VRER ravit lauantaina 10. maaliskuuta 2018
Kisapäiväksi on valittu 10.03.2018 ja viimeinen ilmoittautumispäivä on kisapäivänä kello 12.00. Ravit järjestää Pompeji ja vastuuhenkilönä on Milja H. Tulokset arvotaan puolueettomasti ravikoneella.
Säännöt
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen / lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 5 hevosta / lähtö / omistaja, ponilähdöissä enintään 10 ponia / lähtö / omistaja
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan tarvittaessa ryhmiin
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta, ponit 3-18 vuotta
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä!
- Mikäli lähdössä on 2-3 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen / lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 5 hevosta / lähtö / omistaja, ponilähdöissä enintään 10 ponia / lähtö / omistaja
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan tarvittaessa ryhmiin
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta, ponit 3-18 vuotta
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä!
- Mikäli lähdössä on 2-3 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
Ilmoittautuminen
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 10.03.2018 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään. Laitathan hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 10.03.2018 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään. Laitathan hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, 2v lämminveriset, P: 1 000v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m, 18,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1 500v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 000v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset, P: 3 000v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 4 000v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, 3v kylmäveriset, P: 1 000v€
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1 500v€
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m, 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 000v€
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m, 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 500v€
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m, 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 3 000v€
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m, 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, P: 4 000v€
Lähtö 12. Tasoitusajo 1100m, avoin A-ponit, P: 150v€
Lähtö 13. Tasoitusajo 1100m, avoin B-ponit, P: 150v€
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, 2v lämminveriset, P: 1 000v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m, 18,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1 500v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 000v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset, P: 3 000v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m, 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 4 000v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m, 3v kylmäveriset, P: 1 000v€
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1 500v€
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m, 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 000v€
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m, 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 500v€
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m, 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 3 000v€
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m, 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, P: 4 000v€
Lähtö 12. Tasoitusajo 1100m, avoin A-ponit, P: 150v€
Lähtö 13. Tasoitusajo 1100m, avoin B-ponit, P: 150v€
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset
P: 1 000v€ - 800v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 2v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) ei enn. -- 01.21,4aly
2. 2v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) ei enn. -- 01.21,4aly x
3. 2v t Kirochka / siinau (RuKo) ei enn -- 01.22,4aly
4. 2v t Orbi / Oresama (RR) 1.26,2 (kl) -- 01.22,5aly
5. 2v o Radical Alterego / Simo H (RuKo) ei enn -- 01.24,4aly
6. 2v o Game Over / Lauri (RRA) 25,1ake xx -- 01.24,5aly
7. 2v t Yalenchka / Pauli R (RuKo) ei enn -- 01.25,2aly
8. 2v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) ei enn. -- 01.25,4aly
9. 2v o Saltas Brutal Rich / Jesse O (RuKo) ei enn -- 01.26,6aly
RYHMÄ 2
1. 2v r Ivar Luthor / Lauri (RagNa) 21,6aly -- 01.19,5aly
2. 2v t Angela / Ronja (RRA) 23,4ake -- 01.19,5aly
3. 2v t Caiora / (WyRa) 23,2ake -- 01.20,1aly
4. 2v t Walkira / (WyRa) 22,5ke -- 01.20,3aly x
5. 2v o Back with The / Henna (RRA) 22,3ake x -- 01.20,5aly
6. 2v o Witch Hunter / (KaRa) 20,2ake -- 01.21,2aly
7. 2v o Grumling / (WyRa) 23,3ke -- 01.21,4aly
8. 2v o Fiorenzo / (WyRa) 20,3aly -- 01.22,1aly x
9. 2v t Nocturnal Rainbow / Antti (RRA) 23,4ake -- 01.22,6aly
10. 2v t Ganieda / (WyRa) 22,3ake -- 01.23,4aly
2v t Soul Sugar / Assi (RRA) 23,3ake x -- - k
RYHMÄ 3
1. 2v o Hawkeye JN / (PoRa) 17,2aly -- 01.17,5aly x
2. 2v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 19,3aly -- 01.17,5aly
3. 2v r Billy Elliot / Juhani (RagNa) 19,4aly -- 01.18,2aly
4. 2v t Rjazán Meduza / Taneli R (RuKo) 18,4aly -- 01.19,2aly
5. 2v o Rjazán Blackmail / (PoRa) 18,4aly -- 01.19,3aly x
6. 2v o Rjazán Put-in / (PoRa) 17,3aly -- 01.19,5aly
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 18,0 ja hitaammat lämminveriset
P: 1 500v€ - 1 200v€ - 900v€ - 600v€ (- 300v€)
RYHMÄ 1
1. 3v t Joscelyne Burn / Jere P (RuKo) 19,2ly -- 01.18,6ake
2. 3v o Star Of Fate / Emmi (RDT) 19,4ly -- 01.19,5ake
3. 5v o Alex Est / Lauri (RagNa) 20,2ake -- 01.20,3ake xx
4. 3v t Rising Star / (KaRa) 19,4ake -- 01.21,4ake x
5. 3v o Folklore / (KaRa) 21,2ly -- 01.21,5ake
6v t Timorous Dallas / Matilda (RagNa) 20,0ke -- - hml
3v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 19,8aly -- - hll
RYHMÄ 2
1. 3v t My Eternal Love / Jaana (MIS) 18,3aly -- 01.17,3ake
2. 5v t Destroyer / Laura (RDT) 18,2ke -- 01.17,4ake
3. 3v o Bartholomew Snilli / (SnRa) 18,1a -- 01.17,6ake
4. 7v o Antarctic Aztec / Toivo (RagNa) 18,2ke -- 01.18,1ake x
5. 3v t Sweet Little Sin / Anna (RDT) 18,2aly -- 01.18,1ake xx
6. 8v o Steersman / Juhani (RagNa) 18,4ke -- 01.19,3ake
7. 3v o Firefox Impreza / Oiva P (RuKo) 18,4aly -- 01.19,5ake
8. 3v o Ratchet Rus / Juhana O (RuKo) 18,4aly -- 01.21,2ake
9. 4v r Daily Reward / Samuel (RagNa) 18,7aly -- 01.21,4ake
10. 3v o François Ach / Aapo H (RuKo) 18,5aly -- 01.21,5ake
11. 3v t Kozyrnaja / Harri I (RuKo) 18,6aly -- 01.21,6ake xx
5v o Thunderstruck / Spookiness (RDT) 18,2ke -- - hml
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 000v€ - 1 700v€ - 1 400v€ - 1 100v€ (- 800v€)
RYHMÄ 1
1. 4v o Starscream Snilli / Heimo T (RuKo) 17,1aly -- 01.16,3ake x
2. 3v o Sunstruck / (WyRa) 17,2ake -- 01.16,5ake
3. 3v o Keep On Jammin' / Petteri (MIS) 17,5aly -- 01.16,5ake x
4. 3v o Crimescene Unia / (SnRa) 17,4 -- 01.17,2ake
5. 4v o Typical Victory / Samuel (RagNa) 17,5ke -- 01.17,3ake
6. 3v o Habitude Pomp / Laura (RDT) 17,1ake -- 01.17,4ake
7. 3v o Impasse Pomp / (TeKo) 17,2ke -- 01.17,5ake x
8. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.18,5ake
9. 3v o Cyborg Snilli / (SnRa) 17,4a -- 01.19,1ake
10. 3v t Golden Avenger / Matilda (RagNa) 17,0ke -- 01.19,2ake
11. 3v t Heptagonia / Tony (GT) 17,5aly -- 01.19,4ake xx
12. 4v o Arkhelokhos Rus / Joni P (RuKo) 17,1aly -- 01.19,6ake
RYHMÄ 2
1. 4v o Grimlock Unia / Juhana T (RuKo) 16,6aly -- 01.15,8ake
2. 4v t Gone With The Sin / misery. (MIS) 16,5ake -- 01.16,0ake
3. 4v o Colonial Triumph / Jouko (GT) 16,5aly -- 01.16,2ake x
4. 3v t Little Risky Pomp / (PoRa) 16,4aly -- 01.16,8ake xx
5. 3v o Know No Better / (KaRa) 16,4ake -- 01.17,1ake
6. 3v t Crazy But Worthy / (PoRa) 16,4aly -- 01.17,8ake
7. 3v t Seventeen Candles / (WyRa) 16,4ake -- 01.18,2ake
8. 3v t Quite A Gossip / Kaj (GT) 16,5aly -- 01.19,2ake
9. 3v o Prince Carpenter / (PoRa) 16,4aly -- 01.19,2ake
4v o Moon Miklas / Juhani (RagNa) 16,4ake -- - hml
RYHMÄ 3
1. 3v t Ghostpride Pomp / (WyRa) 16,3ake -- 01.15,6ake
2. 4v o Devereaux Rus / Pekka S (RuKo) 16,3aly -- 01.15,6ake xx
3. 4v t Downtown Lass / James (GT) 16,3alyxx -- 01.15,9ake
4. 4v o Big Flash / (KaRa) 16,3ake -- 01.16,4ake
5. 3v o Speedy Pride / (PoRa) 16,3aly -- 01.17,5ake
6. 3v o Marvel Pomp / (PoRa) 16,3ake -- 01.17,5ake xx
7. 4v t No Regrets / (KaRa) 16,3ake -- 01.17,7ake
8. 3v r Dammit Anton / Lauri (RagNa) 16,3ke -- 01.18,6ake
9. 5v t Ginger Soupir / Helena (NaSe) 16,3a -- 01.18,7ake
3v t Quick Grand Coast / (KaRa) 16,3ly -- - hyl
RYHMÄ 4
1. 4v o Radical Adrenaline / Spookiness (RDT) 16,2ake -- 01.15,6ake
2. 5v o In Roy's Name I Run / Rane (NaSe) 16,2a -- 01.15,6ake xx
3. 3v t Dream Illusion / (WyRa) 16,2ake -- 01.15,7ake x
4. 5v t Imperial Elite / (SnRa) 16,1a -- 01.15,8ake
