VRER ravit torstaina 23. kesäkuuta 2016
Kisapäiväksi on valittu 23.06.2016 ja viimeinen ilmoittautumispäivä on kisapäivänä kello 12.00. Ravit järjestää Pompeji ja vastuuhenkilönä on Milja H. Tulokset arvotaan puolueettomasti ravikoneella.
Säännöt
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen per lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 3 hevosta / lähtö / omistaja
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä!
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan tarvittaessa ryhmiin
- Mikäli lähdössä alle 4 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen per lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 3 hevosta / lähtö / omistaja
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä!
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan tarvittaessa ryhmiin
- Mikäli lähdössä alle 4 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
Ilmoittautuminen
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 23.06.2016 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään.
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 23.06.2016 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään.
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset, P: 1 300v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 19,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1 400v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 17,0-18,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 100v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-16,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 500v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 3 200v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m 3v kylmäveriset, P: 1 400v€
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1 400v€
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 27,1-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 100v€
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 24,0-27,0 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 500v€
Lähtö 10. Ryhmäajo 1609m alle 24,0 -aikaiset kylmäveriset, P: 3 200v€
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset, P: 1 300v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 19,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1 400v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 17,0-18,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 100v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-16,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 500v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 3 200v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m 3v kylmäveriset, P: 1 400v€
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1 400v€
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 27,1-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 100v€
