ake -- 01.23,2aly x
5. 9v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 23,4ake -- 01.23,4aly
6. 11v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- 01.23,5aly
7. 10v o Iki-Asko / (PoRa) 23,5ake -- 01.23,5aly
8. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.23,6aly
9. 10v t Meriniityn Pamela / H. Turunen (KiRi) 23,4 -- 01.23,6aly
10. 7v o Fiktion Kontra-altto / Jeevi (KADO) 1.23,5ake -- 01.23,8aly
6v o Kuolo Tulloo KAS / Jeeti (KADO) 1.23,5ke -- - k
7v o Radikaali Weijari / Spookiness (RDT) 23,3ly -- - k
RYHMÄ 2
1. 11v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 22,1aly -- 01.21,9aly
2. 12v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 22,2 -- 01.21,9aly x
3. 9v t Ruskon Jadessa / Pauli H (RuKo) 22,5aly -- 01.22,3aly
4. 12v t Ruskon Jovanda / Pekko H (RuKo) 22,9aly -- 01.22,7aly
5. 11v t AH Höstblom / Eve (Salta) 22,1aly -- 01.22,8aly
6. 11v t Saltan Hahtuva / Amelie (Salta) 22,2aly -- 01.22,9aly
7. 10v o Pompeji Taisto / Henri U (RuKo) 22,4aly -- 01.22,9aly
8. 9v o Hulivei I.F. / Anna (RDT) 22,7aly -- 01.23,0aly
9. 12v o Hissunkissun I.F. / misery. (MRA) 22,6ake -- 01.23,1aly x
10. 7v t Tuulenpesän Noitaleski / (TeKo) 22,3aly -- 01.23,1aly
10v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 22,6aly -- - hll
10v o Koistilan Joona / Petri (MRA) 22,2aly -- - k
RYHMÄ 3, ajettu tasoitusajona
1. 14v o Huliwili I.F. / misery. (MRA) 20,3ake -- 01.22,3ly
2. 8v t Kekan Jekutar / Emmi (RDT) 21,5ly -- 01.22,3ly
3. 8v t Snillin Aamutuima / Noora (RDT) 21,4aly -- 01.22,4ly
4. 8v t Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.21,2 -- 01.22,5ly
5. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MRA) 20,7aly -- 01.22,5ly
6. 11v t Tierra's Bahula / (StRa) 19,2aly -- 01.22,6ly
7. 8v t K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 01.20,4 -- 01.23,2ly
8. 7v t O.R. Seireeni / (PoRa) 21,3aly -- 01.23,2ly
9. 10v t Koistilan Hallava / (PoRa) 20,3aly -- 01.23,2ly x
10. 9v o O.R. Turkinpippuri / siinau (RuKo) 20,1aly -- 01.23,4ly
11. 11v o Saltan Vääristymä / Markus (Salta) 21,4aly -- 01.23,4ly
15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- - hml
10v o Ikikorven Taskunauris / Ville (Salta) 21,2aly -- - hml
Lähtö 12. Tasoitusajo 1100m, avoin A-ponit
P: 150v€ - 120v€ - 90v€ - 60v€ (- 30v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o Makemake v. Pompeji / (PoRa) 2.59,4aly -- 03.10,2ly
2. 3v o Grecian Disc v. Pompeji / (PoRa) 3.07,2ly -- 03.10,3ly x
3. 3v o Saltan Potkukelkka / Janna (Salta) ei enn. -- 03.10,5ly
4. 3v t Gaffsie v. Pompeji / (WyRa) ei enn. -- 03.11,4ly
5. 3v t Saltan Sitruunalime / Jenni (Salta) ei enn. -- 03.13,4ly x
6. 3v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) ei enn. -- 03.14,2ly xx
7. 3v t Begwatha / (PoRa) 3.10,3ly -- 03.14,2ly x
8. 3v o Narrilaivan Corona / Spookiness (RDT) ei enn. -- 03.14,2ly x
9. 3v t No Dandelions Anymore / (PoRa) 3.07,6ly -- 03.15,4ly
RYHMÄ 2
1. 4v t Da Capo Ida / Jenni S (RuKo) 3.09,2ly -- 03.00,1ly
2. 5v t Hyacinth Åz / Jennika T (RuKo) 3.00,6aly -- 03.00,6ly x
3. 7v t Narrilaivan Reetta / Riitta (NaSe) 2.58,6a -- 03.01,2ly x
4. 4v o Envis Bråk / (PoRa) 3.00,2ly -- 03.01,2ly x
5. 7v t Narrilaivan Minttuinen / Iina (NaSe) 2.58,6a -- 03.02,1ly x
6. 4v t Gue Tick Tock / Laura (RDT) 3.04,3aly -- 03.04,4ly
7. 4v o Ferran A.F. / (PoRa) 2.56,3ly -- 03.04,6ly
8. 4v o Alla Kommer / (PoRa) 2.56,7ly -- 03.05,3ly
9. 4v o Unian Hot Shot / Mira Y (RuKo) 3.09,3ly -- 03.05,5ly
4v t Galaxity / (PoRa) 3.04,2aly -- - hyl
7v o Narrilaivan Jukuri / Juksu (NaSe) 2.59,5a -- - hll
12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- - hll
RYHMÄ 3
1. 9v t Narrilaivan Leona / Oona (NaSe) 2.42,1 -- 02.45,2ly
2. 7v t Narrilaivan Leppoisa / Leila (NaSe) 2.53,6a -- 02.45,2ly
3. 9v t Narrilaivan Two Hearts / Helli (NaSe) 2.41,4a -- 02.45,2ly
4. 7v t Cynthia Go / Jasmin T (RuKo) 2.42,5aly -- 02.45,3ly
5. 7v o Narrilaivan Valloittava / Ville (NaSe) 2.50,3a -- 02.45,3ly
6. 7v o Narrilaivan Ironline / Iiro (NaSe) 2.49,2a -- 02.45,5ly x
7. 7v o Feerti Kiz / Saara H (RuKo) 2.51,3aly -- 02.48,4ly
8. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- 02.49,3ly xx
9. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.40,4 -- 02.50,2ly x
10. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.50,5ly
11. 7v o Ares Go / Elias (RuKo) 2.45,2ly -- 02.50,6ly
10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- - hpl
7v o Narrilaivan Mörkö / Mikko (NaSe) 2.50,5a -- - hml
