VRER ravit lauantaina 18. heinäkuuta 2015
Kisapäiväksi on valittu 18.07.2015 ja viimeinen ilmoittautumismahdollisuus on kisapäivänä kello 12.00. Ravit järjestää Pompeji ja vastuuhenkilönä on Milja H. Tulokset arvotaan puolueettomasti ravikoneella.
Säännöt
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen per lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 3 hevosta / lähtö / omistaja
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan ryhmiin
- Mikäli lähdössä 2-3 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen per lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 3 hevosta / lähtö / omistaja
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan ryhmiin
- Mikäli lähdössä 2-3 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
Ilmoittautuminen
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 18.07.2015 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään.
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 18.07.2015 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään.
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Lähdöt
Lähtö 1. Tasoitusajo 1609m 2v lämminveriset, P: 1100v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 19,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1400v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 17,0-18,9 -aikaiset lämminveriset, P: 1700v€
Lähtö 4. Tasoitusajo 2100m 14,0-16,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2300v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 3100v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m 3v kylmäveriset, P: 900v€
Lähtö 7. Tasoitusajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1500v€
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 27,1-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2100v€
Lähtö 9. Ryhmöajo 2100m 24,0-27,0 -aikaiset kylmäveriset, P: 2400v€
Lähtö 10. Tasoitusajo 1609m alle 24,0 -aikaiset kylmäveriset, P: 3100v€
Lähtö 1. Tasoitusajo 1609m 2v lämminveriset, P: 1100v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 19,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1400v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 17,0-18,9 -aikaiset lämminveriset, P: 1700v€
Lähtö 4. Tasoitusajo 2100m 14,0-16,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2300v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 3100v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m 3v kylmäveriset, P: 900v€
Lähtö 7. Tasoitusajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1500v€
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 27,1-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2100v€
Lähtö 9. Ryhmöajo 2100m 24,0-27,0 -aikaiset kylmäveriset, P: 2400v€
Lähtö 10. Tasoitusajo 1609m alle 24,0 -aikaiset kylmäveriset, P: 3100v€
Osallistujat / tulokset
Lähtö 1. Tasoitusajo 1609m 2v lämminveriset
P: 1100v€ - 550v€ - 500v€ - 400v€ (- 300v€)
1. 2v t IR Sea Twisted / Hedda (Team Ninitra) ilm. kl -- 01.20,1ly