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 24,0-27,0 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 500v€
Lähtö 10. Ryhmäajo 1609m alle 24,0 -aikaiset kylmäveriset, P: 3 200v€
Osallistujat / tulokset
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset
P: 1 000v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ - (100v€)
Ryhmä 1
1. 2v t Pridezilla II / Sorel (Unia) ei enn. -- 01.21,1aly xx
2. 2v o Just Chaos / Minka (Unia) ei enn. -- 01.21,2aly
3. 2v t Spotless Prayer / Tero (SuRa) 25,6ke -- 01.21,5aly
4. 2v o Radical Insomnia / Spookiness (RDT) 25,5ke -- 01.22,3aly
5. 2v o Prezioso Pomp / Nerita (Wyrda) 22,3ake -- 01.22,3aly
6. 2v t Candy Jade Blaze / Jarkko (JN) 22,5ake -- 01.22,6aly
7. 2v t Red Dragon / Hilde (JN) 22,3ake -- 01.23,4aly
8. 2v o Lee Péché / Veikka (KiRa) 01.22,4ake -- 01.23,4aly xx
9. 2v t I Want To Be Winner / Caspar (KiRa) 01.22,3ake -- 01.23,5aly x
10. 2v o Fast Star / Jasper (KiRa) 01.22,5ake -- 01.24,4aly
11. 2v t OR' Blood Moon / Roxana (KiRa) 01.23,6ake x -- 01.25,3aly
12. 2v o Danger Zone / Paapu (Unia) ei enn. -- 01.25,3aly
Ryhmä 2
1. 2v o Spawn the Hypnosis / Ninni (SuRa) 20,3ke -- 01.19,2aly
2. 2v o Forged In Fire / L. Piiroinen (VARC) 19,5ake -- 01.19,3aly x
3. 2v t Wind And Flame / J. Koikka (VARC) 22,2ake -- 01.21,6aly x
4. 2v t Velocity Foxy / Anna (RDT) 17,4ake -- 01.22,4aly x
5. 2v o Marvel Pomp / Riku (JN) 20,5ake -- 01.22,5aly
6. 2v o OR' Dead End / Veli-Matti (KiRa) 01.21,3ake -- 01.23,2aly
7. 2v t Vivid Swan / Veikko (RRT) 20,0 -- 01.23,3aly
8. 2v t Your Betrayal / Casper (KiRa) 01.21,4ake -- 01.23,4aly
9. 2v t Moon Cruiser / Disa (KaRa) 21,5ake(kl) -- 01.23,5aly
10. 2v o Foxpress Snilli / Emmi (RDT) 20,5ake -- 01.23,5aly x
2v t Modern Lobell / Matti (SuRa) 20,3ke -- - hll
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 19,0 ja hitaammat lämminveriset
P: 1 400v€ - 840v€ - 560v€ - 280v€ (- 140v€)
1. 6v t Petra Loisto / Emmi (RDT) 21,9ke -- 01.19,3ake
2. 4v t Alyona Rose / Disa (KaRa) 19,8aly -- 01.20,6ake
3. 4v t Honey Style / Päivi (KiRa) 01.19,8ake -- 01.21,2ake
4. 6v o Little Rocke / Anna (RDT) 21,9ke -- 01.21,2ake
5. 3v t Red Guccona / Ninni (SuRa) 19,3ke -- 01.21,3ake
6. 6v t Nightbird Loisto / Laura (RDT) 21,9ke -- 01.21,4ake
3v t Primrose Lake / Jenna (VTRS) 19,3aly -- - hll
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 17,0-18,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 100v€ - 1 260v€ - 840v€ - 420v€ (- 210v€)
1. 3v o Demogoblin Foxy / Taavi (RRT) 17,4a -- 01.17,1ake
2. 3v o Grat Dalton Foxy / Ilmari (RRT) 18,4a -- 01.17,4ake
3. 6v o Ben Bone Pomp / (PoRa) 18,4aly -- 01.17,8ake x
4. 3v o OR'Aspirin Damage / Stiina (RDT) 17,2ke -- 01.18,3ake
5. 3v t Jillaroox / Niina (RDT) 17,1aly -- 01.18,6ake
6. 3v t Helium Pomp / Paavo (RRT) 18,4a -- 01.19,2ake x
