VRER ravit lauantaina 9. syyskuuta 2017
Kisapäiväksi on valittu 09.09.2017 ja viimeinen ilmoittautumispäivä on kisapäivänä kello 12.00. Ravit järjestää Pompeji ja vastuuhenkilönä on Milja H. Tulokset arvotaan puolueettomasti ravikoneella.
Säännöt
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen per lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 4 hevosta / lähtö / omistaja
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan tarvittaessa ryhmiin
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä!
- Mikäli lähdössä alle 2-3 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen per lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 4 hevosta / lähtö / omistaja
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan tarvittaessa ryhmiin
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä!
- Mikäli lähdössä alle 2-3 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
Ilmoittautuminen
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 09.09.2017 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään. Laitathan hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 09.09.2017 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään. Laitathan hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset, P: 1 000v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 18,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1 500v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 000v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset, P: 3 000v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 4 000v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset, P: 1 000v€
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1 500v€
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 000v€
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 500v€
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 3 000v€
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, P: 4 000v€
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset, P: 1 000v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 18,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1 500v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 000v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset, P: 3 000v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 4 000v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset, P: 1 000v€
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1 500v€
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 000v€
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 500v€
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 3 000v€
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, P: 4 000v€
Osallistujat / tulokset
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset (17)
P: 1 000v€ - 800v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 2v t Ghostpride Pomp / Nerita (WyRa) 21,1ly -- 01.19,2aly
2. 2v o Valery Pomp / (PoRa) 21,0ke -- 01.19,2aly
3. 2v o Expensive Salazar / (PoRa) 21,5ke -- 01.19,3aly
4. 2v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 22,4 -- 01.19,3aly x
5. 2v t Fregatta / (PoRa) 21,7ke -- 01.19,5aly
6. 2v o Heart Burn / Heli (Team Ninitra) 24,4 -- 01.20,2aly x
7. 2v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 21,1a -- 01.21,1aly
8. 2v t Serendipity Duán / Serena (DS) ei enn -- 01.21,2aly
9. 2v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 23,6 -- 01.21,3aly
RYHMÄ 2
1. 2v t Sándrine / Vilma K. (DS) 18,1aly -- 01.17,2aly
2. 2v t Quick Grand Coast / (KaRa) 18,4aly -- 01.17,3aly
3. 2v o Big Flash / (KaRa) 17,5aly -- 01.17,4aly
4. 2v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 18,4aly -- 01.17,6aly
5. 2v o Radical Adrenaline / Spookiness (RDT) 19,2aly -- 01.18,2aly