7v o Narrilaivan Spartacus / Simo (NaSe) 2.43,2 -- - hll
RYHMÄ 4
1. 13v t Twinky I.F. / Inka (RDT) 2.12,1aly -- 02.29,2ly
2. 14v o It's Coming Soon / Tiina (RDT) 2.15,5aly -- 02.29,2ly
3. 7v t Amalia Duán / (PoRa) 2.30,1aly -- 02.29,2ly x
4. 11v o Juniper I.F. / Eve (Salta) 2.12,3aly -- 02.29,5ly
5. 16v o SB BemariPoika / (StRa) 2.14,6ly -- 02.30,5ly x
6. 9v o Narrilaivan Giblin / Ulla (RDT) 2.14,5aly -- 02.31,2ly x
7. 9v t Radical Distress / Emmi (RDT) 2.30,1aly -- 02.31,3ly x
8. 10v t Pompeji Suspiria / Anna (RDT) 2.22,1aly -- 02.31,3ly
9. 10v t Sølv's Grapefruit / Sara (Salta) 2.24,4aly -- 02.31,4ly
10. 8v o Radical Gotcha! / Elli (RDT) 2.30,2aly -- 02.31,5ly
11. 17v t JRR Josefina / Tierra (StRa) 2.13,3aly -- 02.32,2ly xx
12. 8v t Rock Indica Duán / Sanni P (RuKo) 2.32,5aly -- 02.32,4ly
13. 12v t Neiming Girl / Riikka (RDT) 2.20,4aly -- 02.32,4ly x
14. 7v o Toy´s Herbert / Netta S (RuKo) 2.30,2ly -- 02.32,6ly
15. 10v t Sølv's Shocked / Paula (Salta) 2.14,6aly -- 02.34,3ly
7v t Radikaali Romanssi / Noora (RDT) 2.34,1aly -- - hyl
Lähtö 13. Tasoitusajo 1100m, avoin B-ponit
P: 150v€ - 120v€ - 90v€ - 60v€ (- 30v€)
RYHMÄ 1
1. 3v t Scottish Twins v. Pompeji / (PoRa) 2.21,6ly -- 02.20,2ly
2. 3v o Da Capo Kristoffer / (TeKo) 02.22,3ly -- 02.20,6ly x
3. 3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.22,3ly x
4. 3v o Håkan III / (PoRa) 2.19,3ly -- 02.22,3ly
5. 3v t Brasa / (PoRa) 2.20,3ly -- 02.23,1ly
6. 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 02.23,4ly
7. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. -- 02.23,4ly x
8. 3v t Eviona NRL / Spookiness (RDT) ei enn. -- 02.23,6ly
9. 3v t Why Not v. Pompeji / (PoRa) 2.23,4ly -- 02.24,3ly
10. 3v t Trodella NRL / (TeKo) 02.30,3aly -- 02.24,3ly
3v t Sweetline NRL / Laura (RDT) ei enn. -- - hyl
RYHMÄ 2
1. 4v t Järndäldens Freja / Netta S (RuKo) 2.23,2ly -- 02.15,2ly x
2. 14v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.15,3ly xx
3. 4v t Toy's Aroania / Anna (RDT) 2.20,4ly -- 02.15,3ly
4. 5v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.16,2ly
5. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.21,9 -- 02.17,2ly
6. 4v t Toy's Phoebe / Emmi (RDT) 2.20,2ly -- 02.17,6ly
7. 13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.18,1ly
8. 4v o Da Capo Kjell / Pirita S (RuKo) 2.24,3ly -- 02.18,4ly x
9. 4v o Da Capo Knut / Jennika T (RuKo) 2.23,1ly -- 02.18,6ly
10. 5v t Scarlett Duán / Jasmin T (RuKo) 2.20,6aly -- 02.19,1ly
11. 4v t Tannatt Batch Saltney / Saara H (RuKo) 2.25,4ly -- 02.19,2ly x
12. 4v o Militär Pyroman / (PoRa) 2.20,7ly -- 02.20,5ly
12v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 -- - k
RYHMÄ 3
1. 5v o Gottfrid / Heidi P (RuKo) 2.16,1ly -- 02.14,4ly
2. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.19,2 -- 02.14,4ly x
3. 5v o Gillyweed RC / Maisa (RDT) 2.14,4ly -- 02.15,1ly
4. 4v o Balwinder I.F. / Noora (RDT) 2.18,5aly -- 02.15,2ly
5. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 -- 02.15,5ly
6. 4v t Bertas Isle / (PoRa) 2.19,3ly -- 02.16,2ly
7. 5v t Nasrin Kaleesi / Noora (NaSe) 2.14,3 -- 02.16,2ly
8. 5v t Dåkotá / Jennika T (RuKo) 2.17,6ly -- 02.16,5ly x
9. 4v o Belmix Brajas / (PoRa) 2.19,5ly -- 02.16,6ly
10. 4v t Ay Caramba! / (PoRa) 2.19,5ly -- 02.17,4ly
11. 5v t Aken Hretha / Maisa T (RuKo) 2.16,3ly -- 02.17,5ly
12. 7v t Rioller NRL / Janna (Salta) 2.13,3aly -- 02.18,4ly xx
13. 5v t Yanetron NRL / Minna (NaSe) 2.19,5 -- 02.18,5ly
14. 7v o Travette NRL / Jenni (Salta) 2.13,1aly -- 02.18,5ly
5v t Da Capo Brita / Heli S (RuKo) 2.19,3ly -- - k
5v t Aken Thrud / Janita S (RuKo) 2.18,2ly -- - hll
RYHMÄ 4
1. 8v o Lackadaisical / Iiro (NaSe) 2.00,3a -- 02.05,2ly
2. 5v t Nasrin Saarya / Salla (NaSe) 2.08,5 -- 02.05,3ly
3. 5v o Nasrin Jamaya / Leia (NaSe) 2.08,5 -- 02.06,3ly x
4. 5v t Nasrin Dvalan / Leo (NaSe) 2.10,4 -- 02.09,3ly
5. 5v o Nasrin Royan / Rolle (NaSe) 2.10,2 -- 02.09,4ly
6. 5v o Nasrin Opal / Paavo (NaSe) 2.08,5 -- 02.10,2ly x
7. 6v o William Duán / (PoRa) 2.01,4aly -- 02.10,3ly
8. 5v t Unian Rouslite / Shavo (NaSe) 2.10,4 -- 02.10,3ly
RYHMÄ 5
1. 10v t SB Breler / (StRa) 1.41,5aly -- 01.50,2ly xx
2. 8v o Top Priority / Niina (RDT) 1.49,4aly -- 01.50,3ly
3. 11v o Einherjar I.F. / Paula (Salta) 43,1aly -- 01.50,4ly xx
4. 11v o PP's Rattles And Tattles / Eve (Salta) 41,1ly -- 01.50,5ly
5. 8v o Radical Grimmer / Liisa (RDT) 1.49,3ly -- 01.50,6ly
6. 9v o Lyngensyngen / (StRa) 1.44,5ly -- 01.51,4ly
7. 9v t Drilla NRL / Sara (Salta) 46,2ly -- 01.52,4ly
8. 8v t Athene Snilli / Alli (NaSe) 58,2 -- 01.52,6ly