5. 5v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) 16,1aly -- 01.15,8ake
6. 4v t Regal Wings / Jarno (GT) 16,1alyxx -- 01.16,7ake
7. 4v t Classic Shot / Toivo (RagNa) 16,2aly -- 01.18,7ake xx
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset
P: 3 000v€ - 2 700v€ - 2 400v€ - 2 100v€ (- 1 800v€)
RYHMÄ 1
1. 4v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 15,2ly -- 01.14,6ake
2. 8v t Hide the Pride / Väinö (GT) 15,2ly -- 01.14,6ake xx
3. 4v t OR'Blended Grace / (PoRa) 15,1aly -- 01.14,6ake
4. 3v o Mean Streak / Jaakko (GT) 15,4aly -- 01.14,7ake xx
5. 4v t Whisper in the Wind / (KaRa) 15,4aly -- 01.14,7ake
6. 3v o Expensive Salazar / (PoRa) 15,3aly -- 01.15,4ake x
7. 4v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 15,5lyxx -- 01.16,5ake
8. 3v o Hazman / Annina (GT) 15,3ly -- 01.16,5ake
9. 4v t Night Warrior / Pasi (GT) 15,3akex -- 01.16,5ake
10. 3v t Fregatta / (PoRa) 15,3aly -- 01.16,6ake
11. 4v t Geisha Snilli / (SnRa) 15,2a -- 01.16,7ake
4v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 15,2a -- - k
RYHMÄ 2
1. 4v t Lady Robinia / (PoRa) 14,4aly -- 01.13,8ake
2. 6v o Hector Wix / Henna (RaRa) 14,9aly -- 01.14,1ake
3. 5v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 14,5ly -- 01.15,9ake
4. 4v o Power Snilli / (SnRa) 14,5a -- 01.16,0ake
5. 5v t Jubilee / Mira (MIS) 14,4ake -- 01.16,0ake x
6. 5v t Prestige Elite / (SnRa) 14,8a -- 01.16,1ake
5v o Lord Wallenburg / (SnRa) 14,5a -- - hml
5v t Polaris Ach / (PoRa) 14,5aly -- - hml
4v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 14,4aly -- - hpl
RYHMÄ 3
1. 5v o Autumn Gold Duán / Shavo (NaSe) 14,2 -- 01.13,5ake x
2. 8v t Cheer Me Up / Iida (NaSe) 14,1a -- 01.13,6ake x
3. 6v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 14,2aly -- 01.14,2ake
4. 8v o He's My Hero / Harri (NaSe) 14,2a -- 01.14,2ake
5. 6v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 14,2ly -- 01.14,4ake
6. 6v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 14,2aly -- 01.14,4ake
7. 6v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 14,3a -- 01.14,5ake
8. 5v t Radical Like No Other / Spookiness (RDT) 14,1aly -- 01.15,2ake
9. 4v o Extraordinary / Sanni (MIS) 14,2ke -- 01.15,3ake
6v o Catch Me If U Can / Merja (MIS) 14,3ke -- - hml
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 4 000v€ - 3 700v€ - 3 400v€ - 3 100v€ (- 2 800v€)
RYHMÄ 1
1. 9v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 13,3aly -- 01.12,8aly
2. 4v t Monday / Tero (GT) 13,5alyx -- 01.12,8aly
3. 6v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a -- 01.12,9aly
4. 6v t Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 13,2aly -- 01.12,9aly
5. 6v o Priest Demo / Emilia (GT) 13,2aly -- 01.13,1aly
6. 6v o Lose Control Demo / Iiro (GT) 13,5aly -- 01.13,7aly
7. 6v t Pretty Sweet RC / Laura (RDT) 13,2aly -- 01.13,8aly
8. 5v o Less Is More RC / Spookiness (RDT) 13,6aly -- 01.13,9aly
9. 6v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.13,9aly
10. 6v t Chocoholic Cram! / Anna (RDT) 13,2aly -- 01.14,0aly
6v o Linebreaker / Susanne (GT) 13,6aly -- - hml
5v t Fineday Careful / Johanna (GT) 13,5aly -- - hml
RYHMÄ 2
1. 9v o Hello Venus / Joel (RaRa) 12,8ake -- 01.11,9aly x
2. 10v o Czar Stanislov / Janne U (RuKo) 12,2aly -- 01.11,9aly
3. 8v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 12,2ly -- 01.12,0aly
4. 6v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 12,2ke -- 01.12,1aly xx
5. 8v t Pompeji / Lily (RaRa) 12,2ake -- 01.13,0aly
6. 7v t Sunzoray Duán / Irina (NaSe) 12,3a -- 01.13,1aly
7. 8v t Here Comes Trouble / Riina (NaSe) 12,2 -- 01.13,2aly xx
6v t My Scarlet O'Hara / Petri (MIS) 12,9aly -- - hll
9v o Global Icon / Marcus (RaRa) 12,5ake -- - hpl
9v t She Bangs She Bangs / Shavo (NaSe) 12,3a -- - hml
RYHMÄ 3
1. 10v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- 01.11,1aly
2. 11v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 12,1ake -- 01.11,2aly
3. 7v o Dermonic Foxy / Noora (RDT) 11,9aly -- 01.11,2aly
4. 8v o Lee Péché / (SnRa) 11,3a -- 01.11,2aly
5. 9v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.11,3aly
6. 8v t Gamer Girl / Kalle (NaSe) 11,3a -- 01.11,5aly x
7. 7v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 12,1aly -- 01.11,6aly
8. 7v t Désirée Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.12,4aly
9. 6v t Rosamund Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.12,4aly
10. 8v t Better Than Expected / Ella (NaSe) 11,4a -- 01.12,4aly
11. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MIS) 11,2aly -- 01.12,5aly
12. 7v t Tik Tik Boom RC / Emmi (RDT) 12,1aly -- 01.12,6aly x
RYHMÄ 4
1. 9v o Deadlock V.R. / (PoRa) 11,0aly -- 01.10,7aly
2. 9v o Experimental Duán / (PoRa) 10,8aly -- 01.10,8aly x
3. 10v t Chocoline Snilli / (SnRa) 10,4a -- 01.10,8aly
4. 6v o Prezioso Pomp / (PoRa) 11,1aly -- 01.10,8aly xx
5. 9v t Wiggle Wiggle / Dimma (RaRa) 10,3aly -- 01.10,8aly
6. 9v t Sweet As Sin / misery. (MIS) 10,1aly -- 01.10,9aly
7. 12v t My Broadway Show / Petra (MIS) 10,5aly -- 01.10,9aly
8. 9v o Varfolomei / (PoRa) 10,3aly -- 01.12,1aly xx
9. 12v t Lies Kind / Tierra (Stra) 10,9aly -- 01.12,1aly xx
10. 12v t One Of Us / Karla (MIS) 10,2aly -- 01.12,2aly
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset
P: 1 000v€ - 800v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o Narrilaivan Qaa / Leo (NaSe) ilm kl -- 01.40,3aly
2. 3v t Paukkumaissi / Rut (HCT) 59,4ke -- 01.40,3aly
3. 3v o Pakkashalla / Juhani (RagNa) ei enn. -- 01.41,2aly
4. 3v o NRL Kroisos / Keni (NaSe) ilm kl -- 01.41,5aly
5. 3v o Valfrid Rávgar / Pekko R (RuKo) ei enn -- 01.42,1aly xx
6. 3v t Ohotankärhö / Helena (HCT) 54,6ke -- 01.42,3aly
7. 3v o Salamansyöjä / Björne (HCT) 57,5ke -- 01.42,6aly
8. 3v o Maximus / Oresama (RR) 1.54,5 (kl) -- 01.43,2aly
9. 3v t NRL Penninvenyttäjä / Lennu (NaSe) ilm kl -- 01.44,2aly
10. 3v o Kanteleen Kahviaddikti / Wallace (HCT) 56,2ke -- 01.44,2aly xx
3v t NRL Naamarikuningatar / Shavo (NaSe) ilm kl -- - hll
3v t NRL Näpistäjä / Nina (NaSe) ilm kl -- - hpl
RYHMÄ 2
1. 3v o Guen Ikiraivo / Emmi (RDT) 48,3ke -- 01.38,5aly
2. 3v o Narrilaivan Palapeli / Spookiness (RDT) 40,1ly -- 01.38,5aly
3. 3v o Kas Kelotti / Lauri (RagNa) 42,5aly -- 01.39,5aly
4. 3v t Guen Vilusukka / Laura (RDT) 45,9ke -- 01.40,3aly
5. 3v t Pompeji Veriapila / (PoRa) 40,4ly -- 01.41,5aly x
6. 3v t K.R. Susiraja / M. Filppula (KiRi) 44,3 -- 01.42,2aly
7. 3v o Narrilaivan Huikee / Anna (RDT) 46,5ke -- 01.42,4aly
8. 3v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 46,0 -- 01.42,4aly
3v t Pompeji Lemmetär / (PoRa) 40,6ly -- - k
RYHMÄ 3
1. 3v t Tähtitanssija / (KaRa) 37,3ake -- 01.36,4aly x
2. 3v o Kalman Karkottaja / Janne (RRA) 38,5ake -- 01.36,6aly
3. 3v t Lesken Lumous / Anna (RRA) 39,3ake -- 01.37,1aly
4. 3v t Kantarilla / (KaRa) 37,2ake -- 01.37,2aly xx
5. 3v t Saturiina / Mika (RRA) 39,3ake -- 01.37,3aly
6. 3v t Ruskon Ragnatar / Jere T (RuKo) 38,6ke -- 01.39,4aly
7. 3v o Ruskon Probleemi / (PoRa) 38,2aly -- 01.41,2aly
8. 3v t Kanteleen Karkkilakko / Tahvo (HCT) 38,5ake -- 01.41,5aly
3v t Makia / Julia (RRA) 39,3ake -- - k
3v o Ruskon Villitys / (PoRa) 39,2ly -- - hml
3v o Valkoinen Valhe / Melina (RRA) 38,6ake xx -- - hll
RYHMÄ 4
1. 3v o Pikatti / Cherry (CHER) 33,1aly -- 01.31,4aly
2. 3v t Sølv's Murheprinsessa / A. Elo (KiRi) 30,5 -- 01.31,5aly
3. 3v o Duanin Cebuano / (PoRa) 32,4aly -- 01.32,1aly
4. 3v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 36,3a -- 01.33,6aly
5. 3v o Naurunappula / (KaRa) 32,2ake -- 01.34,6aly
6. 3v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 36,1a -- 01.36,4aly
3v o K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 30,6 -- - hll
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1 500v€ - 1 200v€ - 900v€ - 600v€ (- 300v€)
RYHMÄ 1
1. 4v o Pesukonepäällikkö - Tuula (HCT) 35,2ake -- 01.34,2ake
2. 4v o Tuulikeisari I.F. / Janne (MIS) 38,2aly -- 01.34,3ake
3. 4v t Topakan Rakkauspakkaus - Sofia (HCT) 36,3ake -- 01.36,2ake
4. 4v t Tervalehdon Lumitaika / Lilja (HCT) 38,3ake -- 01.38,4ake
4v o Kujeilijan Tulikettu / Nestori (HCT) 37,2aly -- - hpl
4v t Sähkötys / Alisa (RaRa) 35,3ake -- - hpl
RYHMÄ 2
1. 4v o Unian Viikinki / (SnRa) 32,3a -- 01.30,3ake
2. 4v t Snillin Ariella / (SnRa) 33,6a -- 01.30,3ake xx
3. 4v o Radan Rikkoja / (KaRa) 32,3ake -- 01.30,5ake
4. 4v o Unian Valotus / (PoRa) 32,4aly -- 01.31,5ake
5. 4v o Sølv's Voittolinja / Jarno (GT) 32,6ke -- 01.32,3ake
6. 4v o Unelmien Virtuoosi / Inka (HCT) 33,1aly -- 01.32,3ake
7. 4v t Zimsalabim / (PoRa) 32,6aly -- 01.32,4ake
8. 4v t Pompeji Systeemi / Spookiness (RDT) 32,3aly -- 01.33,3ake x
9. 4v t Hieman Hilpeä / Teresa (GT) 32,3ake -- 01.34,3ake x
10. 4v t Ruskon Jaava / (SnRa) 32,5a -- 01.34,5ake
RYHMÄ 3
1. 5v o Kuningasjätkä RC / Emmi (RDT) 30,5aly -- 01.29,9ake
2. 4v t Duanin Kultapiisku / Laura (RDT) 31,4ly -- 01.29,9ake x
3. 4v o Saltan Huurteinen / Anna (RDT) 31,2ly -- 01.29,9ake
4. 4v t Unian Ryövärintytär / (PoRa) 30,5aly -- 01.30,7ake