6. 2v o Ultimate Snilli / (PoRa) 17,3aly -- 01.18,5aly
7. 2v t Whisper in the Wind / (KaRa) 18,4aly -- 01.19,3aly x
8. 2v o AS' Dark Paradise / Frida U. (DS) 18,3aly -- 01.21,5aly
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 18,0 ja hitaammat lämminveriset (2) JUOSTU RUTIININA
P: 1 500v€ - 1 200v€ - 900v€ - 600v€ (- 300v€)
1. 4v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 19,4a -- 01.18,5ake x
3v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 22,3 -- - hml
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset (10)
P: 2 000v€ - 1 700v€ - 1 400v€ - 1 100v€ (- 800v€)
1. 4v t Pretty Sweet RC / Spookiness (RDT) 17,0ke -- 01.16,3ake
2. 3v t Shakira Z / (PoRa) 16,3ake -- 01.16,5ake
3. 3v t Lady Robinia / (PoRa) 17,5ake -- 01.16,5ake
4. 3v o Akawain Duán / Billie (DS) 16,6aly -- 01.17,1ake xx
5. 3v o Less Is More RC / Anna (RDT) 16,2ake -- 01.17,6ake x
6. 4v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 16,3aly -- 01.17,6ake
7. 4v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 17,3aly -- 01.18,2ake
8. 3v o Fortitude Vehka / Nerita (WyRa) 16,4aly -- 01.18,3ake
9. 3v t OR'Blended Grace / (PoRa) 17,5aly -- 01.18,5ake
3v t Radical Like No Other / Laura (RDT) 16,8aly -- - hml
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset (20)
P: 3 000v€ - 2 700v€ - 2 400v€ - 2 100v€ (- 1 800v€)
RYHMÄ 1
1. 4v t Imperial Ach / Laura (RDT) 15,3ake -- 01.14,5ake
2. 4v o Russian Roulette / Ida 1.15,3a -- 01.15,2ake
3. 3v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 15,4aly -- 01.15,4ake
4. 4v t Chocoholic Cram! / Spookiness (RDT) 15,3aly -- 01.15,5ake x
5. 4v o Radisláv Duán / Henna U. (DS) 15,4aly -- 01.16,2ake
6. 4v o Rjazán Vjacheslav / Henna U. (DS) 15,4ke -- 01.16,3ake
7. 4v t Grusha / Ruusa H (DS) 15,3aly -- 01.16,4ake x
4v t Polaris Ach / (PoRa) 15,4ake -- - hll
RYHMÄ 2
1. 4v o Winterfell's Victory / Tuukka (Team Lily) 01.14,2ake -- 01.14,1ake
2. 4v o I'm Perfect Rus / Ellu (Salta) 15,2aly -- 01.14,1ake
3. 4v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 14,1ake -- 01.14,2ake
4. 4v t Madame Casanova / Amelie (Salta) 15,2ly -- 01.14,5ake
5. 5v o Demonic Foxy / Tiina (RDT) 14,2ake -- 01.15,3ake
6. 11v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 15,2a -- 01.15,3ake
7. 3v o Sir Boléro / Eve (Salta) 15,2aly -- 01.15,4ake x
8. 10v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 01.16,4ake
9. 4v o Jungleroar Pomp / (PoRa) 14,1ke -- 01.16,5ake
10. 6v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- 01.16,6ake
6v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 15,2a -- - hll
5v o Radical Wailord / Anna (RDT) 14,4ake -- - hml
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset (19)
P: 4 000v€ - 3 700v€ - 3 400v€ - 3 100v€ (- 2 800v€)
RYHMÄ 1
1. 11v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 13,3a -- 01.12,4aly x
2. 7v o Foxpress Snilli / Spookiness (RDT) 13,6ake -- 01.12,4aly x
3. 7v o Berengere / Igor (DS) 13,9aly -- 01.12,5aly
4. 7v o Ghislain / Riina (DS) 13,1aly -- 01.13,1aly x
5. 4v o Prezioso Pomp / Nerita (WyRa) 13,4aly -- 01.13,3aly
6. 7v o Undecided Duán / Hevi (DS) 13,3aly -- 01.13,5aly
7. 7v o Térence / Jorma (DS) 13,1aly -- 01.13,5aly
9v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- - hml
RYHMÄ 2
1. 7v o Varfolomei / (PoRa) 12,1aly -- 01.11,3aly
2. 11v t Petra Loisto / Laura (RDT) 12,9aly -- 01.11,4aly xx
3. 7v o Radical Insomnia / Anna (RDT) 12,9ake -- 01.11,4aly
4. 11v t Nightbird Loisto / Tiina (RDT) 12,1aly -- 01.11,5aly
5. 5v o Big Game Foxy / (PoRa) 12,3ke -- 01.11,5aly x
6. 4v o Golden Spring Boy / Eero (Team Lily) 01.12,6aly -- 01.11,5aly
7. 11v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,7a -- 01.11,6aly