9. 9v t Bellaire RC / Veera (RDT) 1.49,4ly -- 01.53,6ly xx
8v o Capoeira Warrior / Kaisa (RDT) 1.45,4aly -- - hml
P: 1 000v€ - 800v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 2v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) ei enn. -- 01.20,2aly x
2. 2v o Radical Alterego / Simo H (RuKo) ei enn -- 01.20,5aly x
3. 2v t Kirochka / siinau (RuKo) ei enn -- 01.21,5aly
4. 2v o Saltas Brutal Rich / Jesse O (RuKo) ei enn -- 01.22,2aly
5. 2v o Norhern Sunrise / Eero (Team Lily) ei enn. -- 01.22,2aly
6. 2v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) ei enn. -- 01.23,1aly
7. 2v o Prince of North / Viveka (Team Lily) ei enn. -- 01.25,5aly x
2v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) ei enn. -- - hyl
2v t Yalenchka / Pauli R (RuKo) ei enn -- - hpl
RYHMÄ 2
1. 2v o Born To Be Showman / (PoRa) 21,7ke -- 01.19,3aly x
2. 2v o Back with The / Henna (RRA) 22,3ake x -- 01.19,4aly
3. 2v o Fiorenzo / (WyRa) 20,3aly -- 01.19,6aly
4. 2v t Orbi / Oresama (RR) 1.22,5aly -- 01.20,1aly
5. 2v t Caiora / (WyRa) 20,1aly -- 01.20,4aly xx
6. 2v o Game Over / Lauri (RRA) 25,1ake xx -- 01.21,2aly
7. 2v t Polikwaptiwa / (WyRa) 20,2aly -- 01.21,3aly
8. 2v t Nocturnal Rainbow / Antti (RRA) 23,4ake -- 01.22,5aly
9. 2v t Soul Sugar / Assi (RRA) 23,3ake x -- 01.22,5aly
10. 2v t Cherie Rus / (PoRa) 24,3ke -- 01.23,1aly x
11. 2v o Casden / (WyRa) 20,2aly -- 01.24,1aly
2v t Angela / Ronja (RRA) 23,4ake -- - hml
RYHMÄ 3
1. 2v o Hawkeye JN / (PoRa) 17,2aly -- 01.17,4aly
2. 2v o Vespertilio / (WyRa) 17,3aly -- 01.17,5aly x
3. 2v t Rjazán Meduza / Taneli R (RuKo) 18,4aly -- 01.18,4aly
4. 2v o Rjazán Put-in / (PoRa) 17,3aly -- 01.18,6aly
5. 2v o Rjazán Blackmail / (PoRa) 18,4aly -- 01.22,5aly
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 18,0 ja hitaammat lämminveriset
P: 1 500v€ - 1 200v€ - 900v€ - 600v€ (- 300v€)
1. 3v t Sweet Little Sin / Anna (RDT) 18,2aly -- 01.17,3ake x
2. 3v o Ratchet Rus / Juhana O (RuKo) 18,4aly -- 01.17,3ake
3. 3v t Joscelyne Burn / Jere P (RuKo) 19,2ly -- 01.17,5ake x
4. 5v t Destroyer / Laura (RDT) 18,2ke -- 01.18,6ake
5. 3v o Star Of Fate / Emmi (RDT) 19,4ly -- 01.19,2ake
6. 3v o Firefox Impreza / Oiva P (RuKo) 18,4aly -- 01.19,4ake x
7. 3v t Kozyrnaja / Harri I (RuKo) 18,6aly -- 01.20,2ake
8. 3v o Leslie Cliff / (PoRa) 18,3aly -- 01.21,2ake
9. 3v o François Ach / Aapo H (RuKo) 18,5aly -- 01.21,6ake
10. 5v o Thunderstruck / Spookiness (RDT) 18,2ke -- 01.21,6ake
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 000v€ - 1 700v€ - 1 400v€ - 1 100v€ (- 800v€)
RYHMÄ 1
1. 4v o Grimlock Unia / Juhana T (RuKo) 16,6aly -- 01.16,3ake
2. 3v t My Eternal Love / Jaana (MRA) 17,4aly -- 01.17,0ake
3. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.17,2ake x
4. 4v o Starscream Snilli / Heimo T (RuKo) 17,1aly -- 01.18,1ake
5. 4v t Heaven's Fire / Iida (NaSe) 17,4a -- 01.18,2ake
6. 4v t Maroth Gue / Sari (NaSe) 16,6a -- 01.18,3ake
7. 3v o Impasse Pomp / (TeKo) 17,2ke -- 01.18,5ake
8. 4v o Arkhelokhos Rus / Joni P (RuKo) 17,1aly -- 01.18,5ake
9. 3v o Keep On Jammin' / Laura (MRA) 17,5aly -- 01.19,3ake xx
10. 3v o Habitude Pomp / Laura (RDT) 17,1ake -- 01.19,5ake
11. 3v o Sunstruck / (WyRa) 16,5ake -- 01.19,5ake x
5v o Grand Abs / Atte (NaSe) 17,1a -- - hpl
RYHMÄ 2
1. 5v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) 16,1aly -- 01.15,8ake xx
2. 3v t Crazy But Worthy / (PoRa) 16,4aly -- 01.16,0ake
3. 5v o In Roy's Name I Run / Rane (NaSe) 16,2a -- 01.16,4ake
4. 3v t Little Risky Pomp / (PoRa) 16,4aly -- 01.16,6ake
5. 4v o Radical Adrenaline / Spookiness (RDT) 16,2ake -- 01.17,3ake
6. 5v t Ginger Soupir / Helena (NaSe) 16,3a -- 01.17,4ake x
7. 3v o Speedy Pride / (PoRa) 16,3aly -- 01.17,4ake xx
8. 3v t Seventeen Candles / (WyRa) 16,4ake -- 01.18,2ake
9. 5v t Rjazán Seléna / Ellu (Salta) 16,4aly -- 01.18,2ake
10. 3v o Prince Carpenter / (PoRa) 16,4aly -- 01.18,3ake
11. 3v o Marvel Pomp / (PoRa) 16,3ake -- 01.18,3ake
4v o Devereaux Rus / Pekka S (RuKo) 16,3aly -- - hpl
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset
P: 3 000v€ - 2 700v€ - 2 400v€ - 2 100v€ (- 1 800v€)
RYHMÄ 1
1. 5v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 14,5ly -- 01.14,2ake xx
2. 4v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 15,2a -- 01.14,8ake
3. 3v t Fregatta / (PoRa) 15,3aly -- 01.14,8ake
4. 4v t Ghostpride Pomp / (WyRa) 15,6ake -- 01.14,8ake
5. 5v o Rjazán Trífon / Ellu (Salta) 15,5aly -- 01.14,9ake xx