5. 5v t Kukkanen / Janne (RaRa) 31,1ake -- 01.31,0ake
6. 5v t Lapintiira / Juhani (RagNa) 31,2ke -- 01.31,9ake
7. 5v o Aasan Arvak / Toivo (RagNa) 31,5ake -- 01.32,0ake
8. 4v t Ruskon Neilikka / Markku S (RuKo) 31,1ly -- 01.33,0ake x
9. 5v t Java Alaska / Matilda (RagNa) 30,8ke -- 01.33,7ake xx
10. 4v o Hunsvotti I.F. / misery. (MIS) 31,3aly -- 01.33,8ake
11. 4v t Wauhti-Mimmi / (PoRa) 31,2ke -- 01.33,9ake
5v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 31,3ke -- - hml
RYHMÄ 4
1. 4v o Uudenkuun Varjovelho / Cherry (KaRa) 30,2ake -- 01.29,3ake x
2. 4v o Pilsnerin Peilikuva / (KaRa) 30,2ke -- 01.30,2ake
3. 4v t Woimamimmi / Jukka H (RuKo) 30,3ly -- 01.30,3ake
4. 5v t Radikalin Keruutar / Noora (RDT) 30,4aly -- 01.30,6ake
5. 5v o Bergthor / Simo T (RuKo) 30,3ly -- 01.31,3ake xx
6. 4v o Ruskon Habanero / Denis F (RuKo) 30,3ly -- 01.31,3ake
7. 5v t Nattfjäril / Heikki P (RuKo) 30,3ly -- 01.31,3ake
8. 4v t Snillin Kaarina / (SnRa) 30,1 -- 01.31,5ake
5v t Rohdon Vilma / (PoRa) 30,4ake -- - hll
6v t Hildr NRL / Eija (NaSe) 30,2 -- - hml
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 000v€ - 1 700v€ - 1 400v€ - 1 100v€ (- 800v€)
RYHMÄ 1
1. 6v t Sinkosinko / Sinna (NaSe) 29,9 -- 01.29,0ake x
2. 5v t Suukon Novelle / (PoRa) 29,1ly -- 01.29,0ake
3. 5v o Melukylän Marakatti / (KaRa) 29,4ke -- 01.29,8ake
4. 6v t Arvuuttaja RC / Spookiness (RDT) 29,2aly -- 01.29,8ake
5. 4v o Tulikieppi / Jaakko (GT) 29,3ake -- 01.30,8ake
6. 10v t Guen Tuulityttö / Arto (GT) 29,2ake -- 01.31,1ake x
7. 4v t Vallan Halpa / (KaRa) 29,6ke -- 01.32,0ake
8. 5v o Pompeji Atria / (PoRa) 29,1aly -- 01.32,0ake
9. 4v o Sølv’s Murskavoitto / (TeKo) 29,2ke -- 01.32,1ake x
5v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 29,4 -- - hml
5v t Pompeji Ilikee / (PoRa) 29,1ke -- - hml
RYHMÄ 2
1. 4v o Musta Mestari / (KaRa) 28,1akp -- 01.27,3ake
2. 4v t Ainomoinen / Matilda (RagNa) 28,6ke -- 01.28,2ake
3. 6v o Taas Oon Radalla / (PoRa) 28,1aly -- 01.28,3ake x
4. 6v t Benägen NRL / Nanna (NaSe) 28,3a -- 01.28,6ake
5. 5v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 28,5aly -- 01.29,5ake x
6. 5v o Pompeji Kaasupoljin / (PoRa) 28,5ly -- 01.30,3ake
4v t Guen Tuulen Kuiskaaja / Iiro (GT) 28,4ake -- - k
5v t Kekan Kvartaali / B. Melker (KiRi) 28,2 -- - hml
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 500v€ - 2 200v€ - 1 900v€ - 1 600v€ (- 1 300v€)
RYHMÄ 1
1. 8v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 27,1aly -- 01.26,3ake x
2. 5v o Metkulan Petkutus / (KaRa) 27,3akp -- 01.27,1ake
3. 6v t Radikalin Villimimmi / Laura (RDT) 27,2aly -- 01.27,5ake
4. 8v t Repolan Ikiliikkuja / Spookiness (RDT) 27,8aly -- 01.28,1ake x
5. 6v o O.R. Varjoruhtinas / (PoRa) 27,0aly -- 01.28,1ake
6. 7v o Einherjar / Juhani (RagNa) 27,1ake -- 01.28,1ake
7. 5v t Snillin Topaasi / (SnRa) 27,3 -- 01.28,2ake
8. 5v o Rahan Takii I.F. / misery. (MIS) 27,2ke -- 01.28,6ake
9. 5v t Tuiskulan Helmiisa / (PoRa) 27,5ake -- 01.29,1ake
10. 6v o Lännen Nopein / (PoRa) 27,1ly -- 01.29,1ake
11. 5v t Markiisin Karakoija / (KaRa) 27,2ake -- 01.29,4ake
12. 5v t Kehvelin Kapina / (KaRa) 27,5ake -- 01.29,6ake
RYHMÄ 2
1. 9v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 26,5aly -- 01.25,9ake
2. 5v o Katseenkääntäjä I.F. / Petra (MIS) 26,4ake -- 01.26,0ake xx
3. 6v t Radikaali Morsiusneito / (PoRa) 26,3aly -- 01.26,6ake
4. 6v o Manailla KAS / Anna (RDT) 26,6ly -- 01.27,0ake
5. 7v o Roudari I.F. / Merja (MIS) 26,3ake -- 01.27,6ake
6. 5v t Duanin Haaveilija / (TeKo) 26,5ake -- 01.27,7ake
7. 6v t Vienomieli / Olli (GT) 26,3ly -- 01.28,8ake
8. 7v o Duanin Salamavaras / Kalle (GT) 26,3ake -- 01.28,9ake
9. 5v o Drotsibojonsson / (SnRa) 26,8a -- 01.29,0ake
RYHMÄ 3
1. 7v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.25,6ake
2. 9v o Guen Elvistelijä / Aleksi (GT) 26,2ake -- 01.26,3ake
3. 8v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 26,2a -- 01.26,4ake
4. 10v t Energialataus / Jouko (GT) 26,2aly -- 01.26,6ake
5. 4v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 26,2a -- 01.27,4ake
6. 10v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,1a -- 01.27,4ake xx
7. 7v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 26,2a -- 01.27,4ake
8. 10v o Hallava I.F. / Timo (GT) 26,1ly -- 01.27,5ake
9. 7v o Vasta Katsastettu / (PoRa) 26,0ake -- 01.27,5ake
6v t Tuteritöm / Nadja (NaSe) 26,2a -- - k
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 3 000v€ - 2 700v€ - 2 400v€ - 2 100v€ (- 1 800v€)
RYHMÄ 1
1. 7v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- 01.24,8ake
2. 7v t Hastalavista I.F. / Veera (MIS) 25,4ake -- 01.25,7ake
3. 7v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 25,4 -- 01.25,7ake
4. 6v o Snillin Iivari / (SnRa) 25,3a -- 01.25,8ake
5. 11v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.25,8ake
6. 5v o Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 25,5 -- 01.25,9ake
7. 9v t Guen Riimitär / Ingemar (GT) 25,3ake -- 01.26,0ake
8. 7v o E.K. Veto / Lilja (RaRa) 25,5aly -- 01.26,0ake xx
9. 9v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 25,4aly -- 01.26,7ake
8v o Vasaari / Shavo (NaSe) 25,4 -- - hml
RYHMÄ 2
1. 6v t Saltan Tuikea / (SnRa) 25,2a -- 01.24,7ake xx
2. 10v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 25,2 -- 01.24,8ake
3. 6v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 25,2ly -- 01.25,9ake
4. 7v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 25,1ly -- 01.26,7ake
5. 7v t Venni-Liisu / Kasper (GT) 25,2ke -- 01.26,8ake
6. 6v t Justiinsa Joo / misery. (MIS) 25,2ake -- 01.26,8ake
5v o EP Holsteri / Fredrik (GT) 25,2akex -- - hll
RYHMÄ 3
1. 6v t Sadunsointu / Micke (MIS) 24,8aly -- 01.24,3ake
2. 9v t EP Susiina / Susanna (NaSe) 24,5a -- 01.24,4ake
3. 8v o Rahhaa Tulloo / Petra (MIS) 24,9ke -- 01.24,4ake
4. 12v t Dii-Dii Daalia / Spookiness (RDT) 24,9aly -- 01.24,5ake x
5. 7v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 24,5aly -- 01.24,5ake
6. 7v o Saltan Retkahdus / Pekko H (RuKo) 24,5aly -- 01.24,5ake
7. 9v t Pompeji Senja / (PoRa) 24,5aly -- 01.25,2ake x
8. 7v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 24,5a -- 01.25,4ake
9. 6v o Thorstein Snilli / (SnRa) 24,8 -- 01.25,5ake
10. 7v o Duanin Johtotähti / (PoRa) 24,9ake -- 01.26,4ake
7v o Encore / Laura (RDT) 24,7aly -- - hll
7v o Theotorden / Janne P (RuKo) 24,5aly -- - hll
RYHMÄ 4
1. 6v o Pompeji Alvaro / (PoRa) 24,2ake -- 01.23,7ake
2. 6v t Rajariemu / Vesku (GT) 24,1aly -- 01.23,8ake xx
3. 10v o K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 24,4 -- 01.23,8ake
4. 9v t Hoputtaja / Minni (RaRa) 24,2ke -- 01.24,0ake
5. 12v o Narrilaivan Jesper / Janni (NaSe) 24,3a -- 01.25,6ake
6. 5v o K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 24,3 -- 01.25,7ake
7. 8v t AH Lakuriina / Anna (RDT) 24,3ly -- 01.25,7ake
8. 10v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 24,1ake -- 01.25,8ake
9. 10v t Harhakuvelma / Elli (NaSe) 24,2a -- 01.25,9ake
10. 6v t EP Lakiina / (PoRa) 24,2ake -- 01.26,0ake
11. 10v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 24,3a -- 01.26,1ake
7v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 24,2aly - - k
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m 23,9 ja nopeammat kylmäveriset
P: 4 000v€ - 3 700v€ - 3 400v€ - 3 100v€ (- 2 800v€)
RYHMÄ 1
1. 7v o Guen Hulmuri / Tero (GT) 23,2aly -- 01.22,7aly
2. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.22,7aly
3. 9v t Tierra's Deluna / (StRa) 23,6aly -- 01.22,7aly
4. 7v o Radikaali Weijari / Spookiness (RDT) 23,3ly -- 01.22,8aly
5. 8v o Guen Amadeus / Väinö (GT) 23,3aly -- 01.22,9aly
6. 12v o Hissunkissun I.F. / misery. (MIS) 23,3aly -- 01.23,0aly
7. 9v o O.R. Keisari / Laura (RDT) 23,1ly -- 01.23,1aly
8. 9v t Hennatin / Matti (RaRa) 23,6ake -- 01.23,7aly
9. 10v t Meriniityn Pamela / H. Turunen (KiRi) 23,4 -- 01.23,8aly
9v o Ongelmanpoikanen / Henna (RaRa) 23,4ake -- - hpl
11v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- - hll
RYHMÄ 2
1. 9v o Koistilan Joona / Petri (MIS) 22,9aly -- 01.22,0aly
2. 8v o Lakimies / Joni (GT) 22,3ke -- 01.22,0aly
3. 12v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 22,2 -- 01.22,0aly
4. 9v o Hulivei I.F. / Anna (RDT) 22,7aly -- 01.22,3aly
5. 8v o Guen Tossavainen / Vesa (GT) 22,2ke -- 01.22,9aly xx
6. 10v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 22,6aly -- 01.23,0aly
7. 9v t Ruskon Jadessa / Pauli H (RuKo) 22,5aly -- 01.23,1aly
8. 12v o Ketku-Make / (PoRa) 22,4aly -- 01.23,2aly
9. 10v o Pompeji Taisto / Henri U (RuKo) 22,4aly -- 01.23,3aly xx
10. 9v o Halleluuja / Joel (RaRa) 22,3ke -- 01.23,3aly x
12v t Ruskon Jovanda / Pekko H (RuKo) 22,9aly -- - hml
6v t Tuulenpesän Noitaleski / (TeKo) 22,3aly -- - hyl
RYHMÄ 3
1. 8v o O.R. Hölyke / (SnRa) 21,2a -- 01.21,3aly
2. 8v t Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.21,2 -- 01.21,4aly
3. 10v o Pompeji Brusi-Turo / (PoRa) 21,1ly -- 01.21,5aly