7. 3v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 17,4ly -- 01.20,2ake
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-16,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 250v€)
Ryhmä 1
1. 5v o Minding Duán / Hilde (JN) 16,4a -- 01.16,1ake
2. 4v t Hearthfire / P. Vasama (VARC) 16,5aly -- 01.16,2ake
3. 7v o Advocate Majority / Iiris (RDT) 16,2ake -- 01.16,4ake
4. 6v t Calista Foxy / Henni (RRT) 15,5a -- 01.17,4ake
5. 4v o Funky Olive / Matti (SuRa) 16,2ke -- 01.17,5ake
6. 8v o Firefax / Joonas (VTRS) 16,4ke -- 01.18,3ake xx
7. 6v t Kentucky Cat / Jenna (VTRS) 16,2ake -- 01.18,5ake
8. 4v o Duskwalker / J. Koikka (VARC) 16,5aly -- 01.19,2ake
Ryhmä 2
1. 5v t Spledid Separately / Ninni (SuRa) 15,3ake -- 01.15,1ake
2. 6v o Deadlock V.R. / (PoRa) 15,3ake -- 01.15,2ake
3. 5v o Dancing With The Devil / Roxana (KiRa) 01.14,5aly -- 01.15,3ake
4. 5v o Relentless Renegade RC / Anni (RRT) 15,1a -- 01.16,3ake
5. 9v t Median Shadow / (PoRa) 14,2ake -- 01.18,4ake x
6. 6v t Rosario Pomp / (PoRa) 14,4ake -- 01.18,4ake
7. 5v o Ames Désordre / Aatu (RRT) 15,3a -- 01.18,4ake
8. 4v t Flying Fate / Lashrael (VARC) 15,3aly -- 01.18,5ake xx
4v o Premier Quartier / Disa (KaRa) 15,2aly -- - hll
7v t OR'Paranormal Princess / Teemu (KiRa) 14,6ake -- - hll
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 3 200v€ - 1 920v€ - 1 280v€ - 640v€ (- 320v€)
Ryhmä 1
1. 5v t Acquiring Dream / Disa (KaRa) 13,1ake -- 01.12,2aly
2. 7v t Celebration Foxy / (PoRa) 12,4ake -- 01.12,3aly
3. 8v o Predator Rus / (PoRa) 12,3ake -- 01.12,3aly
4. 7v t Capricious Pomp / (PoRa) 12,3ake -- 01.12,5aly
5. 6v t Let's Play Lovegame RC / Pasi (RDT) 13,1ake -- 01.13,6aly
6. 6v t The Lucky Number 1 RC / Harri (RDT) 12,4ake -- 01.14,1aly
7. 7v o Yves de Staël / Heimo (RRT) 12,3a -- 01.14,4aly
Ryhmä 2
1. 5v o OR'The Predator / Daniel (KiRa) 01.10,2ake -- 01.11,1aly
2. 7v o Valentino / Casper (KiRa) 11,6aly -- 01.11,4aly
3. 8v t Vivace Winner / Jenna (VTRS) 12,1ke -- 01.12,6aly
4. 6v o Deadshot Ach / Veijo (RRT) 12,2a -- 01.13,5aly
5. 6v t Groupie Snilli / Palmira (KiRa) 01.11,2ke -- 01.13,5aly
6. 7v t Ames Spectre / Sulo (RRT) 12,2 -- 01.13,6aly x
6v o Dance for Victory / Amanda (KiRa) 01.11,6ke -- - k
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m 3v kylmäveriset
P: 1 000v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ - (100v€)
Ryhmä 1
1. 3v t Surusävel / Minka (Unia) ei enn. -- 01.43,5ake
2. 3v t EP Lakiina / (PoRa) 43,8ke -- 01.43,5ake
3. 3v t Emriika W.E.I. / Disa (KaRa) 39,5ke(kl) -- 01.43,5ake x
4. 3v o Markkamestari / P. Vasama (VARC) 39,0aly -- 01.45,5ake xx
5. 3v t Piinaava Hiljaisuus RC / Spookiness (RDT) 40,3ake -- 01.46,2ake x
6. 3v t Repolan Huurre / Ellu (Salta) 54,2ke -- 01.47,3ake
7. 3v o Vasta Katsastettu / (PoRa) ei enn. -- 01.47,5ake
8. 3v o Ukkometso / Emma P. (Ruuti) 55,1ke -- 01.47,5ake