6. 4v t Gone With The Sin / misery. (MRA) 15,6ake -- 01.14,9ake
7. 3v t Dream Illusion / (WyRa) 15,7ake -- 01.15,4ake
8. 4v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 15,2ly -- 01.16,2ake x
9. 4v t OR'Blended Grace / (PoRa) 14,6ake -- 01.16,3ake x
10. 3v o Expensive Salazar / (PoRa) 15,3aly -- 01.16,5ake
11. 5v t Polaris Ach / (PoRa) 14,5aly -- 01.16,5ake xx
4v t By Your Side / Petra (MRA) 15,2ke -- - hll
RYHMÄ 2
1. 6v t Jubilee / Mira (MRA) 14,1ake -- 01.13,8ake xx
2. 6v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 14,2ly -- 01.13,9ake
3. 6v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 14,2aly -- 01.13,9ake x
4. 6v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 14,3a -- 01.13,9ake
5. 6v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 14,2aly -- 01.14,3ake
6. 8v o He's My Hero / Harri (NaSe) 14,2a -- 01.14,6ake x
7. 8v t Cheer Me Up / Iida (NaSe) 14,1a -- 01.14,6ake
8. 5v t Radical Like No Other / Spookiness (RDT) 14,1aly -- 01.15,4ake
9. 4v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 14,4aly -- 01.15,5ake
10. 4v o Legend of Shining Son / Tuukka (Team Lily) 01.14,2aly -- 01.15,5ake x
11. 5v o Autumn Gold Duán / Shavo (NaSe) 14,2 -- 01.15,6ake
4v r Concorde / Joni (FTeam) 14,2 -- - hml
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 4 000v€ - 3 700v€ - 3 400v€ - 3 100v€ (- 2 800v€)
RYHMÄ 1
1. 6v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a -- 01.12,8aly
2. 8v t Rosalyn / Ronja (NaSe) 13,1a -- 01.12,9aly
3. 6v t Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 13,2aly -- 01.13,0aly
4. 5v o Extraordinary / Sanni (MRA) 13,4ake -- 01.13,0aly
5. 8v t Cheetarine / Senja (NaSe) 13,2a -- 01.13,0aly
6. 8v t Smoking Hot / Molli (NaSe) 13,2a -- 01.13,2aly
7. 6v t Whole Lotta Love / Lotta (MRA) 13,5ake -- 01.13,2aly
8. 8v t Made Up My Mind / Minni (NaSe) 13,5a -- 01.13,2aly
9. 8v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 13,2a -- 01.13,4aly x
10. 6v o Juniper Free Hero / Lauri (MRA) 13,3aly -- 01.13,4aly
11. 6v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.13,6aly
9v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 13,3aly -- - hml
RYHMÄ 2
1. 8v t Radical Perfection / Emmi (RDT) 11,1aly -- 01.11,1aly xx
2. 7v o Big Game Foxy / (PoRa) 11,1aly -- 01.11,2aly
3. 7v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 12,1aly -- 01.11,8aly
4. 7v o Bennet Cram! / Spookiness (RDT) 11,9ly -- 01.11,9aly
5. 10v o Czar Stanislov / Janne U (RuKo) 12,2aly -- 01.12,0aly
6. 7v o Dermonic Foxy / Noora (RDT) 11,9aly -- 01.12,1aly
7. 7v o Radical Wailord / Anna (RDT) 11,1aly -- 01.12,2aly xx
8. 10v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- 01.12,4aly x
9. 7v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 12,5ly -- 01.12,5aly x
10. 6v t Imperial Ach / Laura (RDT) 11,6aly -- 01.12,5aly x
8v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 12,2ly -- - hll
RYHMÄ 3
1. 10v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 10,1aly -- 01.10,2aly
2. 12v t Lies Kind / Tierra (Stra) 10,9aly -- 01.10,7aly x
3. 9v o Varfolomei / (PoRa) 10,2aly -- 01.10,7aly
4. 8v o I'm Perfect Rus / Amelie (Salta) 10,4aly -- 01.10,8aly
5. 9v o Experimental Duán / (PoRa) 10,6aly -- 01.10,8aly x
6. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 10,5ake -- 01.10,9aly
7. 6v o Prezioso Pomp / (PoRa) 10,5aly -- 01.11,3aly
8. 8v t Madame Casanova / Eve (Salta) 10,2aly -- 01.11,4aly
9v o Deadlock V.R. / (PoRa) 10,7aly -- - k
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset
P: 1 000v€ - 800v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o Liian Hopeinen KAS / Henna (KADO) 1.46,1ke -- 01.40,4aly
2. 3v t NRL Palkkio / Pertti (NaSe) ilm kl -- 01.40,5aly
3. 3v t Herttakaksikko / Mikael (HCT) 53,1ke -- 01.40,6aly x
4. 3v t Pikku-Pii KAS / Pihla (KADO) 1.46,8ke -- 01.41,2aly
5. 3v t NRL Popkorni / Paula (NaSe) ilm kl -- 01.41,3aly
6. 3v o Narrilaivan Huikee / Anna (RDT) 46,5ke -- 01.41,4aly
7. 3v o Tulitikku KAS / Tara (KADO) 1.47,2ke -- 01.42,5aly
8. 3v o Valfrid Rávgar / Pekko R (RuKo) ei enn -- 01.42,5aly
9. 3v o NRL Uiniva / Urho (NaSe) ilm kl -- 01.43,3aly
10. 3v o Guen Ikiraivo / Emmi (RDT) 48,3ke -- 01.44,3aly
11. 3v t NRL Vimmakas / Ville (NaSe) ilm kl -- 01.45,4aly
12. 3v t NRL Valster / Terhi (NaSe) ilm kl -- 01.45,4aly
RYHMÄ 2
1. 3v t Paukkumaissi / Rut (HCT) 40,3aly -- 01.38,1aly xx
2. 3v t Pompeji Veriapila / (PoRa) 40,4ly -- 01.38,1aly
3. 3v t Guen Vilusukka / Laura (RDT) 45,9ke -- 01.38,2aly
4. 3v t K.R. Susiraja / M. Filppula (KiRi) 44,3 -- 01.38,2aly