8. 9v o My Brutus / Ellu (Salta) 10,7ake -- 01.12,1aly
9. 8v o Deadlock V.R. / (PoRa) 12,2aly -- 01.12,3aly
10. 8v o Experimental Duán / (PoRa) 12,2aly -- 01.12,3aly
11. 12v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 12,1a -- 01.12,4aly
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset (23)
P: 1 000v€ - 800v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.42,6ke -- 01.35,3aly
2. 3v t Duanin Mielipidevanki / Miina (DS) ei enn -- 01.35,3aly x
3. 3v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 37,3 -- 01.35,5aly
4. 3v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 37,3 -- 01.35,6aly
5. 3v o Pompeji Kaasupoljin / (PoRa) 37,4aly -- 01.35,6aly x
6. 3v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.43,3ke -- 01.36,2aly x
7. 3v t AH Ettäsilleen / Laura (DS) ei enn -- 01.36,2aly
8. 3v t Sinkkuvuosi / (PoRa) 42,1ke -- 01.37,3aly
9. 3v o Kuningasjätkä RC / Spookiness (RDT) 39,2aly -- 01.37,4aly x
10. 3v o Metkulan Petkutus / (KaRa) 37,5ly -- 01.39,4aly x
11. 3v o Musta Mestari / (KaRa) 38,4ly x -- 01.39,6aly
3v o Melukylän Marakatti / (KaRa) 38,4ly -- - k
RYHMÄ 2
1. 3v t Pompeji Ilikee / (PoRa) 31,3aly -- 01.32,4aly
2. 3v o Jonnet Ei Muista / Ronnie (NAM) 35,1ke -- 01.32,5aly x
3. 3v o Snillin Otello / (PoRa) 33,3aly -- 01.32,6aly
4. 3v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 36,5a -- 01.33,2aly x
5. 3v o Pilsnerin Peilikuva / (KaRa) 36,1ly x -- 01.33,4aly
6. 3v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.36,0ke -- 01.34,1aly xx
7. 3v o Woimankoitto / Urmas (Team Ninitra) 34,5a -- 01.34,1aly
8. 3v t Radikalin Keruutar / Laura (RDT) 35,5ake -- 01.34,2aly x
9. 3v t Saltan Ruustinna / Ellu (Salta) 37,2aly -- 01.36,2aly xx
10. 3v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.35,7ke -- 01.36,5aly
11. 3v t Unian Josnella / Nella K. (DS) 35,1ly -- 01.36,5aly
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset (21)
P: 1 500v€ - 1 200v€ - 900v€ - 600v€ (- 300v€)
RYHMÄ 1
1. 4v t Radikalin Villimimmi / Spookiness (RDT) 34,6ake -- 01.31,2ake
2. 4v t Valheenpaljastaja / Seppo 1.33,2a -- 01.31,6ake
3. 4v o Kasku / Joel (KADO) 1.33,1aly -- 01.32,2ake
4. 4v t Rohkean Kiukkuiita / Tiia (KGR) 39,9ke -- 01.33,1ake
5. 4v t Adinan Kreivitär / Jannica (APR) 46,0 -- 01.33,1ake
6. 4v o Sotilasmuurahainen / Ida 1.35,6a -- 01.33,1ake
7. 4v t Duanin Vierasesine / (PoRa) 35,3aly -- 01.33,5ake
8. 4v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 34,2aly -- 01.34,1ake x
9. 4v o Ukkometso / Alaska (Ruuti) 01.34,1ake -- 01.34,5ake x
10. 7v t Tupla-Tahti / Jani 1.35,4a -- 01.34,6ake
5v o Tiedonjano / Minttu 1.35,1 -- - hll
RYHMÄ 2
1. 4v t Rohdon Vilma / (PoRa) 31,5aly -- 01.31,4ake
2. 6v t Repolan Ikiliikkuja / Tiina (RDT) 30,2aly -- 01.31,5ake
3. 9v o Lakean Liekki / Joonas (KADO) 1.31,3api -- 01.32,2ake
4. 4v t Suukon Novelle / (PoRa) 30,2ake -- 01.32,2ake
5. 5v o Taas Oon Radalla / (PoRa) 30,2aly -- 01.33,1ake
6. 4v o Saltan Pinkeä / Ellu (Salta) 30,1aly -- 01.33,2ake x
7. 4v t Duanin Ryövärintytär / Kari G. (DS) 30,2aly -- 01.33,5ake x
8. 4v o Manailla KAS / Anna (RDT) 32,8ake -- 01.33,6ake
9. 5v o O.R. Magnus / Frida (DS) 31,1ly -- 01.34,2ake
10. 5v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 30,8aly -- 01.34,5ake
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset (17)
P: 2 000v€ - 1 700v€ - 1 400v€ - 1 100v€ (- 800v€)
RYHMÄ 1
1. 5v t EP Noidan Taika / silence (NAM) 29,3ake -- 01.28,5ake
2. 6v t AH Lakuriina / Spookiness (RDT) 29,5ake -- 01.29,2ake xx
3. 5v o Lännen Nopein / (PoRa) 29,2ake -- 01.30,3ake
4. 5v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 29,7aly -- 01.30,4ake
5. 4v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 29,4aly -- 01.31,3ake
5v o O.R Varjotaikuri / Ida 1.29,3 -- - hpl