3v t Kipakka / Sorel (Unia) ei enn. -- - hll
3v o O.R. Hotrotti / Laura (RDT) 39,4ake -- - hml
Ryhmä 2
1. 3v o Taas Oon Radalla / Jorma (Ruuti) 01.38,1ke -- 01.35,5ake
2. 3v o Helmi Linja / Jasper (KiRa) 01.32,5akp -- 01.37,2ake
3. 3v o Hämeen Vihuri / Anna (RDT) 30,3ake -- 01.38,3ake
4. 3v o When The Devil Calls Your Name / Casper (KiRa) 01.34,6ake -- 01.38,3ake
5. 3v t Tuonelanmäen Nirvana / Caspar (KiRa) 01.31,2ake xx -- 01.38,5ake
6. 3v t Liekkileija / S. Kauranen (VARC) 37,2aly -- 01.39,3ake
7. 3v o Yölento / J. Koikka (VARC) 35,2akp -- 01.39,4ake
3v o Lännen Nopein / Emma P. (Ruuti) 01.38,5ke -- - hll
3v t Snillin Jokerineiti / Jussi (KiRa) 01.38,5ake -- - hyl
3v o Snillin Käpyvaras / Jasper (KiRa) 01.38,3ake -- - hml
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1 400v€ - 840v€ - 560v€ - 280v€ (- 140v€)
Ryhmä 1
1. 7v o Loisto-Welmu / Anna (RDT) 34,9ke -- 01.36,2ake
2. 9v o Renesanssi Ruhtinas / Jasper (KiRa) 40,5ke -- 01.36,3ake
3. 7v t Loisto-Vinha / Laura (RDT) 34,9ke -- 01.36,5ake
4. 4v o Koistilan Joona / Roosa (RRT) 38,5aly -- 01.37,1ake
5. 6v o Amerikan Neilikka / Spookiness (RDT) 34,9ke -- 01.38,5ake
6. 4v o Koistilan Hemmori / Heikki (RRT) 40,2ake -- 01.38,6ake x
7. 4v t Koistilan Hallava / Elmo (RRT) 37,5ake -- 01.39,5ake
8. 5v o Syysmyrskyn Voittaja / Casper (KiRa) 01.34,2ake -- 01.39,6ake
Ryhmä 2
1. 5v o Vilmerin Ralli / Jenna (VTRS) 30,2ke -- 01.31,5ake
2. 8v t Haamuskujan Virvatuli / Mikael (Kira) 01.30,3ke -- 01.31,6ake
3. 4v t Lai Lai Hei / Lashrael (VARC) 32,3ly -- 01.32,5ake
4. 4v o Xin Birk / Roxana (KiRa) 01.31,2ke -- 01.33,3ake x
5. 4v o Ruskon Riiviö / (PoRa) 30,1ke -- 01.33,5ake
6. 4v t O.R. Seireeni / (PoRa) 31,6aly -- 01.34,4ake xx
7. 4v o Elohopea W.E.I. / Disa (KaRa) 30,5ke -- 01.34,5ake x
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 27,1-29,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 100v€ - 1 260v€ - 840v€ - 420v€ (- 210v€)
Ryhmä 1
1. 6v t Taika-Hely / Disa (KaRa) 28,4ake -- 01.29,3ake
2. 4v t Ruskon Virella / Ilmari (RRT) 29,3a -- 01.29,3ake
3. 4v t Purnin Arpaonni / Emmi (RDT) 29,3ake -- 01.29,6ake
4. 4v o Savun Timjami / Ellu (Salta) 29,9ke -- 01.30,2ake
5. 8v o Edlan Onni / Melina (KGR) 29,3ake -- 01.32,5ake
4v o Snillin Jopojantteri / Noora (RDT) 28,8ake -- - hml
Ryhmä 2
1. 5v o Pompeji Saku / Jon (RRT) 27,2a -- 01.27,2ake x
2. 4v t Kruunatar W.E.I. / Katja (RDT) 28,1ake -- 01.27,3ake
3. 7v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 27,2ake -- 01.27,6ake
4. 7v o Pompeji Brusi-Turo / (PoRa) 27,3aly -- 01.27,6ake
5. 5v t Repolan Auriina / Sulo (RRT) 28,1a -- 01.28,1ake x
6. 8v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / (PoRa) 27,3aly -- 01.30,4ake
4v t Tiuhtuli / L. Piiroinen (VARC) 28,1aly -- - hyl