4. 10v o Aamori I.F. / (SnRa) 21,2a -- 01.21,5aly
5. 11v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 22,1aly -- 01.21,5aly
6. 9v t Aarteen Veeruska / Ile (GT) 22,1akex -- 01.21,6aly
7. 8v t Snillin Matilda / (SnRa) 22,1a -- 01.22,3aly
8. 7v t O.R. Seireeni / (PoRa) 21,3aly -- 01.22,3aly
9. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.22,3aly x
10. 8v t Snillin Aamutuima / Noora (RDT) 21,4aly -- 01.22,5aly
11. 8v t Kekan Jekutar / Emmi (RDT) 21,5ly -- 01.22,5aly
12. 9v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,1a --- 01.22,6aly
RYHMÄ 4
1. 9v o O.R. Turkinpippuri / siinau (RuKo) 20,1aly -- 01.20,3aly
2. 10v t Koistilan Hallava / (PoRa) 20,4ly -- 01.20,3aly x
3. 11v t Tierra's Bahula / (StRa) 19,2aly -- 01.20,6aly x
4. 8v t K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 01.20,4 -- 01.21,2aly x
5. 11v t Snillin Herttainen / (SnRa) 20,3a -- 01.21,2aly
6. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MIS) 20,7aly -- 01.21,4aly
14v o Huliwili I.F. / misery. (MRA) 20,3ake -- - hml
Lähtö 12. Tasoitusajo 1100m, avoin A-ponit
P: 150v€ - 120v€ - 90v€ - 60v€ (- 30v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o Grecian Disc v. Pompeji / (PoRa) 3.07,2ly -- 03.10,4ly x
2. 3v t Oops-A-Daisy! - / (KaRa) 03.02,5ly -- 03.10,6ly
3. 3v t Hard Luck Champ / (KaRa) ei enn. -- 03.11,6ly
4. 3v o Landlord / (KaRa) 03.05,2ly -- 03.12,1ly x
5. 3v t No Dandelions Anymore / (PoRa) 3.07,6ly -- 03.12,4ly xx
6. 3v o Narrilaivan Corona / Spookiness (RDT) ei enn. -- 03.13,2ly
7. 3v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) ei enn. -- 03.13,5ly
8. 3v t Galaxity / (PoRa) 3.04,2aly -- 03.15,3ly x
9. 3v t Begwatha / (PoRa) 3.10,3ly -- 03.15,3ly
10. 3v o Snow On / (KaRa) 03.11,2aly -- 03.15,3ly
11. 3v o Makemake v. Pompeji / (PoRa) 3.05,3ly -- 03.15,6ly xx
RYHMÄ 2
1. 4v o Ferran A.F. / (PoRa) 2.56,3ly -- 03.00,1ly
2. 4v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.57,6aly -- 03.00,1ly
3. 4v o Envis Bråk / (PoRa) 3.05,4aly -- 03.00,2ly
4. 4v t Gue Tick Tock / Laura (RDT) 3.04,3aly -- 03.00,2ly xx
5. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 03.00,4ly
6. 5v t Hyacinth Åz / Jennika T (RuKo) 3.00,6aly -- 03.01,5ly
7. 4v o Alla Kommer / (PoRa) 2.56,7ly -- 03.03,3ly
8. 5v o Radical Beware / Emmi (RDT) 2.56,3ly -- 03.03,5ly
9. 4v o Unian Hot Shot / Mira Y (RuKo) 3.09,3ly -- 03.04,3ly
10. 4v t Da Capo Ida / Jenni S (RuKo) 3.09,2ly -- 03.04,4ly
11. 4v t Toy's Marilyn / Noora (RDT) 2.57,6aly -- 03.04,6ly xx
5v o Hot-Air Charm RC / Elli (RDT) 2.57,1aly -- - hll
RYHMÄ 3
1. 7v o Feerti Kiz / Saara H (RuKo) 2.51,3aly -- 02.50,3ly
2. 4v o Oxxy de Oddball / (KaRa) 02.54,3aly -- 02.50,6ly
3. 5v t Ginger Estate / (KaRa) 02.55,2ly -- 02.51,5ly
4. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 02.53,4ly
5. 5v o Toy's Rikard / (SnRa) 2.55,2 -- 02.53,4ly
6. 5v t Toy's Monique / (SnRa) 2.55,2 -- 02.54,6ly
7. 5v t Toy's Ester / (SnRa) 2.53,1 -- 02.55,2ly
8. 4v o Saltas Cuba Libre / Anna (RDT) 2.55,4aly -- 02.55,3ly x
9. 4v t Carambola IV (KaRa) 02.55,2aly -- 02.55,5ly
5v o Chewbacca / Karla (MIS) 2.55,3aly -- - hml
RYHMÄ 4
1. 9v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) 2.41,4a -- 02.43,2ly
2. 7v o Ares Go / Elias (RuKo) 2.45,2ly -- 02.43,3ly x
3. 6v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.48,3 -- 02.43,5ly xx
4. 7v t Cynthia Go / Jasmin T (RuKo) 2.42,5aly -- 02.44,6ly
5. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.45,3ly
6. 5v t Caenleigh Enid / Elli (GT) 2.45,3aly -- 02.45,5ly xx
7. 6v t Why Not / Petra (MIS) 2.44,1aly -- 02.46,2ly
8. 5v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.48,3ly -- 02.46,3ly
9. 5v t Radikalin Tiitinen / Ulla (RDT) 2.44,1aly -- 02.46,4ly
10. 6v o Jaws Bond / Riikka (RDT) 2.47,1aly -- 02.46,5ly xx
11. 6v t Radical Elysee / Inka (RDT) 2.43,2ly -- 02.47,3ly
12. 4v o Little Big Boy / (KaRa) 02.48,5aly -- 02.48,2ly x
13. 6v o Toy's Daniel / Tiina (RDT) 2.44,5aly -- 02.48,4ly
14. 6v t Serendipity / misery. (MIS) 2.48,3ly -- 02.48,6ly
6v t Toy's Cathrine / Jaana (MIS) 2.48,3aly -- - hll
14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- - hll
RYHMÄ 5
1. 7v t Amalia Duán / (PoRa) 2.30,1aly -- 02.36,2ly
2. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.40,4 -- 02.36,5ly x
3. 9v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Peetu (NaSe) 2.38,2a -- 02.37,3ly
4. 10v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 2.39,4a -- 02.37,5ly
5. 8v t Rock Indica Duán / Sanni P (RuKo) 2.32,5aly -- 02.37,5ly
6. 7v o Toy´s Herbert / Netta S (RuKo) 2.30,2ly -- 02.38,2ly
7. 9v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Valle (NaSe) 2.38,3a -- 02.39,1ly
8. 9v t Euphoria I.F. / misery. (MIS) 2.30,1aly -- 02.39,3ly
9. 13v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.35,3a -- 02.39,3ly
10. 9v o Narrilaivan Daryl / Tatu (NaSe) 2.38,2a -- 02.39,6ly
11. 9v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) 2.37,5a -- 02.41,2ly
12. 13v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.36,4a -- 02.41,2ly
13. 9v t Narrilaivan Lappoonia / Nanna (NaSe) 2.37,5a -- 02.41,5ly
9v o Narrilaivan Gordon / Ulla (NaSe) 2.41,3a -- - k
8v o Ignorant Duán / (SnRa) 2.32,8 -- - hll
RYHMÄ 6
1. 17v t JRR Josefina / Tierra (StRa) 2.13,3aly -- 02.22,2ly
2. 13v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.14,1ly -- 02.22,2ly
3. 10v o Super Sundaes / Minttu (GT) 2.14,6lyx -- 02.22,5ly x
4. 13v o Narrilaivan Matias / Matti (NaSe) 2.22,5a -- 02.22,6ly
5. 10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.24,2ly -- 02.23,2ly
6. 9v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.26,3ly -- 02.23,4ly x
7. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.16,3ly -- 02.24,5ly x
8. 11v t Hentukka / Jami (GT) 2.27,3ly -- 02.25,3ly
9. 16v o SB BemariPoika / (StRa) 2.14,6ly -- 02.26,3ly x
10. 9v o Knyttet / Saku (GT) 2.27,2lyx -- 02.26,5ly
11. 10v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.24,3 -- 02.26,6ly
9v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.25,4 -- - k
10v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.24,2 -- - hml
9v t Narrilaivan Larissa / Laura (NaSe) 2.23,2a -- - hml
Lähtö 13. Tasoitusajo 1100m, avoin B-ponit
P: 150v€ - 120v€ - 90v€ - 60v€ (- 30v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o Håkan III / (PoRa) 2.21,6ly -- 02.19,3ly
2. 3v t Bertas Isle / (PoRa) 2.19,5aly -- 02.19,3ly xx
3. 3v t Missfoster / (KaRa) ei enn. -- 02.19,5ly
4. 3v t Brasa / (PoRa) 2.21,8ly -- 02.20,3ly
5. 3v o Dunkudde / (KaRa) ei enn. -- 02.21,1ly x
6. 3v t Sweetline NRL / Laura (RDT) ei enn. -- 02.22,1ly
7. 3v o Da Capo Kristoffer / (TeKo) ei enn.-- 02.22,3ly
8. 3v t Scottish Twins v. Pompeji / (PoRa) 2.21,6ly -- 02.23,4ly x
9. 3v t Why Not v. Pompeji / (PoRa) 2.23,4ly -- 02.23,5ly x
10. 3v t Eviona NRL / Spookiness (RDT) ei enn. -- 02.24,2ly x
11. 3v o Belmix Brajas / (PoRa) 2.19,5ly -- 02.24,2ly
12. 3v o Skyttestjärnan / (KaRa) 02.22,6aly -- 02.24,5ly x
3v t Trodella NRL / (TeKo) ei enn. -- - hpl
RYHMÄ 2
1. 4v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 2.21,2aly -- 02.19,3ly
2. 4v t Ay Caramba! / (PoRa) 2.20,4ly -- 02.19,5ly
3. 4v o Da Capo Knut / Jennika T (RuKo) 2.23,1ly -- 02.21,4ly
4. 4v o Militär Pyroman / (PoRa) 2.20,7ly -- 02.23,3ly
5. 4v o Da Capo Kjell / Pirita S (RuKo) 2.24,3ly -- 02.24,1ly
6. 4v t Toy's Aroania / Anna (RDT) 2.20,4ly -- 02.24,3ly
7. 4v t Solros / (KaRa) 02.22,2aly -- 02.24,3ly
8. 4v o Lumbago / (KaRa) 02.22,3aly -- 02.24,3ly x
9. 5v t Scarlett Duán / Jasmin T (RuKo) 2.20,6aly -- 02.24,4ly
10. 4v t Toy's Phoebe / Emmi (RDT) 2.20,2ly -- 02.24,5ly x
4v t Tannatt Batch Saltney / Saara H (RuKo) 2.25,4ly -- - hml
4v t Järndäldens Freja / Netta S (RuKo) 2.23,2ly -- - k
RYHMÄ 3
1. 6v t Tillin Ripakinttu / (SnRa) 2.12,2 -- 02.14,1ly
2. 4v t Växlas Candyen / (KaRa) 02.11,6ake -- 02.14,5ly
3. 8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- 02.14,5ly
4. 5v t Aken Thrud / Janita S (RuKo) 2.18,2ly -- 02.15,4ly
5. 5v o Gillyweed RC / Maisa (RDT) 2.14,4ly -- 02.15,6ly
6. 5v t Toy's Saga / (SnRa) 2.15,4a -- 02.16,5ly xx
7. 5v t Dåkotá / Jennika T (RuKo) 2.17,6ly -- 02.17,2ly
8. 4v t Wingards Meia / Elli (GT) 2.14,3ly -- 02.17,3ly
9. 11v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 -- 02.17,4ly
10. 4v o Balwinder I.F. / Noora (RDT) 2.18,5aly -- 02.18,2ly
11. 5v t Da Capo Brita / Heli S (RuKo) 2.19,3ly -- 02.18,2ly
12. 15v t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 -- 02.18,6ly
13. 15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 -- 02.19,3ly
4v o Hilding / Santeri (GT) 2.19,4ly -- - hyl
5v t Aken Hretha / Maisa T (RuKo) 2.16,3ly -- - hpl
5v o Gottfrid / Heidi P (RuKo) 2.16,1ly -- - k
RYHMÄ 4
1. 7v o Håkan Tor / (SnRa) 2.03,7 -- 02.06,1ly
2. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 02.06,3ly
3. 6v t Chachacha I.F. / misery. (MIS) 2.07,3aly -- 02.06,4ly
4. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.01,4 -- 02.06,4ly x