5v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.29,2aly -- - hll
RYHMÄ 2
1. 4v o Parjunan Pronssi / Jooa (KADO) 1.28,2ake -- 01.27,4ake x
2. 5v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 28,1aly -- 01.27,6ake
3. 4v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,6a -- 01.28,2ake
4. 5v o O.R. Varjoruhtinas / (PoRa) 28,4ake -- 01.28,4ake
5. 4v o Sävelen Felix / (PoRa) 28,1ake -- 01.28,5ake
6. 4v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 28,4ake -- 01.29,5ake
7. 5v o T.T. Tulituski / Jani (KADO) 1.28,3ke -- 01.30,2ake
8. 5v o Pompeji Alvaro / (PoRa) 28,2ake -- 01.30,3ake
9. 4v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.28,1ake -- 01.30,5ake x
5v o Encore / Laura (RDT) 28,9ake -- - k
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset (23)
P: 2 500v€ - 2 200v€ - 1 900v€ - 1 600v€ (- 1 300v€)
RYHMÄ 1
1. 6v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 27,0a -- 01.26,2ake
2. 5v o Radikaali Weijari / Spookiness (RDT) 27,4ake -- 01.26,3ake
3. 5v t Tilkki-Ituni / Anamaria (KADO) 1.27,2aly -- 01.26,3ake
4. 5v o Duanin Leijonamieli / Keijo K. (DS) 27,2aly -- 01.26,4ake
5. 6v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 26,9a -- 01.26,6ake
6. 7v o Hulivei I.F. / Anna (RDT) 26,8ake -- 01.27,3ake
7. 10v t Dii-Dii Daalia / Laura (RDT) 27,0ake -- 01.27,4ake
8. 4v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.27,1aly -- 01.27,4ake
9. 5v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS) 27,3aly -- 01.28,5ake x
6v o Ikikorven Taskunauris / Ellu (Salta) 27,1ly -- - hll
RYHMÄ 2 ajettu tasoitusajona
1. 5v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 26,2ake -- 01.26,3ke
2. 6v t Snillin Aamutuima / Tiina (RDT) 26,2ake -- 01.26,4ke xx
3. 12v o Parfyymi Pate / (PoRa) 26,3ake -- 01.26,4ke
4. 5v t Tuulenpesän Noitaleski / (TeKo) 26,3ake -- 01.26,5ke
5. 7v o Duanin Johtotähti / (PoRa) 26,0aly -- 01.27,2ke
6. 7v t Saltan Hahtuva / Amelie (Salta) 26,3aly -- 01.27,5ke
7. 5v t EP Lakiina / (PoRa) 26,4ake -- 01.27,6ke
8. 6v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 26,5a -- 01.28,1ke x
9. 5v o Duanin Haaveksija / Hans (DS) 26,3ly -- 01.28,2ke
10. 7v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 26,5aly -- 01.28,3ke
11. 4v o Kismitti KAS / Jeevi (KADO) 1.26,5ake -- 01.28,3ke
12. 7v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 26,5a -- 01.28,6ke
13. 4v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.26,5aly -- 01.28,6ke
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset (16)
P: 3 000v€ - 2 700v€ - 2 400v€ - 2 100v€ (- 1 800v€)
RYHMÄ 1
1. 6v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 25,2aly -- 01.24,6ake
2. 10v o Pompeji Ville / Kalle (DS) 25,2aly -- 01.25,2ake
3. 7v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a -- 01.26,1ake
4. 7v t AH Höstblom / Amelie (Salta) 25,2ly -- 01.26,2ake
5. 9v t Pompeji Senja / (PoRa) 25,2ake -- 01.26,6ake x
7v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a -- - hml
7v o Saltan Vääristymä / Ellu (Salta) 25,3ly -- - hll
RYHMÄ 2
1. 7v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 24,1aly -- 01.23,2ake
2. 6v t Kekan Jekutar / Laura (RDT) 24,3ake -- 01.23,4ake
3. 9v o Toisto-Taisto / Tomi (KADO) 1.24,2aly -- 01.23,4ake
4. 12v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 24,5 -- 01.23,5ake
5. 7v t Kelmeriina / (PoRa) 24,4ake -- 01.23,8ake
6. 6v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 25,1aly -- 01.24,3ake x
7. 7v t O.R. Wihutar / Maija (Salta) 24,5ly -- 01.24,3ake
8. 7v o O.R. Keisari / Spookiness (RDT) 25,0ake -- 01.25,5ake
8v t AH Minttukaakao / Vallu (DS) 25,1ake -- - hll
5v o PII Savustus / Eve (Salta) 24,6ake -- - hml
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m 23,9 ja nopeammat kylmäveriset (21)