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 24,0-27,0 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 250v€)
1. 6v t O.R. Ruurinna / Amelie (Salta) 25,7ke -- 01.25,4ake
2. 7v o Raivokääpä / Niina (RDT) 25,2ke -- 01.25,6ake
3. 9v o Boheemi I.F. / (PoRa) 24,5ake -- 01.26,4ake
4. 7v t Pompeji Villi-Monsteriina / Iiris (RDT) 24,2ake -- 01.27,2ake xx
5. 7v t Pompeji Apila / (PoRa) 25,7aly -- 01.27,2ake
6. 5v o Radikaali Mielipaha / Stiina (RDT) 25,4ake -- 01.27,3ake x
7. 6v o O.R. Loimuri / Ellu (Salta) 26,3ke -- 01.27,3ake
8. 6v t Repolan Vilmari / Jouko (RRT) 24,7a -- 01.27,3ake
9. 9v o Espresso W.E.I. / Disa (KaRa) 25,3ake -- 01.27,4ake
10. 7v t Purnin Rakkaustarina / (PoRa) 24,2ake -- 01.27,5ake
7v t Savun Tähtivälke / Ilari (RRT) 25,0 -- - k
7v o AH Koukku / Kari (RRT) 24,3a -- - hpl
Lähtö 10. Ryhmäajo 1609m alle 24,0 -aikaiset kylmäveriset
P: 3 200v€ - 1 920v€ - 1 280v€ - 640v€ (- 320v€)
1. 12v o Kaarlen Voitto / Disa (KaRa) 23,5ake -- 01.22,2aly xx
2. 12v o Villi-Olli P / (PoRa) 23,1aly -- 01.22,4aly
3. 7v t Valtarian Vinkeä / Amelie (Salta) 22,2ake -- 01.22,5aly
4. 6v o Dominik / Seppo (RRT) 23,4a -- 01.23,2aly
5. 8v o Repolan Legenda / Antero (RRT) 22,3a -- 01.23,3aly
6. 10v t Sädehtivä P / (PoRa) 23,1ake -- 01.23,3aly x
7. 8v o Saltan Retale / Ellu (Salta) 23,1ake -- 01.23,3aly
8. 8v t Snillin Houska / Melina (KGR) 21,3ke -- 01.23,4aly
9. 11v o Hymyn Tähti / (PoRa) 23,1ake -- 01.24,3aly
10. 9v o Saltan Pinnari / Eve (Salta) 22,1ake -- 01.24,3aly
11. 8v o Valtarian Patrik / Pertti (RRT) 23,7 -- 01.24,4aly
11v t Vauhdin Pimu / Jenna (VTRS) 22,5ake -- - hyl
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset
P: 1 000v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ - (100v€)
Ryhmä 1
1. 2v t Pridezilla II / Sorel (Unia) ei enn. -- 01.21,1aly xx
2. 2v o Just Chaos / Minka (Unia) ei enn. -- 01.21,2aly
3. 2v t Spotless Prayer / Tero (SuRa) 25,6ke -- 01.21,5aly
4. 2v o Radical Insomnia / Spookiness (RDT) 25,5ke -- 01.22,3aly
5. 2v o Prezioso Pomp / Nerita (Wyrda) 22,3ake -- 01.22,3aly
6. 2v t Candy Jade Blaze / Jarkko (JN) 22,5ake -- 01.22,6aly
7. 2v t Red Dragon / Hilde (JN) 22,3ake -- 01.23,4aly
8. 2v o Lee Péché / Veikka (KiRa) 01.22,4ake -- 01.23,4aly xx
9. 2v t I Want To Be Winner / Caspar (KiRa) 01.22,3ake -- 01.23,5aly x
10. 2v o Fast Star / Jasper (KiRa) 01.22,5ake -- 01.24,4aly
11. 2v t OR' Blood Moon / Roxana (KiRa) 01.23,6ake x -- 01.25,3aly
12. 2v o Danger Zone / Paapu (Unia) ei enn. -- 01.25,3aly
Ryhmä 2
1. 2v o Spawn the Hypnosis / Ninni (SuRa) 20,3ke -- 01.19,2aly
2. 2v o Forged In Fire / L. Piiroinen (VARC) 19,5ake -- 01.19,3aly x
3. 2v t Wind And Flame / J. Koikka (VARC) 22,2ake -- 01.21,6aly x
4. 2v t Velocity Foxy / Anna (RDT) 17,4ake -- 01.22,4aly x
5. 2v o Marvel Pomp / Riku (JN) 20,5ake -- 01.22,5aly
6. 2v o OR' Dead End / Veli-Matti (KiRa) 01.21,3ake -- 01.23,2aly