2. 2v t Celebration Foxy / Minka (PoRa) 17,1aly -- 01.21,2ly
3. 2v t Silly Kid / Orvo (Repola) 19,9ke -- 01.21,4ly
4. 2vo Édouard Gue / Mikko (VAL) 20,9 -- 01.21,5ly x
5. 2v o Wallertic V.R / Onttu (VAL) 21,4 -- 01.22,2ly
6. 2v o Don Juan V.R / Nette (VAL) 22,0 -- 01.22,4ly
7. 2v o Small Cash Snilli / Rita (Team Ninitra) ilm. kl -- 01.23,6ly
8. 2v t Rhonda Foxy / Niilas (Repola) 21,3ke -- 01.24,2ly
9. 2v t Capricious Pomp / Milja (PoRa) 17,1ly -- 01.24,3ly x
10. 2v o Pietrosin Pomp / Fiona (PoRa) 17,5aly -- 01.24,4ly
11. 2v o Manhattan Pomp / Urmas (Team Ninitra) ilm. kl -- 01.25,3ly
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 19,0 ja hitaammat lämminveriset - Peruttu, liian vähän osallistujia
P: 1400v€ - 700v€ - 600v€ - 500v€ (- 400v€)
3v o Versailles Violet / Maksim (Team Ninitra) 19,2a --
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 17,0-18,9 -aikaiset lämminveriset
P: 1700v€ - 850v€ - 800v€ - 700v€ (- 600v€)
1. 3v o Cossack Foxy / Veijo (Repola) 17,2aly -- 01.18,1ake
2. 3v o Madhatter Snilli / Otto (Repola) 18,5ake -- 01.18,1ake
3. 4v t Median Shadow / Minka (PoRa) 18,3ke -- 01.18,2ake
4. 4v t Ready To Runaway / Nette (VAL) 17,5 -- 01.18,2ake xx
5. 3v t The Notorious Russian / Spookiness (RDT) 17,3ake -- 01.18,5ake x
6. 4v t Sweet Memories Snilli / Onttu (VAL) 18,0 -- 01.18,5ake
7. 5v t My Charlotte / Mikko (VAL) 17,0 -- 01.20,3ake xx
Lähtö 4. Tasoitusajo 2100m 14,0-16,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2300v€ - 1150v€ - 1100v€ - 1000v€ (- 900v€)
1. 9v o Persian Blue / Terho (Team Ninitra) 15,1a -- 01.15,2ke
2. 7v t Catnip Foxy / Risto (Repola) 14,3ke -- 01.15,3ke
3. 4v o Elegance V.R / Onttu (VAL) 16,0 -- 01.15,4ke
4. 6v t Six Ways / Fiona (PoRa) 14,5ake -- 01.15,4ke x
5. 5v t Indian Lily / Stella (Team Ninitra) 15,0a -- 01.16,3ke
6. 6v t Arctic Rosemary / Rosa (PoRa) 14,3ke -- 01.16,3ke
7. 5v o Dodger Blue / Anniina N. (Kestrel) 15,3aly -- 01.16,6ke
8. 4v o Unmellow Yellow / Iisak (Repola) 16,6ake -- 01.17,2ke xx
9. 3v o IR Tigertouch / Jarmo (Tuiskula) 16,2ake -- 01.17,5ke xx
10. 5v t Neon Disco / Mikko (VAL ) 16,2 -- 01.18,1ke
11. 4v o Just A Minute / Milja (PoRa) 15,3ke -- 01.18,3ke
12. 4v t Harlequin Greene / Ebba (Team Ninitra) 14,9a -- 01.18,4ke x
13. 3v t My Red Fiona / Mertsi (Tuiskula) 16,2ake -- 01.18,5ke
4v t Big Red Upland / Arvo (Repola) 16,4ke -- - hpl
6v t Siesta Supreme / Tauno (RTT) 15,0 -- - hml
4v t Blaze of Enchantment / Nicky (NiH) 14,7aly -- - k
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 3100v€ - 1550v€ - 1500v€ - 1400v€ (- 1300v€)
1. 5v o Card Shark Burn / Henry (Repola) 12,4aly -- 01.12,2aly
2. 6v o Syndicate Big Shot / Aino (Repola) 10,9aly -- 01.12,3aly
3. 6v o Brilliant Boy / Natalia (PoRa) 11,8aly -- 01.12,3aly xx
4. 8v t Danielle Snilli / Santeri (Repola) 13,3ake -- 01.12,4aly x
5. 5v t Broadway Ghost / Fiona (PoRa) 12,2aly -- 01.12,4aly
6. 9v o Call Me Idiot Duan / Mikael (VAL) 11,7 -- 01.12,5aly