5. 6v o William Duán / (PoRa) 2.01,4aly -- 02.08,6ly
6. 5v t Bittra Zoe / (KaRa) 02.05,5aly -- 02.09,2ly
7. 8v t Love To Bits / Niina (RDT) 2.00,6ly -- 02.09,3ly
8. 6v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.04,5 -- 02.10,3ly
9. 4v o Svårt Nöten / (KaRa) 02.07,4aly -- 02.10,4ly
10. 5v t Kyllengul Kärlek / (KaRa) 02.10,1ly -- 02.10,5ly
11. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 02.11,1ly x
12. 7v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.11,5a -- 02.11,2ly
13. 6v t Avasha G / Micke (MIS) 2.05,1aly -- 02.11,4ly
14. 6v t Radical Shameless / Veera (RDT) 2.00,5ly -- 02.11,6ly
5v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.09,1ly -- - hll
RYHMÄ 5
1. 9v o Christoffer SWE / Sanni (MIS) 55,9aly -- 01.54,4ly
2. 8v t Tryggve Elsa / (SnRa) 58,5 -- 01.54,4ly
3. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 01.54,5ly
4. 10v t Snaragan NRL / Sinna (NaSe) 58,2 -- 01.54,5ly
5. 8v o Toy's Rudolf / (SnRa) 53,7 -- 01.55,2ly xx
6. 13v o Fool's Dominion / Shavo (NaSe) 50,2a -- 01.56,3ly
7. 9v o Casanova I.F. / Laura (MIS) 57,3aly -- 01.56,3ly xx
8. 9v o Daredevil Duán / (SnRa) 50,3a -- 01.56,5ly xx
9. 8v t Elds Chidori / Petra (MIS) 58,2aly -- 01.56,6ly
10. 9v o Stjärnfall B / Jaana (MIS) 56,2aly -- 01.57,4ly
11. 8v t Barbarella RC / Liisa (RDT) 1.52,1ly -- 01.58,3ly
12. 10v t Kalypso Duán / Kalle (NaSe) 50,2a -- 01.58,4ly
13. 9v o Samuraj NRL / Samu (NaSe) 57,4a -- 01.58,6ly xx
9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- - hyl
10v t Call 911 / Minttu (GT) 56,4lyx -- - k
RYHMÄ 6
1. 13v o Bartholomew I.F. / misery. (MIS) 43,2aly -- 01.45,4ly
2. 10v o Rune NRL / Ronja (NaSe) 47,3 -- 01.45,4ly
3. 12v o Billboard / Saku (GT) 45,1lyxx -- 01.45,6ly
4. 9v o Thydor NRL / Jaska (NaSe) 45,1 -- 01.46,2ly
5. 10v t Miftare Go / Milla (NaSe) 50,1a -- 01.46,2ly
6. 9v o Lyngensyngen / (StRa) 1.44,5ly -- 01.46,3ly
7. 10v t SB Breler / (StRa) 1.41,5aly -- 01.46,5ly
8. 10v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 46,5a -- 01.46,6ly x
9. 13v o Neutron B / Nero (NaSe) 42,5a -- 01.47,5ly
10. 12v t Anyway I.F. / Karla (MIS) 44,3aly -- 01.48,2ly
11. 13v o Fool's Sprywir / Salli (NaSe) 48,1a -- 01.48,2ly
12. 15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.49,5ly xx
13. 11v o Karma Bay / Heli (GT) 43,5ly -- 01.49,5ly x
14. 9v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 46,3a -- 01.50,2ly
15. 13v t Fool's Eleonor / Sonja (NaSe) 43,2a -- 01.50,3ly xx
9v o Hampus NRL / Kaisa (RDT) 1.50,1ly -- - k
P: 1 000v€ - 800v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 2v t Ventura Win / Gunvor (Team Ninitra) ei enn. -- 01.21,4aly
2. 2v o Labyrinthian Lies / Niklas (Team Ninitra) ei enn. -- 01.21,4aly x
3. 2v t Kirochka / siinau (RuKo) ei enn -- 01.22,4aly
4. 2v t Orbi / Oresama (RR) 1.26,2 (kl) -- 01.22,5aly
5. 2v o Radical Alterego / Simo H (RuKo) ei enn -- 01.24,4aly
6. 2v o Game Over / Lauri (RRA) 25,1ake xx -- 01.24,5aly
7. 2v t Yalenchka / Pauli R (RuKo) ei enn -- 01.25,2aly
8. 2v t Jingjang RC / Magnhild (Team Ninitra) ei enn. -- 01.25,4aly
9. 2v o Saltas Brutal Rich / Jesse O (RuKo) ei enn -- 01.26,6aly
RYHMÄ 2
1. 2v r Ivar Luthor / Lauri (RagNa) 21,6aly -- 01.19,5aly
2. 2v t Angela / Ronja (RRA) 23,4ake -- 01.19,5aly
3. 2v t Caiora / (WyRa) 23,2ake -- 01.20,1aly
4. 2v t Walkira / (WyRa) 22,5ke -- 01.20,3aly x
5. 2v o Back with The / Henna (RRA) 22,3ake x -- 01.20,5aly
6. 2v o Witch Hunter / (KaRa) 20,2ake -- 01.21,2aly
7. 2v o Grumling / (WyRa) 23,3ke -- 01.21,4aly
8. 2v o Fiorenzo / (WyRa) 20,3aly -- 01.22,1aly x
9. 2v t Nocturnal Rainbow / Antti (RRA) 23,4ake -- 01.22,6aly
10. 2v t Ganieda / (WyRa) 22,3ake -- 01.23,4aly
2v t Soul Sugar / Assi (RRA) 23,3ake x -- - k
RYHMÄ 3
1. 2v o Hawkeye JN / (PoRa) 17,2aly -- 01.17,5aly x
2. 2v t Sweet Sachiel Gue / Kaj (GT) 19,3aly -- 01.17,5aly
3. 2v r Billy Elliot / Juhani (RagNa) 19,4aly -- 01.18,2aly
4. 2v t Rjazán Meduza / Taneli R (RuKo) 18,4aly -- 01.19,2aly
5. 2v o Rjazán Blackmail / (PoRa) 18,4aly -- 01.19,3aly x
6. 2v o Rjazán Put-in / (PoRa) 17,3aly -- 01.19,5aly
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 18,0 ja hitaammat lämminveriset
P: 1 500v€ - 1 200v€ - 900v€ - 600v€ (- 300v€)
RYHMÄ 1
1. 3v t Joscelyne Burn / Jere P (RuKo) 19,2ly -- 01.18,6ake
2. 3v o Star Of Fate / Emmi (RDT) 19,4ly -- 01.19,5ake
3. 5v o Alex Est / Lauri (RagNa) 20,2ake -- 01.20,3ake xx
4. 3v t Rising Star / (KaRa) 19,4ake -- 01.21,4ake x
5. 3v o Folklore / (KaRa) 21,2ly -- 01.21,5ake
6v t Timorous Dallas / Matilda (RagNa) 20,0ke -- - hml
3v t Flippin' Out / Alisa (RaRa) 19,8aly -- - hll
RYHMÄ 2
1. 3v t My Eternal Love / Jaana (MIS) 18,3aly -- 01.17,3ake
2. 5v t Destroyer / Laura (RDT) 18,2ke -- 01.17,4ake
3. 3v o Bartholomew Snilli / (SnRa) 18,1a -- 01.17,6ake
4. 7v o Antarctic Aztec / Toivo (RagNa) 18,2ke -- 01.18,1ake x
5. 3v t Sweet Little Sin / Anna (RDT) 18,2aly -- 01.18,1ake xx
6. 8v o Steersman / Juhani (RagNa) 18,4ke -- 01.19,3ake
7. 3v o Firefox Impreza / Oiva P (RuKo) 18,4aly -- 01.19,5ake
8. 3v o Ratchet Rus / Juhana O (RuKo) 18,4aly -- 01.21,2ake
9. 4v r Daily Reward / Samuel (RagNa) 18,7aly -- 01.21,4ake
10. 3v o François Ach / Aapo H (RuKo) 18,5aly -- 01.21,5ake
11. 3v t Kozyrnaja / Harri I (RuKo) 18,6aly -- 01.21,6ake xx
5v o Thunderstruck / Spookiness (RDT) 18,2ke -- - hml
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 000v€ - 1 700v€ - 1 400v€ - 1 100v€ (- 800v€)
RYHMÄ 1
1. 4v o Starscream Snilli / Heimo T (RuKo) 17,1aly -- 01.16,3ake x
2. 3v o Sunstruck / (WyRa) 17,2ake -- 01.16,5ake
3. 3v o Keep On Jammin' / Petteri (MIS) 17,5aly -- 01.16,5ake x
4. 3v o Crimescene Unia / (SnRa) 17,4 -- 01.17,2ake
5. 4v o Typical Victory / Samuel (RagNa) 17,5ke -- 01.17,3ake
6. 3v o Habitude Pomp / Laura (RDT) 17,1ake -- 01.17,4ake
7. 3v o Impasse Pomp / (TeKo) 17,2ke -- 01.17,5ake x
8. 4v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 17,3 -- 01.18,5ake
9. 3v o Cyborg Snilli / (SnRa) 17,4a -- 01.19,1ake
10. 3v t Golden Avenger / Matilda (RagNa) 17,0ke -- 01.19,2ake
11. 3v t Heptagonia / Tony (GT) 17,5aly -- 01.19,4ake xx
12. 4v o Arkhelokhos Rus / Joni P (RuKo) 17,1aly -- 01.19,6ake
RYHMÄ 2
1. 4v o Grimlock Unia / Juhana T (RuKo) 16,6aly -- 01.15,8ake
2. 4v t Gone With The Sin / misery. (MIS) 16,5ake -- 01.16,0ake
3. 4v o Colonial Triumph / Jouko (GT) 16,5aly -- 01.16,2ake x
4. 3v t Little Risky Pomp / (PoRa) 16,4aly -- 01.16,8ake xx
5. 3v o Know No Better / (KaRa) 16,4ake -- 01.17,1ake
6. 3v t Crazy But Worthy / (PoRa) 16,4aly -- 01.17,8ake
7. 3v t Seventeen Candles / (WyRa) 16,4ake -- 01.18,2ake
8. 3v t Quite A Gossip / Kaj (GT) 16,5aly -- 01.19,2ake
9. 3v o Prince Carpenter / (PoRa) 16,4aly -- 01.19,2ake
4v o Moon Miklas / Juhani (RagNa) 16,4ake -- - hml
RYHMÄ 3
1. 3v t Ghostpride Pomp / (WyRa) 16,3ake -- 01.15,6ake
2. 4v o Devereaux Rus / Pekka S (RuKo) 16,3aly -- 01.15,6ake xx
3. 4v t Downtown Lass / James (GT) 16,3alyxx -- 01.15,9ake
4. 4v o Big Flash / (KaRa) 16,3ake -- 01.16,4ake
5. 3v o Speedy Pride / (PoRa) 16,3aly -- 01.17,5ake
6. 3v o Marvel Pomp / (PoRa) 16,3ake -- 01.17,5ake xx
7. 4v t No Regrets / (KaRa) 16,3ake -- 01.17,7ake
8. 3v r Dammit Anton / Lauri (RagNa) 16,3ke -- 01.18,6ake
9. 5v t Ginger Soupir / Helena (NaSe) 16,3a -- 01.18,7ake
3v t Quick Grand Coast / (KaRa) 16,3ly -- - hyl
RYHMÄ 4
1. 4v o Radical Adrenaline / Spookiness (RDT) 16,2ake -- 01.15,6ake
2. 5v o In Roy's Name I Run / Rane (NaSe) 16,2a -- 01.15,6ake xx
3. 3v t Dream Illusion / (WyRa) 16,2ake -- 01.15,7ake x
4. 5v t Imperial Elite / (SnRa) 16,1a -- 01.15,8ake
5. 5v t Extreme Soupir / Simo P (RuKo) 16,1aly -- 01.15,8ake
6. 4v t Regal Wings / Jarno (GT) 16,1alyxx -- 01.16,7ake
7. 4v t Classic Shot / Toivo (RagNa) 16,2aly -- 01.18,7ake xx
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset
P: 3 000v€ - 2 700v€ - 2 400v€ - 2 100v€ (- 1 800v€)
RYHMÄ 1
1. 4v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 15,2ly -- 01.14,6ake
2. 8v t Hide the Pride / Väinö (GT) 15,2ly -- 01.14,6ake xx
3. 4v t OR'Blended Grace / (PoRa) 15,1aly -- 01.14,6ake
4. 3v o Mean Streak / Jaakko (GT) 15,4aly -- 01.14,7ake xx
5. 4v t Whisper in the Wind / (KaRa) 15,4aly -- 01.14,7ake
6. 3v o Expensive Salazar / (PoRa) 15,3aly -- 01.15,4ake x
7. 4v t Hello Sunny Gue / Anton (GT) 15,5lyxx -- 01.16,5ake
8. 3v o Hazman / Annina (GT) 15,3ly -- 01.16,5ake
9. 4v t Night Warrior / Pasi (GT) 15,3akex -- 01.16,5ake
10. 3v t Fregatta / (PoRa) 15,3aly -- 01.16,6ake
11. 4v t Geisha Snilli / (SnRa) 15,2a -- 01.16,7ake
4v o Significant Other / Ida (Team Ninitra) 15,2a -- - k
RYHMÄ 2
1. 4v t Lady Robinia / (PoRa) 14,4aly -- 01.13,8ake
2. 6v o Hector Wix / Henna (RaRa) 14,9aly -- 01.14,1ake
3. 5v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 14,5ly -- 01.15,9ake
4. 4v o Power Snilli / (SnRa) 14,5a -- 01.16,0ake
5. 5v t Jubilee / Mira (MIS) 14,4ake -- 01.16,0ake x
6. 5v t Prestige Elite / (SnRa) 14,8a -- 01.16,1ake
5v o Lord Wallenburg / (SnRa) 14,5a -- - hml