P: 4 000v€ - 3 700v€ - 3 400v€ - 3 100v€ (- 2 800v€)
RYHMÄ 1
1. 8v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 23,1aly -- 01.22,2aly
2. 9v o Pompeji Brusi-Turo / (PoRa) 23,3ake -- 01.22,5aly
3. 8v t Saltan Lankeemus / Eve (Salta) 23,1ake -- 01.22,6aly
4. 8v t Piinaava Hiljaisuus RC / Spookiness (RDT) 23,2ake -- 01.22,6aly
5. 11v o Ketku-Make / (PoRa) 23,4aly -- 01.23,1aly
6. 7v o Tulihurma I.F. / Amelie (Salta) 23,2aly -- 01.23,3aly
7. 9v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 23,3ake -- 01.23,4aly
9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,9aly -- - hll
8v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 23,5aly -- - hyl
8v t Saltan Sumuverho / Ellu (Salta) 23,3ake -- - hyl
RYHMÄ 2
1. 9v o Koistilan Hemmori / Hannu (KADO) 1.21,2aly -- 01.21,4aly
2. 12v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 21,2a -- 01.21,4aly
3. 10v t Repolan Huurre / Maija (Salta) 21,4aly -- 01.21,5aly
4. 9v t Koistilan Hallava / Anna (KADO) 1.22,1ke -- 01.21,5aly
5. 7v o O.R. Hotrotti / Tiina (RDT) 22,5ake -- 01.21,6aly
6. 10v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / (PoRa) 22,5aly -- 01.22,3aly
7. 9v o Koistilan Joona / Jere (KADO) 1.22,8aly -- 01.22,4aly
8. 9v o Savun Capina / Timo (DS) 22,9aly -- 01.22,4aly
12v t Loisto-Vinha / Laura (RDT) 22,9aly -- - hpl
11v o Amerikan Neilikka / Anna (RDT) 22,6ake -- - hyl
14v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,4 -- - hll
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset (17)
P: 1 000v€ - 800v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 2v t Ghostpride Pomp / Nerita (WyRa) 21,1ly -- 01.19,2aly
2. 2v o Valery Pomp / (PoRa) 21,0ke -- 01.19,2aly
3. 2v o Expensive Salazar / (PoRa) 21,5ke -- 01.19,3aly
4. 2v t Fair Lee Complex / Valfrid (Team Ninitra) 22,4 -- 01.19,3aly x
5. 2v t Fregatta / (PoRa) 21,7ke -- 01.19,5aly
6. 2v o Heart Burn / Heli (Team Ninitra) 24,4 -- 01.20,2aly x
7. 2v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 21,1a -- 01.21,1aly
8. 2v t Serendipity Duán / Serena (DS) ei enn -- 01.21,2aly
9. 2v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 23,6 -- 01.21,3aly
RYHMÄ 2
1. 2v t Sándrine / Vilma K. (DS) 18,1aly -- 01.17,2aly
2. 2v t Quick Grand Coast / (KaRa) 18,4aly -- 01.17,3aly
3. 2v o Big Flash / (KaRa) 17,5aly -- 01.17,4aly
4. 2v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 18,4aly -- 01.17,6aly
5. 2v o Radical Adrenaline / Spookiness (RDT) 19,2aly -- 01.18,2aly
6. 2v o Ultimate Snilli / (PoRa) 17,3aly -- 01.18,5aly
7. 2v t Whisper in the Wind / (KaRa) 18,4aly -- 01.19,3aly x
8. 2v o AS' Dark Paradise / Frida U. (DS) 18,3aly -- 01.21,5aly
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 18,0 ja hitaammat lämminveriset (2) JUOSTU RUTIININA
P: 1 500v€ - 1 200v€ - 900v€ - 600v€ (- 300v€)
1. 4v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 19,4a -- 01.18,5ake x
3v o Sue's Barracuda / Jannica (APR) 22,3 -- - hml
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset (10)
P: 2 000v€ - 1 700v€ - 1 400v€ - 1 100v€ (- 800v€)
1. 4v t Pretty Sweet RC / Spookiness (RDT) 17,0ke -- 01.16,3ake
2. 3v t Shakira Z / (PoRa) 16,3ake -- 01.16,5ake
3. 3v t Lady Robinia / (PoRa) 17,5ake -- 01.16,5ake
4. 3v o Akawain Duán / Billie (DS) 16,6aly -- 01.17,1ake xx
5. 3v o Less Is More RC / Anna (RDT) 16,2ake -- 01.17,6ake x
6. 4v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 16,3aly -- 01.17,6ake
7. 4v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 17,3aly -- 01.18,2ake
8. 3v o Fortitude Vehka / Nerita (WyRa) 16,4aly -- 01.18,3ake
9. 3v t OR'Blended Grace / (PoRa) 17,5aly -- 01.18,5ake
3v t Radical Like No Other / Laura (RDT) 16,8aly -- - hml