7. 2v t Vivid Swan / Veikko (RRT) 20,0 -- 01.23,3aly
8. 2v t Your Betrayal / Casper (KiRa) 01.21,4ake -- 01.23,4aly
9. 2v t Moon Cruiser / Disa (KaRa) 21,5ake(kl) -- 01.23,5aly
10. 2v o Foxpress Snilli / Emmi (RDT) 20,5ake -- 01.23,5aly x
2v t Modern Lobell / Matti (SuRa) 20,3ke -- - hll
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 19,0 ja hitaammat lämminveriset
P: 1 400v€ - 840v€ - 560v€ - 280v€ (- 140v€)
1. 6v t Petra Loisto / Emmi (RDT) 21,9ke -- 01.19,3ake
2. 4v t Alyona Rose / Disa (KaRa) 19,8aly -- 01.20,6ake
3. 4v t Honey Style / Päivi (KiRa) 01.19,8ake -- 01.21,2ake
4. 6v o Little Rocke / Anna (RDT) 21,9ke -- 01.21,2ake
5. 3v t Red Guccona / Ninni (SuRa) 19,3ke -- 01.21,3ake
6. 6v t Nightbird Loisto / Laura (RDT) 21,9ke -- 01.21,4ake
3v t Primrose Lake / Jenna (VTRS) 19,3aly -- - hll
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 17,0-18,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 100v€ - 1 260v€ - 840v€ - 420v€ (- 210v€)
1. 3v o Demogoblin Foxy / Taavi (RRT) 17,4a -- 01.17,1ake
2. 3v o Grat Dalton Foxy / Ilmari (RRT) 18,4a -- 01.17,4ake
3. 6v o Ben Bone Pomp / (PoRa) 18,4aly -- 01.17,8ake x
4. 3v o OR'Aspirin Damage / Stiina (RDT) 17,2ke -- 01.18,3ake
5. 3v t Jillaroox / Niina (RDT) 17,1aly -- 01.18,6ake
6. 3v t Helium Pomp / Paavo (RRT) 18,4a -- 01.19,2ake x
7. 3v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 17,4ly -- 01.20,2ake
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-16,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 250v€)
Ryhmä 1
1. 5v o Minding Duán / Hilde (JN) 16,4a -- 01.16,1ake
2. 4v t Hearthfire / P. Vasama (VARC) 16,5aly -- 01.16,2ake
3. 7v o Advocate Majority / Iiris (RDT) 16,2ake -- 01.16,4ake
4. 6v t Calista Foxy / Henni (RRT) 15,5a -- 01.17,4ake
5. 4v o Funky Olive / Matti (SuRa) 16,2ke -- 01.17,5ake
6. 8v o Firefax / Joonas (VTRS) 16,4ke -- 01.18,3ake xx
7. 6v t Kentucky Cat / Jenna (VTRS) 16,2ake -- 01.18,5ake
8. 4v o Duskwalker / J. Koikka (VARC) 16,5aly -- 01.19,2ake
Ryhmä 2
1. 5v t Spledid Separately / Ninni (SuRa) 15,3ake -- 01.15,1ake
2. 6v o Deadlock V.R. / (PoRa) 15,3ake -- 01.15,2ake
3. 5v o Dancing With The Devil / Roxana (KiRa) 01.14,5aly -- 01.15,3ake
4. 5v o Relentless Renegade RC / Anni (RRT) 15,1a -- 01.16,3ake
5. 9v t Median Shadow / (PoRa) 14,2ake -- 01.18,4ake x
6. 6v t Rosario Pomp / (PoRa) 14,4ake -- 01.18,4ake
7. 5v o Ames Désordre / Aatu (RRT) 15,3a -- 01.18,4ake
8. 4v t Flying Fate / Lashrael (VARC) 15,3aly -- 01.18,5ake xx
4v o Premier Quartier / Disa (KaRa) 15,2aly -- - hll
7v t OR'Paranormal Princess / Teemu (KiRa) 14,6ake -- - hll
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 3 200v€ - 1 920v€ - 1 280v€ - 640v€ (- 320v€)
Ryhmä 1
1. 5v t Acquiring Dream / Disa (KaRa) 13,1ake -- 01.12,2aly
2. 7v t Celebration Foxy / (PoRa) 12,4ake -- 01.12,3aly