5. 3v o Narrilaivan Palapeli / Spookiness (RDT) 40,1ly -- 01.38,2aly
6. 3v o Ruskon Tähtihilu / (PoRa) 42,2ke -- 01.38,5aly
7. 3v o Maximus / Oresama (RR) 1.42,2aly -- 01.39,3aly
8. 3v t Pompeji Lemmetär / (PoRa) 40,6ly -- 01.40,4aly
9. 3v o Kanteleen Kahviaddikti / Wallace (HCT) 44,2aly -- 01.41,1aly
10. 3v o Salamansyöjä / Björne (HCT) 42,6aly -- 01.42,2aly
11. 3v o Junkkari KAS / Julius (KADO) 1.44,1ly -- 01.42,2aly x
3v t Ohotankärhö / Helena (HCT) 42,3aly -- - hml
RYHMÄ 3
1. 3v t Sølv's Murheprinsessa / A. Elo (KiRi) 30,5 -- 01.34,1aly
2. 3v t Saturiina / Mika (RRA) 39,3ake -- 01.35,2aly
3. 3v t Ruskon Ragnatar / Jere T (RuKo) 38,6ke -- 01.35,5aly
4. 3v o Kalman Karkottaja / Janne (RRA) 38,5ake -- 01.36,2aly
5. 3v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 36,1a -- 01.36,4aly
6. 3v o K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 30,6 -- 01.37,5aly x
7. 3v o Valkoinen Valhe / Melina (RRA) 38,6ake xx -- 01.37,5aly xx
8. 3v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 36,3a -- 01.38,6aly
9. 3v t Makia / Julia (RRA) 39,3ake -- 01.39,2aly
10. 3v o Ruskon Villitys / (PoRa) 39,2ly -- 01.39,3aly
3v t Lesken Lumous / Anna (RRA) 39,3ake -- - hll
3v o Ruskon Probleemi / (PoRa) 38,2aly -- - hll
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1 500v€ - 1 200v€ - 900v€ - 600v€ (- 300v€)
RYHMÄ 1
1. 4v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.34,8ke -- 01.33,6ake
2. 4v t Tervalehdon Lumitaika / Lilja (HCT) 38,3ake -- 01.34,4ake x
3. 4v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.35,2ake -- 01.34,4ake
4. 4v o Kujeilijan Tulikettu / Nestori (HCT) 37,2aly -- 01.34,5ake
5. 4v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.36,1ke -- 01.35,1ake
6. 4v o Pesukonepäällikkö / Tuula (HCT) 34,2ake -- 01.36,5ake x
7. 4v t Kanteleen Karkkilakko / Tahvo (HCT) 38,5ake -- 01.36,5ake
4v t Topakan Rakkauspakkaus / Sofia (HCT) 36,2ake -- - hpl
5v o Tuulikeisari I.F. / Janne (MRA) 36,2aly -- - hyl
RYHMÄ 2
1. 4v o Saltan Huurteinen / Anna (RDT) 31,2ly -- 01.30,3ake
2. 4v o Kasku / Joel (KADO) 1.33,1aly -- 01.30,4ake
3. 4v t Wauhti-Mimmi / (PoRa) 31,2ke -- 01.30,4ake
4. 5v o Hunsvotti I.F. / misery. (MRA) 31,3aly -- 01.31,4ake
5. 4v o Duanin Cebuano / (PoRa) 32,1aly -- 01.32,3ake
6. 4v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.33,8ke -- 01.32,4ake xx
7. 4v o Unian Valotus / (PoRa) 31,5ake -- 01.32,5ake
8. 4v t Duanin Kultapiisku / Laura (RDT) 31,4ly -- 01.33,3ake
9. 4v t Pompeji Systeemi / Spookiness (RDT) 32,3aly -- 01.33,5ake
10. 4v t Ruskon Neilikka / Markku S (RuKo) 31,1ly -- 01.34,5ake xx
RYHMÄ 3
1. 6v t Hildr NRL / Eija (NaSe) 30,2 -- 01.29,8ake
2. 4v t Unian Ryövärintytär / (PoRa) 30,5aly -- 01.29,9ake
3. 5v t Nattfjäril / Heikki P (RuKo) 30,3ly -- 01.30,0ake x
4. 4v t Woimamimmi / Jukka H (RuKo) 30,3ly -- 01.30,1ake
5. 5v o Bergthor / Simo T (RuKo) 30,3ly -- 01.31,3ake x
6. 4v o Ruskon Habanero / Denis F (RuKo) 30,3ly -- 01.31,3ake
7. 5v t Rohdon Vilma / (PoRa) 30,4ake -- 01.32,2ake x
8. 5v o Kuningasjätkä RC / Emmi (RDT) 30,5aly -- 01.32,3ake
9. 5v t Radikalin Keruutar / Noora (RDT) 30,4aly -- 01.32,5ake
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 000v€ - 1 700v€ - 1 400v€ - 1 100v€ (- 800v€)
RYHMÄ 1
1. 5v t Suukon Novelle / (PoRa) 29,0ake -- 01.28,6ake
2. 5v o Lejeerinki / Viljami (KADO) 1.29,0aly -- 01.29,5ake xx
3. 4v o Sølv’s Murskavoitto / (TeKo) 29,2ke -- 01.30,2ake
4. 6v t Arvuuttaja RC / Spookiness (RDT) 29,2aly -- 01.30,3ake
5. 6v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.29,2aly -- 01.30,3ake
6. 5v t Pompeji Ilikee / (PoRa) 29,1ke -- 01.30,6ake
7. 5v o Pompeji Atria / (PoRa) 29,1aly -- 01.31,3ake
8. 6v t Sinkosinko / Sinna (NaSe) 29,9 -- 01.31,5ake
6v t Saltan Huikea / Ellu (Salta) 29,2ke -- - hll
RYHMÄ 2
1. 5v t Kekan Kvartaali / B. Melker (KiRi) 28,2 -- 01.27,8ake
2. 6v t Benägen NRL / Nanna (NaSe) 28,3a -- 01.28,0ake xx
3. 5v t Saltan Haikea / Amelie (Salta) 28,5ake -- 01.28,1ake
4. 5v o Pompeji Kaasupoljin / (PoRa) 28,5ly -- 01.28,4ake
5. 4v o Saltan Veikeä / Eve (Salta) 28,5ake -- 01.28,5ake
6. 9v o Pronssi / Lauri Lappi (TIKKA) 28,6aly -- 01.28,5ake x
7. 5v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.28,1ake -- 01.28,5ake
8. 5v o Kaskun Kupari / Joakim (KADO) 1.28,9aly -- 01.29,2ake
9. 5v t Elohopea / Jami (KADO) 1.28,7aly -- 01.29,2ake
10. 6v o Taas Oon Radalla / (PoRa) 28,1aly -- 01.30,2ake
11. 4v o Raikulipoika / Timo Kalte (TIKKA) 28,6aly -- 01.30,4ake xx