5v t Polaris Ach / (PoRa) 14,5aly -- - hml
4v t Lily Perfect Rus / Simo E (RuKo) 14,4aly -- - hpl
RYHMÄ 3
1. 5v o Autumn Gold Duán / Shavo (NaSe) 14,2 -- 01.13,5ake x
2. 8v t Cheer Me Up / Iida (NaSe) 14,1a -- 01.13,6ake x
3. 6v t Crimson Stardust / Jussi O (RuKo) 14,2aly -- 01.14,2ake
4. 8v o He's My Hero / Harri (NaSe) 14,2a -- 01.14,2ake
5. 6v o Crimson Samurai / Pertti H (RuKo) 14,2ly -- 01.14,4ake
6. 6v o Rjazán Isidor / Markku R (RuKo) 14,2aly -- 01.14,4ake
7. 6v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 14,3a -- 01.14,5ake
8. 5v t Radical Like No Other / Spookiness (RDT) 14,1aly -- 01.15,2ake
9. 4v o Extraordinary / Sanni (MIS) 14,2ke -- 01.15,3ake
6v o Catch Me If U Can / Merja (MIS) 14,3ke -- - hml
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 4 000v€ - 3 700v€ - 3 400v€ - 3 100v€ (- 2 800v€)
RYHMÄ 1
1. 9v o Ivan Iostream / Riku H (RuKo) 13,3aly -- 01.12,8aly
2. 4v t Monday / Tero (GT) 13,5alyx -- 01.12,8aly
3. 6v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 13,2a -- 01.12,9aly
4. 6v t Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 13,2aly -- 01.12,9aly
5. 6v o Priest Demo / Emilia (GT) 13,2aly -- 01.13,1aly
6. 6v o Lose Control Demo / Iiro (GT) 13,5aly -- 01.13,7aly
7. 6v t Pretty Sweet RC / Laura (RDT) 13,2aly -- 01.13,8aly
8. 5v o Less Is More RC / Spookiness (RDT) 13,6aly -- 01.13,9aly
9. 6v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 13,6a -- 01.13,9aly
10. 6v t Chocoholic Cram! / Anna (RDT) 13,2aly -- 01.14,0aly
6v o Linebreaker / Susanne (GT) 13,6aly -- - hml
5v t Fineday Careful / Johanna (GT) 13,5aly -- - hml
RYHMÄ 2
1. 9v o Hello Venus / Joel (RaRa) 12,8ake -- 01.11,9aly x
2. 10v o Czar Stanislov / Janne U (RuKo) 12,2aly -- 01.11,9aly
3. 8v t Jelizavéta / Risto S (RuKo) 12,2ly -- 01.12,0aly
4. 6v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 12,2ke -- 01.12,1aly xx
5. 8v t Pompeji / Lily (RaRa) 12,2ake -- 01.13,0aly
6. 7v t Sunzoray Duán / Irina (NaSe) 12,3a -- 01.13,1aly
7. 8v t Here Comes Trouble / Riina (NaSe) 12,2 -- 01.13,2aly xx
6v t My Scarlet O'Hara / Petri (MIS) 12,9aly -- - hll
9v o Global Icon / Marcus (RaRa) 12,5ake -- - hpl
9v t She Bangs She Bangs / Shavo (NaSe) 12,3a -- - hml
RYHMÄ 3
1. 10v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 11,3a -- 01.11,1aly
2. 11v t Honey Queen Derby / Henry (RaRa) 12,1ake -- 01.11,2aly
3. 7v o Dermonic Foxy / Noora (RDT) 11,9aly -- 01.11,2aly
4. 8v o Lee Péché / (SnRa) 11,3a -- 01.11,2aly
5. 9v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.11,3aly
6. 8v t Gamer Girl / Kalle (NaSe) 11,3a -- 01.11,5aly x
7. 7v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 12,1aly -- 01.11,6aly
8. 7v t Désirée Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.12,4aly
9. 6v t Rosamund Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.12,4aly
10. 8v t Better Than Expected / Ella (NaSe) 11,4a -- 01.12,4aly
11. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MIS) 11,2aly -- 01.12,5aly
12. 7v t Tik Tik Boom RC / Emmi (RDT) 12,1aly -- 01.12,6aly x
RYHMÄ 4
1. 9v o Deadlock V.R. / (PoRa) 11,0aly -- 01.10,7aly
2. 9v o Experimental Duán / (PoRa) 10,8aly -- 01.10,8aly x
3. 10v t Chocoline Snilli / (SnRa) 10,4a -- 01.10,8aly
4. 6v o Prezioso Pomp / (PoRa) 11,1aly -- 01.10,8aly xx
5. 9v t Wiggle Wiggle / Dimma (RaRa) 10,3aly -- 01.10,8aly
6. 9v t Sweet As Sin / misery. (MIS) 10,1aly -- 01.10,9aly
7. 12v t My Broadway Show / Petra (MIS) 10,5aly -- 01.10,9aly
8. 9v o Varfolomei / (PoRa) 10,3aly -- 01.12,1aly xx
9. 12v t Lies Kind / Tierra (Stra) 10,9aly -- 01.12,1aly xx
10. 12v t One Of Us / Karla (MIS) 10,2aly -- 01.12,2aly
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset
P: 1 000v€ - 800v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o Narrilaivan Qaa / Leo (NaSe) ilm kl -- 01.40,3aly
2. 3v t Paukkumaissi / Rut (HCT) 59,4ke -- 01.40,3aly
3. 3v o Pakkashalla / Juhani (RagNa) ei enn. -- 01.41,2aly
4. 3v o NRL Kroisos / Keni (NaSe) ilm kl -- 01.41,5aly
5. 3v o Valfrid Rávgar / Pekko R (RuKo) ei enn -- 01.42,1aly xx
6. 3v t Ohotankärhö / Helena (HCT) 54,6ke -- 01.42,3aly
7. 3v o Salamansyöjä / Björne (HCT) 57,5ke -- 01.42,6aly
8. 3v o Maximus / Oresama (RR) 1.54,5 (kl) -- 01.43,2aly
9. 3v t NRL Penninvenyttäjä / Lennu (NaSe) ilm kl -- 01.44,2aly
10. 3v o Kanteleen Kahviaddikti / Wallace (HCT) 56,2ke -- 01.44,2aly xx
3v t NRL Naamarikuningatar / Shavo (NaSe) ilm kl -- - hll
3v t NRL Näpistäjä / Nina (NaSe) ilm kl -- - hpl
RYHMÄ 2
1. 3v o Guen Ikiraivo / Emmi (RDT) 48,3ke -- 01.38,5aly
2. 3v o Narrilaivan Palapeli / Spookiness (RDT) 40,1ly -- 01.38,5aly
3. 3v o Kas Kelotti / Lauri (RagNa) 42,5aly -- 01.39,5aly
4. 3v t Guen Vilusukka / Laura (RDT) 45,9ke -- 01.40,3aly
5. 3v t Pompeji Veriapila / (PoRa) 40,4ly -- 01.41,5aly x
6. 3v t K.R. Susiraja / M. Filppula (KiRi) 44,3 -- 01.42,2aly
7. 3v o Narrilaivan Huikee / Anna (RDT) 46,5ke -- 01.42,4aly
8. 3v o Snillin Ukkonen / (SnRa) 46,0 -- 01.42,4aly
3v t Pompeji Lemmetär / (PoRa) 40,6ly -- - k
RYHMÄ 3
1. 3v t Tähtitanssija / (KaRa) 37,3ake -- 01.36,4aly x
2. 3v o Kalman Karkottaja / Janne (RRA) 38,5ake -- 01.36,6aly
3. 3v t Lesken Lumous / Anna (RRA) 39,3ake -- 01.37,1aly
4. 3v t Kantarilla / (KaRa) 37,2ake -- 01.37,2aly xx
5. 3v t Saturiina / Mika (RRA) 39,3ake -- 01.37,3aly
6. 3v t Ruskon Ragnatar / Jere T (RuKo) 38,6ke -- 01.39,4aly
7. 3v o Ruskon Probleemi / (PoRa) 38,2aly -- 01.41,2aly
8. 3v t Kanteleen Karkkilakko / Tahvo (HCT) 38,5ake -- 01.41,5aly
3v t Makia / Julia (RRA) 39,3ake -- - k
3v o Ruskon Villitys / (PoRa) 39,2ly -- - hml
3v o Valkoinen Valhe / Melina (RRA) 38,6ake xx -- - hll
RYHMÄ 4
1. 3v o Pikatti / Cherry (CHER) 33,1aly -- 01.31,4aly
2. 3v t Sølv's Murheprinsessa / A. Elo (KiRi) 30,5 -- 01.31,5aly
3. 3v o Duanin Cebuano / (PoRa) 32,4aly -- 01.32,1aly
4. 3v t Purnin Pirtsakka / Jens (Team Ninitra) 36,3a -- 01.33,6aly
5. 3v o Naurunappula / (KaRa) 32,2ake -- 01.34,6aly
6. 3v o Purnin Retvakka / Niklas (Team Ninitra) 36,1a -- 01.36,4aly
3v o K.Wigu / K. Ahomaa (KiRi) 30,6 -- - hll
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1 500v€ - 1 200v€ - 900v€ - 600v€ (- 300v€)
RYHMÄ 1
1. 4v o Pesukonepäällikkö - Tuula (HCT) 35,2ake -- 01.34,2ake
2. 4v o Tuulikeisari I.F. / Janne (MIS) 38,2aly -- 01.34,3ake
3. 4v t Topakan Rakkauspakkaus - Sofia (HCT) 36,3ake -- 01.36,2ake
4. 4v t Tervalehdon Lumitaika / Lilja (HCT) 38,3ake -- 01.38,4ake
4v o Kujeilijan Tulikettu / Nestori (HCT) 37,2aly -- - hpl
4v t Sähkötys / Alisa (RaRa) 35,3ake -- - hpl
RYHMÄ 2
1. 4v o Unian Viikinki / (SnRa) 32,3a -- 01.30,3ake
2. 4v t Snillin Ariella / (SnRa) 33,6a -- 01.30,3ake xx
3. 4v o Radan Rikkoja / (KaRa) 32,3ake -- 01.30,5ake
4. 4v o Unian Valotus / (PoRa) 32,4aly -- 01.31,5ake
5. 4v o Sølv's Voittolinja / Jarno (GT) 32,6ke -- 01.32,3ake
6. 4v o Unelmien Virtuoosi / Inka (HCT) 33,1aly -- 01.32,3ake
7. 4v t Zimsalabim / (PoRa) 32,6aly -- 01.32,4ake
8. 4v t Pompeji Systeemi / Spookiness (RDT) 32,3aly -- 01.33,3ake x
9. 4v t Hieman Hilpeä / Teresa (GT) 32,3ake -- 01.34,3ake x
10. 4v t Ruskon Jaava / (SnRa) 32,5a -- 01.34,5ake
RYHMÄ 3
1. 5v o Kuningasjätkä RC / Emmi (RDT) 30,5aly -- 01.29,9ake
2. 4v t Duanin Kultapiisku / Laura (RDT) 31,4ly -- 01.29,9ake x
3. 4v o Saltan Huurteinen / Anna (RDT) 31,2ly -- 01.29,9ake
4. 4v t Unian Ryövärintytär / (PoRa) 30,5aly -- 01.30,7ake
5. 5v t Kukkanen / Janne (RaRa) 31,1ake -- 01.31,0ake
6. 5v t Lapintiira / Juhani (RagNa) 31,2ke -- 01.31,9ake
7. 5v o Aasan Arvak / Toivo (RagNa) 31,5ake -- 01.32,0ake
8. 4v t Ruskon Neilikka / Markku S (RuKo) 31,1ly -- 01.33,0ake x
9. 5v t Java Alaska / Matilda (RagNa) 30,8ke -- 01.33,7ake xx
10. 4v o Hunsvotti I.F. / misery. (MIS) 31,3aly -- 01.33,8ake
11. 4v t Wauhti-Mimmi / (PoRa) 31,2ke -- 01.33,9ake
5v o Guen Saarnaaja / Esa (GT) 31,3ke -- - hml
RYHMÄ 4
1. 4v o Uudenkuun Varjovelho / Cherry (KaRa) 30,2ake -- 01.29,3ake x
2. 4v o Pilsnerin Peilikuva / (KaRa) 30,2ke -- 01.30,2ake
3. 4v t Woimamimmi / Jukka H (RuKo) 30,3ly -- 01.30,3ake
4. 5v t Radikalin Keruutar / Noora (RDT) 30,4aly -- 01.30,6ake
5. 5v o Bergthor / Simo T (RuKo) 30,3ly -- 01.31,3ake xx
6. 4v o Ruskon Habanero / Denis F (RuKo) 30,3ly -- 01.31,3ake
7. 5v t Nattfjäril / Heikki P (RuKo) 30,3ly -- 01.31,3ake
8. 4v t Snillin Kaarina / (SnRa) 30,1 -- 01.31,5ake
5v t Rohdon Vilma / (PoRa) 30,4ake -- - hll
6v t Hildr NRL / Eija (NaSe) 30,2 -- - hml
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 000v€ - 1 700v€ - 1 400v€ - 1 100v€ (- 800v€)
RYHMÄ 1
1. 6v t Sinkosinko / Sinna (NaSe) 29,9 -- 01.29,0ake x
2. 5v t Suukon Novelle / (PoRa) 29,1ly -- 01.29,0ake
3. 5v o Melukylän Marakatti / (KaRa) 29,4ke -- 01.29,8ake
4. 6v t Arvuuttaja RC / Spookiness (RDT) 29,2aly -- 01.29,8ake
5. 4v o Tulikieppi / Jaakko (GT) 29,3ake -- 01.30,8ake
6. 10v t Guen Tuulityttö / Arto (GT) 29,2ake -- 01.31,1ake x
7. 4v t Vallan Halpa / (KaRa) 29,6ke -- 01.32,0ake
8. 5v o Pompeji Atria / (PoRa) 29,1aly -- 01.32,0ake