3. 8v o Predator Rus / (PoRa) 12,3ake -- 01.12,3aly
4. 7v t Capricious Pomp / (PoRa) 12,3ake -- 01.12,5aly
5. 6v t Let's Play Lovegame RC / Pasi (RDT) 13,1ake -- 01.13,6aly
6. 6v t The Lucky Number 1 RC / Harri (RDT) 12,4ake -- 01.14,1aly
7. 7v o Yves de Staël / Heimo (RRT) 12,3a -- 01.14,4aly
Ryhmä 2
1. 5v o OR'The Predator / Daniel (KiRa) 01.10,2ake -- 01.11,1aly
2. 7v o Valentino / Casper (KiRa) 11,6aly -- 01.11,4aly
3. 8v t Vivace Winner / Jenna (VTRS) 12,1ke -- 01.12,6aly
4. 6v o Deadshot Ach / Veijo (RRT) 12,2a -- 01.13,5aly
5. 6v t Groupie Snilli / Palmira (KiRa) 01.11,2ke -- 01.13,5aly
6. 7v t Ames Spectre / Sulo (RRT) 12,2 -- 01.13,6aly x
6v o Dance for Victory / Amanda (KiRa) 01.11,6ke -- - k
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m 3v kylmäveriset
P: 1 000v€ - 600v€ - 400v€ - 200v€ - (100v€)
Ryhmä 1
1. 3v t Surusävel / Minka (Unia) ei enn. -- 01.43,5ake
2. 3v t EP Lakiina / (PoRa) 43,8ke -- 01.43,5ake
3. 3v t Emriika W.E.I. / Disa (KaRa) 39,5ke(kl) -- 01.43,5ake x
4. 3v o Markkamestari / P. Vasama (VARC) 39,0aly -- 01.45,5ake xx
5. 3v t Piinaava Hiljaisuus RC / Spookiness (RDT) 40,3ake -- 01.46,2ake x
6. 3v t Repolan Huurre / Ellu (Salta) 54,2ke -- 01.47,3ake
7. 3v o Vasta Katsastettu / (PoRa) ei enn. -- 01.47,5ake
8. 3v o Ukkometso / Emma P. (Ruuti) 55,1ke -- 01.47,5ake
3v t Kipakka / Sorel (Unia) ei enn. -- - hll
3v o O.R. Hotrotti / Laura (RDT) 39,4ake -- - hml
Ryhmä 2
1. 3v o Taas Oon Radalla / Jorma (Ruuti) 01.38,1ke -- 01.35,5ake
2. 3v o Helmi Linja / Jasper (KiRa) 01.32,5akp -- 01.37,2ake
3. 3v o Hämeen Vihuri / Anna (RDT) 30,3ake -- 01.38,3ake
4. 3v o When The Devil Calls Your Name / Casper (KiRa) 01.34,6ake -- 01.38,3ake
5. 3v t Tuonelanmäen Nirvana / Caspar (KiRa) 01.31,2ake xx -- 01.38,5ake
6. 3v t Liekkileija / S. Kauranen (VARC) 37,2aly -- 01.39,3ake
7. 3v o Yölento / J. Koikka (VARC) 35,2akp -- 01.39,4ake
3v o Lännen Nopein / Emma P. (Ruuti) 01.38,5ke -- - hll
3v t Snillin Jokerineiti / Jussi (KiRa) 01.38,5ake -- - hyl
3v o Snillin Käpyvaras / Jasper (KiRa) 01.38,3ake -- - hml
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1 400v€ - 840v€ - 560v€ - 280v€ (- 140v€)
Ryhmä 1
1. 7v o Loisto-Welmu / Anna (RDT) 34,9ke -- 01.36,2ake
2. 9v o Renesanssi Ruhtinas / Jasper (KiRa) 40,5ke -- 01.36,3ake
3. 7v t Loisto-Vinha / Laura (RDT) 34,9ke -- 01.36,5ake
4. 4v o Koistilan Joona / Roosa (RRT) 38,5aly -- 01.37,1ake
5. 6v o Amerikan Neilikka / Spookiness (RDT) 34,9ke -- 01.38,5ake
6. 4v o Koistilan Hemmori / Heikki (RRT) 40,2ake -- 01.38,6ake x
7. 4v t Koistilan Hallava / Elmo (RRT) 37,5ake -- 01.39,5ake
8. 5v o Syysmyrskyn Voittaja / Casper (KiRa) 01.34,2ake -- 01.39,6ake
Ryhmä 2
1. 5v o Vilmerin Ralli / Jenna (VTRS) 30,2ke -- 01.31,5ake
2. 8v t Haamuskujan Virvatuli / Mikael (Kira) 01.30,3ke -- 01.31,6ake
3. 4v t Lai Lai Hei / Lashrael (VARC) 32,3ly -- 01.32,5ake