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset (20)
P: 3 000v€ - 2 700v€ - 2 400v€ - 2 100v€ (- 1 800v€)
RYHMÄ 1
1. 4v t Imperial Ach / Laura (RDT) 15,3ake -- 01.14,5ake
2. 4v o Russian Roulette / Ida 1.15,3a -- 01.15,2ake
3. 3v o Shérazade Rus / Ruusa K. (DS) 15,4aly -- 01.15,4ake
4. 4v t Chocoholic Cram! / Spookiness (RDT) 15,3aly -- 01.15,5ake x
5. 4v o Radisláv Duán / Henna U. (DS) 15,4aly -- 01.16,2ake
6. 4v o Rjazán Vjacheslav / Henna U. (DS) 15,4ke -- 01.16,3ake
7. 4v t Grusha / Ruusa H (DS) 15,3aly -- 01.16,4ake x
4v t Polaris Ach / (PoRa) 15,4ake -- - hll
RYHMÄ 2
1. 4v o Winterfell's Victory / Tuukka (Team Lily) 01.14,2ake -- 01.14,1ake
2. 4v o I'm Perfect Rus / Ellu (Salta) 15,2aly -- 01.14,1ake
3. 4v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 14,1ake -- 01.14,2ake
4. 4v t Madame Casanova / Amelie (Salta) 15,2ly -- 01.14,5ake
5. 5v o Demonic Foxy / Tiina (RDT) 14,2ake -- 01.15,3ake
6. 11v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 15,2a -- 01.15,3ake
7. 3v o Sir Boléro / Eve (Salta) 15,2aly -- 01.15,4ake x
8. 10v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 01.16,4ake
9. 4v o Jungleroar Pomp / (PoRa) 14,1ke -- 01.16,5ake
10. 6v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- 01.16,6ake
6v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 15,2a -- - hll
5v o Radical Wailord / Anna (RDT) 14,4ake -- - hml
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset (19)
P: 4 000v€ - 3 700v€ - 3 400v€ - 3 100v€ (- 2 800v€)
RYHMÄ 1
1. 11v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 13,3a -- 01.12,4aly x
2. 7v o Foxpress Snilli / Spookiness (RDT) 13,6ake -- 01.12,4aly x
3. 7v o Berengere / Igor (DS) 13,9aly -- 01.12,5aly
4. 7v o Ghislain / Riina (DS) 13,1aly -- 01.13,1aly x
5. 4v o Prezioso Pomp / Nerita (WyRa) 13,4aly -- 01.13,3aly
6. 7v o Undecided Duán / Hevi (DS) 13,3aly -- 01.13,5aly
7. 7v o Térence / Jorma (DS) 13,1aly -- 01.13,5aly
9v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- - hml
RYHMÄ 2
1. 7v o Varfolomei / (PoRa) 12,1aly -- 01.11,3aly
2. 11v t Petra Loisto / Laura (RDT) 12,9aly -- 01.11,4aly xx
3. 7v o Radical Insomnia / Anna (RDT) 12,9ake -- 01.11,4aly
4. 11v t Nightbird Loisto / Tiina (RDT) 12,1aly -- 01.11,5aly
5. 5v o Big Game Foxy / (PoRa) 12,3ke -- 01.11,5aly x
6. 4v o Golden Spring Boy / Eero (Team Lily) 01.12,6aly -- 01.11,5aly
7. 11v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 12,7a -- 01.11,6aly
8. 9v o My Brutus / Ellu (Salta) 10,7ake -- 01.12,1aly
9. 8v o Deadlock V.R. / (PoRa) 12,2aly -- 01.12,3aly
10. 8v o Experimental Duán / (PoRa) 12,2aly -- 01.12,3aly
11. 12v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 12,1a -- 01.12,4aly
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset (23)
P: 1 000v€ - 800v€ - 600v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o Parmatti KAS / Jere (KADO) 1.42,6ke -- 01.35,3aly
2. 3v t Duanin Mielipidevanki / Miina (DS) ei enn -- 01.35,3aly x
3. 3v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 37,3 -- 01.35,5aly
4. 3v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 37,3 -- 01.35,6aly
5. 3v o Pompeji Kaasupoljin / (PoRa) 37,4aly -- 01.35,6aly x
6. 3v o Kilimanjaro KAS / Janne (KADO) 1.43,3ke -- 01.36,2aly x
7. 3v t AH Ettäsilleen / Laura (DS) ei enn -- 01.36,2aly
8. 3v t Sinkkuvuosi / (PoRa) 42,1ke -- 01.37,3aly
9. 3v o Kuningasjätkä RC / Spookiness (RDT) 39,2aly -- 01.37,4aly x
10. 3v o Metkulan Petkutus / (KaRa) 37,5ly -- 01.39,4aly x
11. 3v o Musta Mestari / (KaRa) 38,4ly x -- 01.39,6aly
3v o Melukylän Marakatti / (KaRa) 38,4ly -- - k
RYHMÄ 2
1. 3v t Pompeji Ilikee / (PoRa) 31,3aly -- 01.32,4aly
2. 3v o Jonnet Ei Muista / Ronnie (NAM) 35,1ke -- 01.32,5aly x
3. 3v o Snillin Otello / (PoRa) 33,3aly -- 01.32,6aly