9. 4v o Sølv’s Murskavoitto / (TeKo) 29,2ke -- 01.32,1ake x
5v t Sinikedon Alviina / (SnRa) 29,4 -- - hml
5v t Pompeji Ilikee / (PoRa) 29,1ke -- - hml
RYHMÄ 2
1. 4v o Musta Mestari / (KaRa) 28,1akp -- 01.27,3ake
2. 4v t Ainomoinen / Matilda (RagNa) 28,6ke -- 01.28,2ake
3. 6v o Taas Oon Radalla / (PoRa) 28,1aly -- 01.28,3ake x
4. 6v t Benägen NRL / Nanna (NaSe) 28,3a -- 01.28,6ake
5. 5v o Guen Sotahuuto / Emilia (GT) 28,5aly -- 01.29,5ake x
6. 5v o Pompeji Kaasupoljin / (PoRa) 28,5ly -- 01.30,3ake
4v t Guen Tuulen Kuiskaaja / Iiro (GT) 28,4ake -- - k
5v t Kekan Kvartaali / B. Melker (KiRi) 28,2 -- - hml
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 500v€ - 2 200v€ - 1 900v€ - 1 600v€ (- 1 300v€)
RYHMÄ 1
1. 8v o Iki-Musta / Matilda (RaRa) 27,1aly -- 01.26,3ake x
2. 5v o Metkulan Petkutus / (KaRa) 27,3akp -- 01.27,1ake
3. 6v t Radikalin Villimimmi / Laura (RDT) 27,2aly -- 01.27,5ake
4. 8v t Repolan Ikiliikkuja / Spookiness (RDT) 27,8aly -- 01.28,1ake x
5. 6v o O.R. Varjoruhtinas / (PoRa) 27,0aly -- 01.28,1ake
6. 7v o Einherjar / Juhani (RagNa) 27,1ake -- 01.28,1ake
7. 5v t Snillin Topaasi / (SnRa) 27,3 -- 01.28,2ake
8. 5v o Rahan Takii I.F. / misery. (MIS) 27,2ke -- 01.28,6ake
9. 5v t Tuiskulan Helmiisa / (PoRa) 27,5ake -- 01.29,1ake
10. 6v o Lännen Nopein / (PoRa) 27,1ly -- 01.29,1ake
11. 5v t Markiisin Karakoija / (KaRa) 27,2ake -- 01.29,4ake
12. 5v t Kehvelin Kapina / (KaRa) 27,5ake -- 01.29,6ake
RYHMÄ 2
1. 9v o Ajantasalla / Marcus (RaRa) 26,5aly -- 01.25,9ake
2. 5v o Katseenkääntäjä I.F. / Petra (MIS) 26,4ake -- 01.26,0ake xx
3. 6v t Radikaali Morsiusneito / (PoRa) 26,3aly -- 01.26,6ake
4. 6v o Manailla KAS / Anna (RDT) 26,6ly -- 01.27,0ake
5. 7v o Roudari I.F. / Merja (MIS) 26,3ake -- 01.27,6ake
6. 5v t Duanin Haaveilija / (TeKo) 26,5ake -- 01.27,7ake
7. 6v t Vienomieli / Olli (GT) 26,3ly -- 01.28,8ake
8. 7v o Duanin Salamavaras / Kalle (GT) 26,3ake -- 01.28,9ake
9. 5v o Drotsibojonsson / (SnRa) 26,8a -- 01.29,0ake
RYHMÄ 3
1. 7v t Purnin Vippaus / Heli (Team Ninitra) 26,1a -- 01.25,6ake
2. 9v o Guen Elvistelijä / Aleksi (GT) 26,2ake -- 01.26,3ake
3. 8v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 26,2a -- 01.26,4ake
4. 10v t Energialataus / Jouko (GT) 26,2aly -- 01.26,6ake
5. 4v t Snillin Valpuriina / (SnRa) 26,2a -- 01.27,4ake
6. 10v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 26,1a -- 01.27,4ake xx
7. 7v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 26,2a -- 01.27,4ake
8. 10v o Hallava I.F. / Timo (GT) 26,1ly -- 01.27,5ake
9. 7v o Vasta Katsastettu / (PoRa) 26,0ake -- 01.27,5ake
6v t Tuteritöm / Nadja (NaSe) 26,2a -- - k
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 3 000v€ - 2 700v€ - 2 400v€ - 2 100v€ (- 1 800v€)
RYHMÄ 1
1. 7v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 25,3a -- 01.24,8ake
2. 7v t Hastalavista I.F. / Veera (MIS) 25,4ake -- 01.25,7ake
3. 7v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 25,4 -- 01.25,7ake
4. 6v o Snillin Iivari / (SnRa) 25,3a -- 01.25,8ake
5. 11v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,3a -- 01.25,8ake
6. 5v o Salmiakki-Kuningas / J. Vuorenmaa (KiRi) 25,5 -- 01.25,9ake
7. 9v t Guen Riimitär / Ingemar (GT) 25,3ake -- 01.26,0ake
8. 7v o E.K. Veto / Lilja (RaRa) 25,5aly -- 01.26,0ake xx
9. 9v t Räjähdysvaara / Petra (RaRa) 25,4aly -- 01.26,7ake
8v o Vasaari / Shavo (NaSe) 25,4 -- - hml
RYHMÄ 2
1. 6v t Saltan Tuikea / (SnRa) 25,2a -- 01.24,7ake xx
2. 10v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 25,2 -- 01.24,8ake
3. 6v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 25,2ly -- 01.25,9ake
4. 7v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 25,1ly -- 01.26,7ake
5. 7v t Venni-Liisu / Kasper (GT) 25,2ke -- 01.26,8ake
6. 6v t Justiinsa Joo / misery. (MIS) 25,2ake -- 01.26,8ake
5v o EP Holsteri / Fredrik (GT) 25,2akex -- - hll
RYHMÄ 3
1. 6v t Sadunsointu / Micke (MIS) 24,8aly -- 01.24,3ake
2. 9v t EP Susiina / Susanna (NaSe) 24,5a -- 01.24,4ake
3. 8v o Rahhaa Tulloo / Petra (MIS) 24,9ke -- 01.24,4ake
4. 12v t Dii-Dii Daalia / Spookiness (RDT) 24,9aly -- 01.24,5ake x
5. 7v o Purnin Noitavaino / Make P (RuKo) 24,5aly -- 01.24,5ake
6. 7v o Saltan Retkahdus / Pekko H (RuKo) 24,5aly -- 01.24,5ake
7. 9v t Pompeji Senja / (PoRa) 24,5aly -- 01.25,2ake x
8. 7v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 24,5a -- 01.25,4ake
9. 6v o Thorstein Snilli / (SnRa) 24,8 -- 01.25,5ake
10. 7v o Duanin Johtotähti / (PoRa) 24,9ake -- 01.26,4ake
7v o Encore / Laura (RDT) 24,7aly -- - hll
7v o Theotorden / Janne P (RuKo) 24,5aly -- - hll
RYHMÄ 4
1. 6v o Pompeji Alvaro / (PoRa) 24,2ake -- 01.23,7ake
2. 6v t Rajariemu / Vesku (GT) 24,1aly -- 01.23,8ake xx
3. 10v o K.R. Tuhkimo-Kiri / S. Solja (KiRi) 24,4 -- 01.23,8ake
4. 9v t Hoputtaja / Minni (RaRa) 24,2ke -- 01.24,0ake
5. 12v o Narrilaivan Jesper / Janni (NaSe) 24,3a -- 01.25,6ake
6. 5v o K.R. Härmää Karussa / A. Renkonen (KiRi) 24,3 -- 01.25,7ake
7. 8v t AH Lakuriina / Anna (RDT) 24,3ly -- 01.25,7ake
8. 10v o Vihtiläinen / Henry (RaRa) 24,1ake -- 01.25,8ake
9. 10v t Harhakuvelma / Elli (NaSe) 24,2a -- 01.25,9ake
10. 6v t EP Lakiina / (PoRa) 24,2ake -- 01.26,0ake
11. 10v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 24,3a -- 01.26,1ake
7v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 24,2aly - - k
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m 23,9 ja nopeammat kylmäveriset
P: 4 000v€ - 3 700v€ - 3 400v€ - 3 100v€ (- 2 800v€)
RYHMÄ 1
1. 7v o Guen Hulmuri / Tero (GT) 23,2aly -- 01.22,7aly
2. 14v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 23,6 -- 01.22,7aly
3. 9v t Tierra's Deluna / (StRa) 23,6aly -- 01.22,7aly
4. 7v o Radikaali Weijari / Spookiness (RDT) 23,3ly -- 01.22,8aly
5. 8v o Guen Amadeus / Väinö (GT) 23,3aly -- 01.22,9aly
6. 12v o Hissunkissun I.F. / misery. (MIS) 23,3aly -- 01.23,0aly
7. 9v o O.R. Keisari / Laura (RDT) 23,1ly -- 01.23,1aly
8. 9v t Hennatin / Matti (RaRa) 23,6ake -- 01.23,7aly
9. 10v t Meriniityn Pamela / H. Turunen (KiRi) 23,4 -- 01.23,8aly
9v o Ongelmanpoikanen / Henna (RaRa) 23,4ake -- - hpl
11v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 23,2a -- - hll
RYHMÄ 2
1. 9v o Koistilan Joona / Petri (MIS) 22,9aly -- 01.22,0aly
2. 8v o Lakimies / Joni (GT) 22,3ke -- 01.22,0aly
3. 12v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 22,2 -- 01.22,0aly
4. 9v o Hulivei I.F. / Anna (RDT) 22,7aly -- 01.22,3aly
5. 8v o Guen Tossavainen / Vesa (GT) 22,2ke -- 01.22,9aly xx
6. 10v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 22,6aly -- 01.23,0aly
7. 9v t Ruskon Jadessa / Pauli H (RuKo) 22,5aly -- 01.23,1aly
8. 12v o Ketku-Make / (PoRa) 22,4aly -- 01.23,2aly
9. 10v o Pompeji Taisto / Henri U (RuKo) 22,4aly -- 01.23,3aly xx
10. 9v o Halleluuja / Joel (RaRa) 22,3ke -- 01.23,3aly x
12v t Ruskon Jovanda / Pekko H (RuKo) 22,9aly -- - hml
6v t Tuulenpesän Noitaleski / (TeKo) 22,3aly -- - hyl
RYHMÄ 3
1. 8v o O.R. Hölyke / (SnRa) 21,2a -- 01.21,3aly
2. 8v t Reemio Ros / R. Líden (KiRi) 01.21,2 -- 01.21,4aly
3. 10v o Pompeji Brusi-Turo / (PoRa) 21,1ly -- 01.21,5aly
4. 10v o Aamori I.F. / (SnRa) 21,2a -- 01.21,5aly
5. 11v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 22,1aly -- 01.21,5aly
6. 9v t Aarteen Veeruska / Ile (GT) 22,1akex -- 01.21,6aly
7. 8v t Snillin Matilda / (SnRa) 22,1a -- 01.22,3aly
8. 7v t O.R. Seireeni / (PoRa) 21,3aly -- 01.22,3aly
9. 15v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,3 -- 01.22,3aly x
10. 8v t Snillin Aamutuima / Noora (RDT) 21,4aly -- 01.22,5aly
11. 8v t Kekan Jekutar / Emmi (RDT) 21,5ly -- 01.22,5aly
12. 9v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 22,1a --- 01.22,6aly
RYHMÄ 4
1. 9v o O.R. Turkinpippuri / siinau (RuKo) 20,1aly -- 01.20,3aly
2. 10v t Koistilan Hallava / (PoRa) 20,4ly -- 01.20,3aly x
3. 11v t Tierra's Bahula / (StRa) 19,2aly -- 01.20,6aly x
4. 8v t K.R. Salarakkaan Kosto / M. Laine (KiRi) 01.20,4 -- 01.21,2aly x
5. 11v t Snillin Herttainen / (SnRa) 20,3a -- 01.21,2aly
6. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MIS) 20,7aly -- 01.21,4aly
14v o Huliwili I.F. / misery. (MRA) 20,3ake -- - hml
Lähtö 12. Tasoitusajo 1100m, avoin A-ponit
P: 150v€ - 120v€ - 90v€ - 60v€ (- 30v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o Grecian Disc v. Pompeji / (PoRa) 3.07,2ly -- 03.10,4ly x
2. 3v t Oops-A-Daisy! - / (KaRa) 03.02,5ly -- 03.10,6ly
3. 3v t Hard Luck Champ / (KaRa) ei enn. -- 03.11,6ly
4. 3v o Landlord / (KaRa) 03.05,2ly -- 03.12,1ly x
5. 3v t No Dandelions Anymore / (PoRa) 3.07,6ly -- 03.12,4ly xx
6. 3v o Narrilaivan Corona / Spookiness (RDT) ei enn. -- 03.13,2ly
7. 3v o A.D. Heart 'N Soul / Herbert (Adina) ei enn. -- 03.13,5ly
8. 3v t Galaxity / (PoRa) 3.04,2aly -- 03.15,3ly x
9. 3v t Begwatha / (PoRa) 3.10,3ly -- 03.15,3ly
10. 3v o Snow On / (KaRa) 03.11,2aly -- 03.15,3ly
11. 3v o Makemake v. Pompeji / (PoRa) 3.05,3ly -- 03.15,6ly xx
RYHMÄ 2
1. 4v o Ferran A.F. / (PoRa) 2.56,3ly -- 03.00,1ly