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 500v€ - 2 200v€ - 1 900v€ - 1 600v€ (- 1 300v€)
RYHMÄ 1
1. 6v o O.R. Varjoruhtinas / (PoRa) 27,0aly -- 01.26,7ake
2. 5v t Tilkki-Ituni / Anamaria (KADO) 1.27,2aly -- 01.27,1ake
3. 7v t Saltan Ruustinna / Eve (Salta) 27,1aly -- 01.27,1ake x
4. 5v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.27,1aly -- 01.27,2ake
5. 7v o Valtarian Valkotakki / Ellu (Salta) 27,3ake -- 01.27,4ake xx
6. 6v o Lännen Nopein / (PoRa) 27,1ly -- 01.27,5ake
7. 6v t Radikalin Villimimmi / Laura (RDT) 27,2aly -- 01.28,1ake
8. 5v t Tuiskulan Helmiisa / (PoRa) 27,5ake -- 01.28,5ake
9. 8v t Repolan Ikiliikkuja / Spookiness (RDT) 27,8aly -- 01.28,6ake
11v t Jalon Villivadelma / Lauri Lappi (TIKKA) 27,6ake – - hml
5v o Saltan Routa / Amelie (Salta) 27,3aly -- - hyl
RYHMÄ 2
1. 7v o Vasta Katsastettu / (PoRa) 26,0ake -- 01.25,9ake x
2. 6v t Selvästi Joo I.F. / Markus (Salta) 26,4aly -- 01.25,9ake x
3. 6v t Pikku-Tina / Joonatan (KADO) 1.26,3aly -- 01.26,0ake
4. 10v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,1a -- 01.26,0ake
5. 7v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.26,1ake x
6. 5v o Kismitti KAS / Jeevi (KADO) 1.26,5ake -- 01.26,4ake
7. 5v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.26,5aly -- 01.26,6ake
8. 8v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 26,2a -- 01.26,6ake
9. 6v o Manailla KAS / Anna (RDT) 26,6ly -- 01.27,3ake x
10. 6v t Tuteritöm / Nadja (NaSe) 26,2a -- 01.27,6ake
11. 7v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 26,2a -- 01.27,6ake
6v t Radikaali Morsiusneito / (PoRa) 26,3aly -- - hpl
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 3 000v€ - 2 700v€ - 2 400v€ - 2 100v€ (- 1 800v€)
RYHMÄ 1
1. 7v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- 01.24,8ake
2. 11v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.24,9ake x
3. 8v o Vasaari / Shavo (NaSe) 25,4 -- 01.25,1ake x
4. 6v t Pompeji Viipotin / (PoRa) 25,3ake -- 01.25,2ake
5. 12v o Narrilaivan Pennitön / Toni (NaSe) 25,5 -- 01.25,3ake
6. 7v t Hastalavista I.F. / Veera (MRA) 25,4ake -- 01.25,6ake
7. 6v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.25,4ake -- 01.26,2ake xx
5v o Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 25,5 -- - k
7v Valtarian Pikkuseteli / Ellu (Salta) 25,3aly -- - k
RYHMÄ 2
1. 12v t Dii-Dii Daalia / Spookiness (RDT) 24,9aly -- 01.24,6ake
2. 6v o Rahan Takii I.F. / misery. (MRA) 25,1aly -- 01.24,9ake
3. 7v o Duanin Johtotähti / (PoRa) 24,9ake -- 01.24,9ake x
4. 10v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 25,2 -- 01.25,1ake
5. 6v t Kissen Kuiskutus / Joni (KADO) 1.25,2ake -- 01.25,1ake
6. 6v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 25,2ly -- 01.25,4ake xx
7. 7v t AH Pikku-Harha / Ida (KADO) 1.25,2aly -- 01.26,1ake x
8. 7v o Encore / Laura (RDT) 24,7aly -- 01.26,2ake
9. 8v o Saltan Pinkeä / Amelie (Salta) 25,1ake -- 01.26,5ake
7v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 25,1ly -- - hll
RYHMÄ 3, ajettu tasoitusajona
1. 10v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 24,3a -- 01.24,4ke
2. 7v t Justiinsa Joo / misery. (MRA) 24,4ake -- 01.24,5ke x
3. 8v t AH Lakuriina / Anna (RDT) 24,3ly -- 01.24,6ke
4. 7v o Saltan Retkahdus / Pekko H (RuKo) 24,5aly -- 01.25,1ke
5. 9v o Rahhaa Tulloo / Petra (MRA) 24,2ake -- 01.25,1ke xx
6. 6v t EP Lakiina / (PoRa) 24,2ake -- 01.25,2ke
7. 12v o Narrilaivan Jesper / Janni (NaSe) 24,3a -- 01.25,2ke x
8. 9v t EP Susiina / Susanna (NaSe) 24,5a -- 01.25,3ke x
9. 7v o Theotorden / Janne P (RuKo) 24,5aly -- 01.25,3ke
10. 7v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 24,5a -- 01.25,3ke
11. 5v o K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 24,3 -- 01.25,3ke
12. 7v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 24,5aly -- 01.25,4ke x
13. 7v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 24,2aly - 01.26,3ke
9v t Pompeji Senja / (PoRa) 24,5aly -- - k
7v t Sadunsointu / Micke (MRA) 24,4ake -- - k
10v o K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 24,4 -- - hml
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m 23,9 ja nopeammat kylmäveriset
P: 4 000v€ - 3 700v€ - 3 400v€ - 3 100v€ (- 2 800v€)
RYHMÄ 1
1. 9v o O.R. Keisari / Laura (RDT) 23,1ly -- 01.22,7aly x
2. 9v t Tierra's Deluna / (StRa) 23,6aly -- 01.23,2aly
3. 8v t Hovivalhe / Jonna (KADO) 1.23,4aly -- 01.23,2aly
4. 13v o Parfyymi Pate / (PoRa) 23,5ake -- 01.23,2aly x
5. 9v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 23,4ake -- 01.23,4aly