4. 3v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 36,5a -- 01.33,2aly x
5. 3v o Pilsnerin Peilikuva / (KaRa) 36,1ly x -- 01.33,4aly
6. 3v t Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.36,0ke -- 01.34,1aly xx
7. 3v o Woimankoitto / Urmas (Team Ninitra) 34,5a -- 01.34,1aly
8. 3v t Radikalin Keruutar / Laura (RDT) 35,5ake -- 01.34,2aly x
9. 3v t Saltan Ruustinna / Ellu (Salta) 37,2aly -- 01.36,2aly xx
10. 3v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.35,7ke -- 01.36,5aly
11. 3v t Unian Josnella / Nella K. (DS) 35,1ly -- 01.36,5aly
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset (21)
P: 1 500v€ - 1 200v€ - 900v€ - 600v€ (- 300v€)
RYHMÄ 1
1. 4v t Radikalin Villimimmi / Spookiness (RDT) 34,6ake -- 01.31,2ake
2. 4v t Valheenpaljastaja / Seppo 1.33,2a -- 01.31,6ake
3. 4v o Kasku / Joel (KADO) 1.33,1aly -- 01.32,2ake
4. 4v t Rohkean Kiukkuiita / Tiia (KGR) 39,9ke -- 01.33,1ake
5. 4v t Adinan Kreivitär / Jannica (APR) 46,0 -- 01.33,1ake
6. 4v o Sotilasmuurahainen / Ida 1.35,6a -- 01.33,1ake
7. 4v t Duanin Vierasesine / (PoRa) 35,3aly -- 01.33,5ake
8. 4v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) 34,2aly -- 01.34,1ake x
9. 4v o Ukkometso / Alaska (Ruuti) 01.34,1ake -- 01.34,5ake x
10. 7v t Tupla-Tahti / Jani 1.35,4a -- 01.34,6ake
5v o Tiedonjano / Minttu 1.35,1 -- - hll
RYHMÄ 2
1. 4v t Rohdon Vilma / (PoRa) 31,5aly -- 01.31,4ake
2. 6v t Repolan Ikiliikkuja / Tiina (RDT) 30,2aly -- 01.31,5ake
3. 9v o Lakean Liekki / Joonas (KADO) 1.31,3api -- 01.32,2ake
4. 4v t Suukon Novelle / (PoRa) 30,2ake -- 01.32,2ake
5. 5v o Taas Oon Radalla / (PoRa) 30,2aly -- 01.33,1ake
6. 4v o Saltan Pinkeä / Ellu (Salta) 30,1aly -- 01.33,2ake x
7. 4v t Duanin Ryövärintytär / Kari G. (DS) 30,2aly -- 01.33,5ake x
8. 4v o Manailla KAS / Anna (RDT) 32,8ake -- 01.33,6ake
9. 5v o O.R. Magnus / Frida (DS) 31,1ly -- 01.34,2ake
10. 5v o AH Hurrikaani / Nika (DS) 30,8aly -- 01.34,5ake
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset (17)
P: 2 000v€ - 1 700v€ - 1 400v€ - 1 100v€ (- 800v€)
RYHMÄ 1
1. 5v t EP Noidan Taika / silence (NAM) 29,3ake -- 01.28,5ake
2. 6v t AH Lakuriina / Spookiness (RDT) 29,5ake -- 01.29,2ake xx
3. 5v o Lännen Nopein / (PoRa) 29,2ake -- 01.30,3ake
4. 5v o Valtarian Vihtor / Irmeli K. (DS) 29,7aly -- 01.30,4ake
5. 4v t Purnin Pilaelma / Niko (DS) 29,4aly -- 01.31,3ake
5v o O.R Varjotaikuri / Ida 1.29,3 -- - hpl
5v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.29,2aly -- - hll
RYHMÄ 2
1. 4v o Parjunan Pronssi / Jooa (KADO) 1.28,2ake -- 01.27,4ake x
2. 5v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 28,1aly -- 01.27,6ake
3. 4v t Emali / Magnhild (Team Ninitra) 28,6a -- 01.28,2ake
4. 5v o O.R. Varjoruhtinas / (PoRa) 28,4ake -- 01.28,4ake
5. 4v o Sävelen Felix / (PoRa) 28,1ake -- 01.28,5ake
6. 4v o Saltan Rovasti / Ronni (DS) 28,4ake -- 01.29,5ake
7. 5v o T.T. Tulituski / Jani (KADO) 1.28,3ke -- 01.30,2ake
8. 5v o Pompeji Alvaro / (PoRa) 28,2ake -- 01.30,3ake
9. 4v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.28,1ake -- 01.30,5ake x
5v o Encore / Laura (RDT) 28,9ake -- - k
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset (23)
P: 2 500v€ - 2 200v€ - 1 900v€ - 1 600v€ (- 1 300v€)
RYHMÄ 1
1. 6v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 27,0a -- 01.26,2ake
2. 5v o Radikaali Weijari / Spookiness (RDT) 27,4ake -- 01.26,3ake
3. 5v t Tilkki-Ituni / Anamaria (KADO) 1.27,2aly -- 01.26,3ake
4. 5v o Duanin Leijonamieli / Keijo K. (DS) 27,2aly -- 01.26,4ake
5. 6v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 26,9a -- 01.26,6ake
6. 7v o Hulivei I.F. / Anna (RDT) 26,8ake -- 01.27,3ake
7. 10v t Dii-Dii Daalia / Laura (RDT) 27,0ake -- 01.27,4ake