2. 4v t Samettisotku / Viljami (GT) 2.57,6aly -- 03.00,1ly
3. 4v o Envis Bråk / (PoRa) 3.05,4aly -- 03.00,2ly
4. 4v t Gue Tick Tock / Laura (RDT) 3.04,3aly -- 03.00,2ly xx
5. 12v o Myrsky-Tuuli / Ville (Adina) 2.57,3 -- 03.00,4ly
6. 5v t Hyacinth Åz / Jennika T (RuKo) 3.00,6aly -- 03.01,5ly
7. 4v o Alla Kommer / (PoRa) 2.56,7ly -- 03.03,3ly
8. 5v o Radical Beware / Emmi (RDT) 2.56,3ly -- 03.03,5ly
9. 4v o Unian Hot Shot / Mira Y (RuKo) 3.09,3ly -- 03.04,3ly
10. 4v t Da Capo Ida / Jenni S (RuKo) 3.09,2ly -- 03.04,4ly
11. 4v t Toy's Marilyn / Noora (RDT) 2.57,6aly -- 03.04,6ly xx
5v o Hot-Air Charm RC / Elli (RDT) 2.57,1aly -- - hll
RYHMÄ 3
1. 7v o Feerti Kiz / Saara H (RuKo) 2.51,3aly -- 02.50,3ly
2. 4v o Oxxy de Oddball / (KaRa) 02.54,3aly -- 02.50,6ly
3. 5v t Ginger Estate / (KaRa) 02.55,2ly -- 02.51,5ly
4. 10v t A.D. Linella / Lella (Adina) 2.52,1 -- 02.53,4ly
5. 5v o Toy's Rikard / (SnRa) 2.55,2 -- 02.53,4ly
6. 5v t Toy's Monique / (SnRa) 2.55,2 -- 02.54,6ly
7. 5v t Toy's Ester / (SnRa) 2.53,1 -- 02.55,2ly
8. 4v o Saltas Cuba Libre / Anna (RDT) 2.55,4aly -- 02.55,3ly x
9. 4v t Carambola IV (KaRa) 02.55,2aly -- 02.55,5ly
5v o Chewbacca / Karla (MIS) 2.55,3aly -- - hml
RYHMÄ 4
1. 9v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) 2.41,4a -- 02.43,2ly
2. 7v o Ares Go / Elias (RuKo) 2.45,2ly -- 02.43,3ly x
3. 6v o Toy's Rasmus / (SnRa) 2.48,3 -- 02.43,5ly xx
4. 7v t Cynthia Go / Jasmin T (RuKo) 2.42,5aly -- 02.44,6ly
5. 4v o A.D. Mushroom Oscar / Osku (Adina) 2.48,2 -- 02.45,3ly
6. 5v t Caenleigh Enid / Elli (GT) 2.45,3aly -- 02.45,5ly xx
7. 6v t Why Not / Petra (MIS) 2.44,1aly -- 02.46,2ly
8. 5v o Rachdale Trevor / Matias (GT) 2.48,3ly -- 02.46,3ly
9. 5v t Radikalin Tiitinen / Ulla (RDT) 2.44,1aly -- 02.46,4ly
10. 6v o Jaws Bond / Riikka (RDT) 2.47,1aly -- 02.46,5ly xx
11. 6v t Radical Elysee / Inka (RDT) 2.43,2ly -- 02.47,3ly
12. 4v o Little Big Boy / (KaRa) 02.48,5aly -- 02.48,2ly x
13. 6v o Toy's Daniel / Tiina (RDT) 2.44,5aly -- 02.48,4ly
14. 6v t Serendipity / misery. (MIS) 2.48,3ly -- 02.48,6ly
6v t Toy's Cathrine / Jaana (MIS) 2.48,3aly -- - hll
14v o Alexander HP / Xander (Adina) 2.42,5 -- - hll
RYHMÄ 5
1. 7v t Amalia Duán / (PoRa) 2.30,1aly -- 02.36,2ly
2. 9v t FM Nonparell / Jannica (APR) 2.40,4 -- 02.36,5ly x
3. 9v o Narrilaivan Peikkoprinssi / Peetu (NaSe) 2.38,2a -- 02.37,3ly
4. 10v o Narrilaivan Dynamit / Shavo (NaSe) 2.39,4a -- 02.37,5ly
5. 8v t Rock Indica Duán / Sanni P (RuKo) 2.32,5aly -- 02.37,5ly
6. 7v o Toy´s Herbert / Netta S (RuKo) 2.30,2ly -- 02.38,2ly
7. 9v o Narrilaivan Veikeä Vekara / Valle (NaSe) 2.38,3a -- 02.39,1ly
8. 9v t Euphoria I.F. / misery. (MIS) 2.30,1aly -- 02.39,3ly
9. 13v o A.D. Double Shades / (SnRa) 2.35,3a -- 02.39,3ly
10. 9v o Narrilaivan Daryl / Tatu (NaSe) 2.38,2a -- 02.39,6ly
11. 9v t Narrilaivan Evanna / Sanna (NaSe) 2.37,5a -- 02.41,2ly
12. 13v t A.D. Dash's Dandelion / (SnRa) 2.36,4a -- 02.41,2ly
13. 9v t Narrilaivan Lappoonia / Nanna (NaSe) 2.37,5a -- 02.41,5ly
9v o Narrilaivan Gordon / Ulla (NaSe) 2.41,3a -- - k
8v o Ignorant Duán / (SnRa) 2.32,8 -- - hll
RYHMÄ 6
1. 17v t JRR Josefina / Tierra (StRa) 2.13,3aly -- 02.22,2ly
2. 13v t Toy's Dödens Kyss / Heli (GT) 2.14,1ly -- 02.22,2ly
3. 10v o Super Sundaes / Minttu (GT) 2.14,6lyx -- 02.22,5ly x
4. 13v o Narrilaivan Matias / Matti (NaSe) 2.22,5a -- 02.22,6ly
5. 10v o Älynväläys / Tuulikki (GT) 2.24,2ly -- 02.23,2ly
6. 9v o Wonder Wawes / Hilkka (GT) 2.26,3ly -- 02.23,4ly x
7. 10v t Too-ticki / Santeri (GT) 2.16,3ly -- 02.24,5ly x
8. 11v t Hentukka / Jami (GT) 2.27,3ly -- 02.25,3ly
9. 16v o SB BemariPoika / (StRa) 2.14,6ly -- 02.26,3ly x
10. 9v o Knyttet / Saku (GT) 2.27,2lyx -- 02.26,5ly
11. 10v o Dreamcatcher I.F. / (SnRa) 2.24,3 -- 02.26,6ly
9v o Toy's Jimmy / (SnRa) 2.25,4 -- - k
10v t Toy's Royal Empire / (SnRa) 2.24,2 -- - hml
9v t Narrilaivan Larissa / Laura (NaSe) 2.23,2a -- - hml
Lähtö 13. Tasoitusajo 1100m, avoin B-ponit
P: 150v€ - 120v€ - 90v€ - 60v€ (- 30v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o Håkan III / (PoRa) 2.21,6ly -- 02.19,3ly
2. 3v t Bertas Isle / (PoRa) 2.19,5aly -- 02.19,3ly xx
3. 3v t Missfoster / (KaRa) ei enn. -- 02.19,5ly
4. 3v t Brasa / (PoRa) 2.21,8ly -- 02.20,3ly
5. 3v o Dunkudde / (KaRa) ei enn. -- 02.21,1ly x
6. 3v t Sweetline NRL / Laura (RDT) ei enn. -- 02.22,1ly
7. 3v o Da Capo Kristoffer / (TeKo) ei enn.-- 02.22,3ly
8. 3v t Scottish Twins v. Pompeji / (PoRa) 2.21,6ly -- 02.23,4ly x
9. 3v t Why Not v. Pompeji / (PoRa) 2.23,4ly -- 02.23,5ly x
10. 3v t Eviona NRL / Spookiness (RDT) ei enn. -- 02.24,2ly x
11. 3v o Belmix Brajas / (PoRa) 2.19,5ly -- 02.24,2ly
12. 3v o Skyttestjärnan / (KaRa) 02.22,6aly -- 02.24,5ly x
3v t Trodella NRL / (TeKo) ei enn. -- - hpl
RYHMÄ 2
1. 4v t Thyra Siv / Hilkka (GT) 2.21,2aly -- 02.19,3ly
2. 4v t Ay Caramba! / (PoRa) 2.20,4ly -- 02.19,5ly
3. 4v o Da Capo Knut / Jennika T (RuKo) 2.23,1ly -- 02.21,4ly
4. 4v o Militär Pyroman / (PoRa) 2.20,7ly -- 02.23,3ly
5. 4v o Da Capo Kjell / Pirita S (RuKo) 2.24,3ly -- 02.24,1ly
6. 4v t Toy's Aroania / Anna (RDT) 2.20,4ly -- 02.24,3ly
7. 4v t Solros / (KaRa) 02.22,2aly -- 02.24,3ly
8. 4v o Lumbago / (KaRa) 02.22,3aly -- 02.24,3ly x
9. 5v t Scarlett Duán / Jasmin T (RuKo) 2.20,6aly -- 02.24,4ly
10. 4v t Toy's Phoebe / Emmi (RDT) 2.20,2ly -- 02.24,5ly x
4v t Tannatt Batch Saltney / Saara H (RuKo) 2.25,4ly -- - hml
4v t Järndäldens Freja / Netta S (RuKo) 2.23,2ly -- - k
RYHMÄ 3
1. 6v t Tillin Ripakinttu / (SnRa) 2.12,2 -- 02.14,1ly
2. 4v t Växlas Candyen / (KaRa) 02.11,6ake -- 02.14,5ly
3. 8v t Rendahl Saga / Saga (Adina) 2.18,8 -- 02.14,5ly
4. 5v t Aken Thrud / Janita S (RuKo) 2.18,2ly -- 02.15,4ly
5. 5v o Gillyweed RC / Maisa (RDT) 2.14,4ly -- 02.15,6ly
6. 5v t Toy's Saga / (SnRa) 2.15,4a -- 02.16,5ly xx
7. 5v t Dåkotá / Jennika T (RuKo) 2.17,6ly -- 02.17,2ly
8. 4v t Wingards Meia / Elli (GT) 2.14,3ly -- 02.17,3ly
9. 11v o Quizle / Pia (Adina) 2.13,1 -- 02.17,4ly
10. 4v o Balwinder I.F. / Noora (RDT) 2.18,5aly -- 02.18,2ly
11. 5v t Da Capo Brita / Heli S (RuKo) 2.19,3ly -- 02.18,2ly
12. 15v t A.D. Moon Misty / Misti (Adina) 2.14,1 -- 02.18,6ly
13. 15v o Lochlainn Night Vision / Iiro (Adina) 2.17,1 -- 02.19,3ly
4v o Hilding / Santeri (GT) 2.19,4ly -- - hyl
5v t Aken Hretha / Maisa T (RuKo) 2.16,3ly -- - hpl
5v o Gottfrid / Heidi P (RuKo) 2.16,1ly -- - k
RYHMÄ 4
1. 7v o Håkan Tor / (SnRa) 2.03,7 -- 02.06,1ly
2. 12v t Milla Monaden / Milla (Adina) 2.00,1 -- 02.06,3ly
3. 6v t Chachacha I.F. / misery. (MIS) 2.07,3aly -- 02.06,4ly
4. 13v t Central Intelligence AD / Illu (Adina) 2.01,4 -- 02.06,4ly x
5. 6v o William Duán / (PoRa) 2.01,4aly -- 02.08,6ly
6. 5v t Bittra Zoe / (KaRa) 02.05,5aly -- 02.09,2ly
7. 8v t Love To Bits / Niina (RDT) 2.00,6ly -- 02.09,3ly
8. 6v o Iltamäen Argon / (SnRa) 2.04,5 -- 02.10,3ly
9. 4v o Svårt Nöten / (KaRa) 02.07,4aly -- 02.10,4ly
10. 5v t Kyllengul Kärlek / (KaRa) 02.10,1ly -- 02.10,5ly
11. 5v o Vinds Unique / Uuno (Adina) 2.06,6 -- 02.11,1ly x
12. 7v t Amorina Snilli / (SnRa) 2.11,5a -- 02.11,2ly
13. 6v t Avasha G / Micke (MIS) 2.05,1aly -- 02.11,4ly
14. 6v t Radical Shameless / Veera (RDT) 2.00,5ly -- 02.11,6ly
5v o Kilburgs Claes / Jami (GT) 2.09,1ly -- - hll
RYHMÄ 5
1. 9v o Christoffer SWE / Sanni (MIS) 55,9aly -- 01.54,4ly
2. 8v t Tryggve Elsa / (SnRa) 58,5 -- 01.54,4ly
3. 14v o Helkan Hessu KS / Hessu (Adina) 1.52,3 -- 01.54,5ly
4. 10v t Snaragan NRL / Sinna (NaSe) 58,2 -- 01.54,5ly
5. 8v o Toy's Rudolf / (SnRa) 53,7 -- 01.55,2ly xx
6. 13v o Fool's Dominion / Shavo (NaSe) 50,2a -- 01.56,3ly
7. 9v o Casanova I.F. / Laura (MIS) 57,3aly -- 01.56,3ly xx
8. 9v o Daredevil Duán / (SnRa) 50,3a -- 01.56,5ly xx
9. 8v t Elds Chidori / Petra (MIS) 58,2aly -- 01.56,6ly
10. 9v o Stjärnfall B / Jaana (MIS) 56,2aly -- 01.57,4ly
11. 8v t Barbarella RC / Liisa (RDT) 1.52,1ly -- 01.58,3ly
12. 10v t Kalypso Duán / Kalle (NaSe) 50,2a -- 01.58,4ly
13. 9v o Samuraj NRL / Samu (NaSe) 57,4a -- 01.58,6ly xx
9v t Aderyn Aur Ion / Adele (Adina) 1.59,5 -- - hyl
10v t Call 911 / Minttu (GT) 56,4lyx -- - k
RYHMÄ 6
1. 13v o Bartholomew I.F. / misery. (MIS) 43,2aly -- 01.45,4ly
2. 10v o Rune NRL / Ronja (NaSe) 47,3 -- 01.45,4ly
3. 12v o Billboard / Saku (GT) 45,1lyxx -- 01.45,6ly
4. 9v o Thydor NRL / Jaska (NaSe) 45,1 -- 01.46,2ly
5. 10v t Miftare Go / Milla (NaSe) 50,1a -- 01.46,2ly
6. 9v o Lyngensyngen / (StRa) 1.44,5ly -- 01.46,3ly
7. 10v t SB Breler / (StRa) 1.41,5aly -- 01.46,5ly
8. 10v o Kotopolun Picasso / (SnRa) 46,5a -- 01.46,6ly x
9. 13v o Neutron B / Nero (NaSe) 42,5a -- 01.47,5ly
10. 12v t Anyway I.F. / Karla (MIS) 44,3aly -- 01.48,2ly
11. 13v o Fool's Sprywir / Salli (NaSe) 48,1a -- 01.48,2ly
12. 15v o A.D. Sugar Delux / Jannica (APR) 1.44,3 -- 01.49,5ly xx
13. 11v o Karma Bay / Heli (GT) 43,5ly -- 01.49,5ly x
14. 9v t Vehkakorven Berit / (SnRa) 46,3a -- 01.50,2ly
15. 13v t Fool's Eleonor / Sonja (NaSe) 43,2a -- 01.50,3ly xx
9v o Hampus NRL / Kaisa (RDT) 1.50,1ly -- - k