4. 4v o Xin Birk / Roxana (KiRa) 01.31,2ke -- 01.33,3ake x
5. 4v o Ruskon Riiviö / (PoRa) 30,1ke -- 01.33,5ake
6. 4v t O.R. Seireeni / (PoRa) 31,6aly -- 01.34,4ake xx
7. 4v o Elohopea W.E.I. / Disa (KaRa) 30,5ke -- 01.34,5ake x
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 27,1-29,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 100v€ - 1 260v€ - 840v€ - 420v€ (- 210v€)
Ryhmä 1
1. 6v t Taika-Hely / Disa (KaRa) 28,4ake -- 01.29,3ake
2. 4v t Ruskon Virella / Ilmari (RRT) 29,3a -- 01.29,3ake
3. 4v t Purnin Arpaonni / Emmi (RDT) 29,3ake -- 01.29,6ake
4. 4v o Savun Timjami / Ellu (Salta) 29,9ke -- 01.30,2ake
5. 8v o Edlan Onni / Melina (KGR) 29,3ake -- 01.32,5ake
4v o Snillin Jopojantteri / Noora (RDT) 28,8ake -- - hml
Ryhmä 2
1. 5v o Pompeji Saku / Jon (RRT) 27,2a -- 01.27,2ake x
2. 4v t Kruunatar W.E.I. / Katja (RDT) 28,1ake -- 01.27,3ake
3. 7v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 27,2ake -- 01.27,6ake
4. 7v o Pompeji Brusi-Turo / (PoRa) 27,3aly -- 01.27,6ake
5. 5v t Repolan Auriina / Sulo (RRT) 28,1a -- 01.28,1ake x
6. 8v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / (PoRa) 27,3aly -- 01.30,4ake
4v t Tiuhtuli / L. Piiroinen (VARC) 28,1aly -- - hyl
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 24,0-27,0 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ (- 250v€)
1. 6v t O.R. Ruurinna / Amelie (Salta) 25,7ke -- 01.25,4ake
2. 7v o Raivokääpä / Niina (RDT) 25,2ke -- 01.25,6ake
3. 9v o Boheemi I.F. / (PoRa) 24,5ake -- 01.26,4ake
4. 7v t Pompeji Villi-Monsteriina / Iiris (RDT) 24,2ake -- 01.27,2ake xx
5. 7v t Pompeji Apila / (PoRa) 25,7aly -- 01.27,2ake
6. 5v o Radikaali Mielipaha / Stiina (RDT) 25,4ake -- 01.27,3ake x
7. 6v o O.R. Loimuri / Ellu (Salta) 26,3ke -- 01.27,3ake
8. 6v t Repolan Vilmari / Jouko (RRT) 24,7a -- 01.27,3ake
9. 9v o Espresso W.E.I. / Disa (KaRa) 25,3ake -- 01.27,4ake
10. 7v t Purnin Rakkaustarina / (PoRa) 24,2ake -- 01.27,5ake
7v t Savun Tähtivälke / Ilari (RRT) 25,0 -- - k
7v o AH Koukku / Kari (RRT) 24,3a -- - hpl
Lähtö 10. Ryhmäajo 1609m alle 24,0 -aikaiset kylmäveriset
P: 3 200v€ - 1 920v€ - 1 280v€ - 640v€ (- 320v€)
1. 12v o Kaarlen Voitto / Disa (KaRa) 23,5ake -- 01.22,2aly xx
2. 12v o Villi-Olli P / (PoRa) 23,1aly -- 01.22,4aly
3. 7v t Valtarian Vinkeä / Amelie (Salta) 22,2ake -- 01.22,5aly
4. 6v o Dominik / Seppo (RRT) 23,4a -- 01.23,2aly
5. 8v o Repolan Legenda / Antero (RRT) 22,3a -- 01.23,3aly
6. 10v t Sädehtivä P / (PoRa) 23,1ake -- 01.23,3aly x
7. 8v o Saltan Retale / Ellu (Salta) 23,1ake -- 01.23,3aly
8. 8v t Snillin Houska / Melina (KGR) 21,3ke -- 01.23,4aly
9. 11v o Hymyn Tähti / (PoRa) 23,1ake -- 01.24,3aly
10. 9v o Saltan Pinnari / Eve (Salta) 22,1ake -- 01.24,3aly
11. 8v o Valtarian Patrik / Pertti (RRT) 23,7 -- 01.24,4aly
11v t Vauhdin Pimu / Jenna (VTRS) 22,5ake -- - hyl