6. 11v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- 01.23,5aly
7. 10v o Iki-Asko / (PoRa) 23,5ake -- 01.23,5aly
8. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.23,6aly
9. 10v t Meriniityn Pamela / H. Turunen (KiRi) 23,4 -- 01.23,6aly
10. 7v o Fiktion Kontra-altto / Jeevi (KADO) 1.23,5ake -- 01.23,8aly
6v o Kuolo Tulloo KAS / Jeeti (KADO) 1.23,5ke -- - k
7v o Radikaali Weijari / Spookiness (RDT) 23,3ly -- - k
RYHMÄ 2
1. 11v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 22,1aly -- 01.21,9aly
2. 12v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 22,2 -- 01.21,9aly x
3. 9v t Ruskon Jadessa / Pauli H (RuKo) 22,5aly -- 01.22,3aly
4. 12v t Ruskon Jovanda / Pekko H (RuKo) 22,9aly -- 01.22,7aly
5. 11v t AH Höstblom / Eve (Salta) 22,1aly -- 01.22,8aly
6. 11v t Saltan Hahtuva / Amelie (Salta) 22,2aly -- 01.22,9aly
7. 10v o Pompeji Taisto / Henri U (RuKo) 22,4aly -- 01.22,9aly
8. 9v o Hulivei I.F. / Anna (RDT) 22,7aly -- 01.23,0aly
9. 12v o Hissunkissun I.F. / misery. (MRA) 22,6ake -- 01.23,1aly x
10. 7v t Tuulenpesän Noitaleski / (TeKo) 22,3aly -- 01.23,1aly
10v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 22,6aly -- - hll
10v o Koistilan Joona / Petri (MRA) 22,2aly -- - k
RYHMÄ 3, ajettu tasoitusajona
1. 14v o Huliwili I.F. / misery. (MRA) 20,3ake -- 01.22,3ly
2. 8v t Kekan Jekutar / Emmi (RDT) 21,5ly -- 01.22,3ly
3. 8v t Snillin Aamutuima / Noora (RDT) 21,4aly -- 01.22,4ly
4. 8v t Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.21,2 -- 01.22,5ly
5. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MRA) 20,7aly -- 01.22,5ly
6. 11v t Tierra's Bahula / (StRa) 19,2aly -- 01.22,6ly
7. 8v t K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 01.20,4 -- 01.23,2ly
8. 7v t O.R. Seireeni / (PoRa) 21,3aly -- 01.23,2ly
9. 10v t Koistilan Hallava / (PoRa) 20,3aly -- 01.23,2ly x
10. 9v o O.R. Turkinpippuri / siinau (RuKo) 20,1aly -- 01.23,4ly
11. 11v o Saltan Vääristymä / Markus (Salta) 21,4aly -- 01.23,4ly
15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- - hml
10v o Ikikorven Taskunauris / Ville (Salta) 21,2aly -- - hml
Lähtö 12. Tasoitusajo 1100m, avoin A-ponit
P: 150v€ - 120v€ - 90v€ - 60v€ (- 30v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o Makemake v. Pompeji / (PoRa) 2.59,4aly -- 03.10,2ly
2. 3v o Grecian Disc v. Pompeji / (PoRa) 3.07,2ly -- 03.10,3ly x
3. 3v o Saltan Potkukelkka / Janna (Salta) ei enn. -- 03.10,5ly
4. 3v t Gaffsie v. Pompeji / (WyRa) ei enn. -- 03.11,4ly
5. 3v t Saltan Sitruunalime / Jenni (Salta) ei enn. -- 03.13,4ly x
6. 3v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) ei enn. -- 03.14,2ly xx
7. 3v t Begwatha / (PoRa) 3.10,3ly -- 03.14,2ly x
8. 3v o Narrilaivan Corona / Spookiness (RDT) ei enn. -- 03.14,2ly x
9. 3v t No Dandelions Anymore / (PoRa) 3.07,6ly -- 03.15,4ly
RYHMÄ 2
1. 4v t Da Capo Ida / Jenni S (RuKo) 3.09,2ly -- 03.00,1ly
2. 5v t Hyacinth Åz / Jennika T (RuKo) 3.00,6aly -- 03.00,6ly x
3. 7v t Narrilaivan Reetta / Riitta (NaSe) 2.58,6a -- 03.01,2ly x
4. 4v o Envis Bråk / (PoRa) 3.00,2ly -- 03.01,2ly x
5. 7v t Narrilaivan Minttuinen / Iina (NaSe) 2.58,6a -- 03.02,1ly x
6. 4v t Gue Tick Tock / Laura (RDT) 3.04,3aly -- 03.04,4ly
7. 4v o Ferran A.F. / (PoRa) 2.56,3ly -- 03.04,6ly
8. 4v o Alla Kommer / (PoRa) 2.56,7ly -- 03.05,3ly
9. 4v o Unian Hot Shot / Mira Y (RuKo) 3.09,3ly -- 03.05,5ly
4v t Galaxity / (PoRa) 3.04,2aly -- - hyl
7v o Narrilaivan Jukuri / Juksu (NaSe) 2.59,5a -- - hll
12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- - hll
RYHMÄ 3
1. 9v t Narrilaivan Leona / Oona (NaSe) 2.42,1 -- 02.45,2ly
2. 7v t Narrilaivan Leppoisa / Leila (NaSe) 2.53,6a -- 02.45,2ly
3. 9v t Narrilaivan Two Hearts / Helli (NaSe) 2.41,4a -- 02.45,2ly
4. 7v t Cynthia Go / Jasmin T (RuKo) 2.42,5aly -- 02.45,3ly
5. 7v o Narrilaivan Valloittava / Ville (NaSe) 2.50,3a -- 02.45,3ly
6. 7v o Narrilaivan Ironline / Iiro (NaSe) 2.49,2a -- 02.45,5ly x
7. 7v o Feerti Kiz / Saara H (RuKo) 2.51,3aly -- 02.48,4ly
8. 14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- 02.49,3ly xx
9. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.40,4 -- 02.50,2ly x
10. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.50,5ly
11. 7v o Ares Go / Elias (RuKo) 2.45,2ly -- 02.50,6ly
10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- - hpl
7v o Narrilaivan Mörkö / Mikko (NaSe) 2.50,5a -- - hml
7v o Narrilaivan Spartacus / Simo (NaSe) 2.43,2 -- - hll
RYHMÄ 4
1. 13v t Twinky I.F. / Inka (RDT) 2.12,1aly -- 02.29,2ly