8. 4v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.27,1aly -- 01.27,4ake
9. 5v t Sadelaulun Sadeilma / Vilma (DS) 27,3aly -- 01.28,5ake x
6v o Ikikorven Taskunauris / Ellu (Salta) 27,1ly -- - hll
RYHMÄ 2 ajettu tasoitusajona
1. 5v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 26,2ake -- 01.26,3ke
2. 6v t Snillin Aamutuima / Tiina (RDT) 26,2ake -- 01.26,4ke xx
3. 12v o Parfyymi Pate / (PoRa) 26,3ake -- 01.26,4ke
4. 5v t Tuulenpesän Noitaleski / (TeKo) 26,3ake -- 01.26,5ke
5. 7v o Duanin Johtotähti / (PoRa) 26,0aly -- 01.27,2ke
6. 7v t Saltan Hahtuva / Amelie (Salta) 26,3aly -- 01.27,5ke
7. 5v t EP Lakiina / (PoRa) 26,4ake -- 01.27,6ke
8. 6v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 26,5a -- 01.28,1ke x
9. 5v o Duanin Haaveksija / Hans (DS) 26,3ly -- 01.28,2ke
10. 7v o O.R. Pokeri / Jukka (DS) 26,5aly -- 01.28,3ke
11. 4v o Kismitti KAS / Jeevi (KADO) 1.26,5ake -- 01.28,3ke
12. 7v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 26,5a -- 01.28,6ke
13. 4v o Kontrakka KAS / Julius (KADO) 1.26,5aly -- 01.28,6ke
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset (16)
P: 3 000v€ - 2 700v€ - 2 400v€ - 2 100v€ (- 1 800v€)
RYHMÄ 1
1. 6v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 25,2aly -- 01.24,6ake
2. 10v o Pompeji Ville / Kalle (DS) 25,2aly -- 01.25,2ake
3. 7v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 25,2a -- 01.26,1ake
4. 7v t AH Höstblom / Amelie (Salta) 25,2ly -- 01.26,2ake
5. 9v t Pompeji Senja / (PoRa) 25,2ake -- 01.26,6ake x
7v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a -- - hml
7v o Saltan Vääristymä / Ellu (Salta) 25,3ly -- - hll
RYHMÄ 2
1. 7v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 24,1aly -- 01.23,2ake
2. 6v t Kekan Jekutar / Laura (RDT) 24,3ake -- 01.23,4ake
3. 9v o Toisto-Taisto / Tomi (KADO) 1.24,2aly -- 01.23,4ake
4. 12v t Adinan Enni / Jessica (Adina) 24,5 -- 01.23,5ake
5. 7v t Kelmeriina / (PoRa) 24,4ake -- 01.23,8ake
6. 6v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 25,1aly -- 01.24,3ake x
7. 7v t O.R. Wihutar / Maija (Salta) 24,5ly -- 01.24,3ake
8. 7v o O.R. Keisari / Spookiness (RDT) 25,0ake -- 01.25,5ake
8v t AH Minttukaakao / Vallu (DS) 25,1ake -- - hll
5v o PII Savustus / Eve (Salta) 24,6ake -- - hml
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m 23,9 ja nopeammat kylmäveriset (21)
P: 4 000v€ - 3 700v€ - 3 400v€ - 3 100v€ (- 2 800v€)
RYHMÄ 1
1. 8v t Kekan Herttuatar / Riina (DS) 23,1aly -- 01.22,2aly
2. 9v o Pompeji Brusi-Turo / (PoRa) 23,3ake -- 01.22,5aly
3. 8v t Saltan Lankeemus / Eve (Salta) 23,1ake -- 01.22,6aly
4. 8v t Piinaava Hiljaisuus RC / Spookiness (RDT) 23,2ake -- 01.22,6aly
5. 11v o Ketku-Make / (PoRa) 23,4aly -- 01.23,1aly
6. 7v o Tulihurma I.F. / Amelie (Salta) 23,2aly -- 01.23,3aly
7. 9v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 23,3ake -- 01.23,4aly
9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,9aly -- - hll
8v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 23,5aly -- - hyl
8v t Saltan Sumuverho / Ellu (Salta) 23,3ake -- - hyl
RYHMÄ 2
1. 9v o Koistilan Hemmori / Hannu (KADO) 1.21,2aly -- 01.21,4aly
2. 12v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 21,2a -- 01.21,4aly
3. 10v t Repolan Huurre / Maija (Salta) 21,4aly -- 01.21,5aly
4. 9v t Koistilan Hallava / Anna (KADO) 1.22,1ke -- 01.21,5aly
5. 7v o O.R. Hotrotti / Tiina (RDT) 22,5ake -- 01.21,6aly
6. 10v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / (PoRa) 22,5aly -- 01.22,3aly
7. 9v o Koistilan Joona / Jere (KADO) 1.22,8aly -- 01.22,4aly
8. 9v o Savun Capina / Timo (DS) 22,9aly -- 01.22,4aly
12v t Loisto-Vinha / Laura (RDT) 22,9aly -- - hpl
11v o Amerikan Neilikka / Anna (RDT) 22,6ake -- - hyl
14v t Adinan Adalmina / Jannica (APR) 21,4 -- - hll