2. 14v o It's Coming Soon / Tiina (RDT) 2.15,5aly -- 02.29,2ly
3. 7v t Amalia Duán / (PoRa) 2.30,1aly -- 02.29,2ly x
4. 11v o Juniper I.F. / Eve (Salta) 2.12,3aly -- 02.29,5ly
5. 16v o SB BemariPoika / (StRa) 2.14,6ly -- 02.30,5ly x
6. 9v o Narrilaivan Giblin / Ulla (RDT) 2.14,5aly -- 02.31,2ly x
7. 9v t Radical Distress / Emmi (RDT) 2.30,1aly -- 02.31,3ly x
8. 10v t Pompeji Suspiria / Anna (RDT) 2.22,1aly -- 02.31,3ly
9. 10v t Sølv's Grapefruit / Sara (Salta) 2.24,4aly -- 02.31,4ly
10. 8v o Radical Gotcha! / Elli (RDT) 2.30,2aly -- 02.31,5ly
11. 17v t JRR Josefina / Tierra (StRa) 2.13,3aly -- 02.32,2ly xx
12. 8v t Rock Indica Duán / Sanni P (RuKo) 2.32,5aly -- 02.32,4ly
13. 12v t Neiming Girl / Riikka (RDT) 2.20,4aly -- 02.32,4ly x
14. 7v o Toy´s Herbert / Netta S (RuKo) 2.30,2ly -- 02.32,6ly
15. 10v t Sølv's Shocked / Paula (Salta) 2.14,6aly -- 02.34,3ly
7v t Radikaali Romanssi / Noora (RDT) 2.34,1aly -- - hyl
Lähtö 13. Tasoitusajo 1100m, avoin B-ponit
P: 150v€ - 120v€ - 90v€ - 60v€ (- 30v€)
RYHMÄ 1
1. 3v t Scottish Twins v. Pompeji / (PoRa) 2.21,6ly -- 02.20,2ly
2. 3v o Da Capo Kristoffer / (TeKo) 02.22,3ly -- 02.20,6ly x
3. 3v t Hermione Rewa / Hessa (Adina) ei enn. -- 02.22,3ly x
4. 3v o Håkan III / (PoRa) 2.19,3ly -- 02.22,3ly
5. 3v t Brasa / (PoRa) 2.20,3ly -- 02.23,1ly
6. 3v t Ponipalleron Ihanainen / Iida (Adina) ei enn. -- 02.23,4ly
7. 6v t A.D. Sparkling Jewel / Sparre (Adina) ei enn. -- 02.23,4ly x
8. 3v t Eviona NRL / Spookiness (RDT) ei enn. -- 02.23,6ly
9. 3v t Why Not v. Pompeji / (PoRa) 2.23,4ly -- 02.24,3ly
10. 3v t Trodella NRL / (TeKo) 02.30,3aly -- 02.24,3ly
3v t Sweetline NRL / Laura (RDT) ei enn. -- - hyl
RYHMÄ 2
1. 4v t Järndäldens Freja / Netta S (RuKo) 2.23,2ly -- 02.15,2ly x
2. 14v t A.D. Different Kind of Promise / Missu (Adina) 2.25,5 -- 02.15,3ly xx
3. 4v t Toy's Aroania / Anna (RDT) 2.20,4ly -- 02.15,3ly
4. 5v o A.D. Filled With Extra / Eetu (Adina) 2.22,0 -- 02.16,2ly
5. 18v o A.D. Jammy Mohican / Mohis (Adina) 2.21,9 -- 02.17,2ly
6. 4v t Toy's Phoebe / Emmi (RDT) 2.20,2ly -- 02.17,6ly
7. 13v t Sweet Serenity AD / Sere (Adina) 2.27,2 -- 02.18,1ly
8. 4v o Da Capo Kjell / Pirita S (RuKo) 2.24,3ly -- 02.18,4ly x
9. 4v o Da Capo Knut / Jennika T (RuKo) 2.23,1ly -- 02.18,6ly
10. 5v t Scarlett Duán / Jasmin T (RuKo) 2.20,6aly -- 02.19,1ly
11. 4v t Tannatt Batch Saltney / Saara H (RuKo) 2.25,4ly -- 02.19,2ly x
12. 4v o Militär Pyroman / (PoRa) 2.20,7ly -- 02.20,5ly
12v t A.D. Sugar Serenade / Seri (Adina) 2.27,3 -- - k
RYHMÄ 3
1. 5v o Gottfrid / Heidi P (RuKo) 2.16,1ly -- 02.14,4ly
2. 18v t KW April / Apri (Adina) 2.19,2 -- 02.14,4ly x
3. 5v o Gillyweed RC / Maisa (RDT) 2.14,4ly -- 02.15,1ly
4. 4v o Balwinder I.F. / Noora (RDT) 2.18,5aly -- 02.15,2ly
5. 15v t KW Awel / Ann (Adina) 2.19,5 -- 02.15,5ly
6. 4v t Bertas Isle / (PoRa) 2.19,3ly -- 02.16,2ly
7. 5v t Nasrin Kaleesi / Noora (NaSe) 2.14,3 -- 02.16,2ly
8. 5v t Dåkotá / Jennika T (RuKo) 2.17,6ly -- 02.16,5ly x
9. 4v o Belmix Brajas / (PoRa) 2.19,5ly -- 02.16,6ly
10. 4v t Ay Caramba! / (PoRa) 2.19,5ly -- 02.17,4ly
11. 5v t Aken Hretha / Maisa T (RuKo) 2.16,3ly -- 02.17,5ly
12. 7v t Rioller NRL / Janna (Salta) 2.13,3aly -- 02.18,4ly xx
13. 5v t Yanetron NRL / Minna (NaSe) 2.19,5 -- 02.18,5ly
14. 7v o Travette NRL / Jenni (Salta) 2.13,1aly -- 02.18,5ly
5v t Da Capo Brita / Heli S (RuKo) 2.19,3ly -- - k
5v t Aken Thrud / Janita S (RuKo) 2.18,2ly -- - hll
RYHMÄ 4
1. 8v o Lackadaisical / Iiro (NaSe) 2.00,3a -- 02.05,2ly
2. 5v t Nasrin Saarya / Salla (NaSe) 2.08,5 -- 02.05,3ly
3. 5v o Nasrin Jamaya / Leia (NaSe) 2.08,5 -- 02.06,3ly x
4. 5v t Nasrin Dvalan / Leo (NaSe) 2.10,4 -- 02.09,3ly
5. 5v o Nasrin Royan / Rolle (NaSe) 2.10,2 -- 02.09,4ly
6. 5v o Nasrin Opal / Paavo (NaSe) 2.08,5 -- 02.10,2ly x
7. 6v o William Duán / (PoRa) 2.01,4aly -- 02.10,3ly
8. 5v t Unian Rouslite / Shavo (NaSe) 2.10,4 -- 02.10,3ly
RYHMÄ 5
1. 10v t SB Breler / (StRa) 1.41,5aly -- 01.50,2ly xx
2. 8v o Top Priority / Niina (RDT) 1.49,4aly -- 01.50,3ly
3. 11v o Einherjar I.F. / Paula (Salta) 43,1aly -- 01.50,4ly xx
4. 11v o PP's Rattles And Tattles / Eve (Salta) 41,1ly -- 01.50,5ly
5. 8v o Radical Grimmer / Liisa (RDT) 1.49,3ly -- 01.50,6ly
6. 9v o Lyngensyngen / (StRa) 1.44,5ly -- 01.51,4ly
7. 9v t Drilla NRL / Sara (Salta) 46,2ly -- 01.52,4ly
8. 8v t Athene Snilli / Alli (NaSe) 58,2 -- 01.52,6ly
9. 9v t Bellaire RC / Veera (RDT) 1.49,4ly -- 01.53,6ly xx
8v o Capoeira Warrior / Kaisa (RDT) 1.45,4aly -- - hml