7. 5v t Radical D'Amour / Spookiness (RDT) 12,0aly -- 01.12,6aly x
8. 6v t Soundwave / Valfrid (Team Ninitra) 13,1a -- 01.13,6aly x
9. 7v o Wine Rush / Pamela (Team Ninitra) 12,2a -- 01.14,2aly
10. 6v t Valeria Touch / Tero (PoRa) 11,3aly -- 01.14,5aly
7v o Lookin' At Lucky Ace / Kaj (Team Ninitra) 13,6a -- - hll
10v o Posemaster / Onttu (VAL) 11,5 -- - hll
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m 3v kylmäveriset
P: 900v€ - 450v€ - 400v€ - 300v€ (- 200v€)
1. 3v t Snillin Tulikki / Milja (KR) 1.37,4ke -- 01.39,6ake
2. 3v o K.H. Voittoputki / Fiona (HTC) 45,5ake -- 01.40,4ake x
3. 3v o Snillin Jojoniksi / Magnhild (Team Ninitra) ilm. kl -- 01.40,5ake
4. 3v o Pikku-Igor / Miranda (Repola) 34,5ke -- 01.42,1ake
5. 3v t Pompeji Alma / Leopold (Team Ninitra) ilm. kl -- 01.44,2ake x
Lähtö 7. Tasoitusajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1500v€ - 750v€ - 700v€ - 600v€ (- 500v€)
1. 6v t Harmiini I.F. / Risto (Repola) 30,1ake -- 01.32,4ke
2. 5v t Riemu Ros / Ros. (RaPu) 30,0aly -- 01.32,6ke
3. 4v o Repolan Hurmos / Jaana (Repola) 32,4aly -- 01.34,4ke
4. 4v t EP Joporiina / Henni (Repola) 36,2aly -- 01.35,5ke xx
4v o Mielenpahoitin / Spookiness (RDT) 30,3ake -- - hll
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 27,1-29,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2100v€ - 1050v€ - 1000v€ - 900v€ (- 800v€)
Ryhmä 1
1. 8v o Tulensisu / Onttu (VAL) 29,5 -- 01.29,1ake x
2. 5v o Woimakas / Hedda (Team Ninitra) 29,1 -- 01.29,3ake
3. 5v o O.R. Kermakola / Leenu (Repola) 28,6ake -- 01.32,3ake
4. 4v o Boheemi I.F. / Rosa (PoRa) 29,3ake -- 01.32,4ake x
5. 6v t Suven Suhina / Anniina N. (Kestrel) 28,3ke -- 01.32,4ake xx
5v o Kampraatti P / Natalia (PoRa) 29,8aly -- - hml
5v t Purnin Rupatelma / Stella (Team Ninitra) 29,5a -- - hll
Ryhmä 2
1. 5v o Valtarian Zorro / Mikael (VAL) 28,1 -- 01.28,3ake
2. 6v t Tanssin Illusio / Milja (PoRa) 27,4ake -- 01.28,3ake
3. 5v t O.R. Charliina / Veijo (Repola) 27,2ake -- 01.29,4ake
4. 5v t Iki-Amalia / Mirka (Repola) 27,2ake -- 01.30,6ake
5. 5v t Samuelintytär / Valfrid (Team Ninitra) 27,5 -- 01.31,3ake
6. 5v t Valtarian Eleonora / Janne (VAL) 28,0 -- 01.31,4ake x
6v o Konjanteri / Risto (Kestrel) 28,1ake -- - hpl
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 24,0-27,0 -aikaiset kylmäveriset
P: 2400v€ - 1200v€ - 1100v€ - 1000v€ (- 900v€)
Ryhmä 1
1. 6v o Seikkailija / felissa (Tuiskula) 26,3ake -- 01.26,4ake
2. 5v o Valtarian Raipe / Onttu (VAL) 25,0 -- 01.26,4ake
3. 10v o Carbonaran Neropatti / Roland (Team Ninitra) 25,2a -- 01.26,4ake
4. 5v o Egovei / Kaj (Team Ninitra) 26,8a -- 01.26,6ake
5. 9v o Kekan Saxon / Mikko (VAL) 25,6 -- 01.27,5ake
6. 9v t Utu-Kuuratar / Nette (VAL) 25,3 -- 01.29,1ake
Ryhmä 2
1. 8v t Kekan Roihutar / Timo (Repola) 24,9ake -- 01.25,3ake
2. 5v o Repolan Amori / Irmeli (Repola) 24,9ake -- 01.25,4ake
3. 8v t Pompeji Ariel / Rosa (PoRa) 24,1ke -- 01.25,4ake
4. 9v t Repolan Tähti-Utu / Martti (Repola) 24,5ake -- 01.26,2ake
5. 11v o Camelot / Leena (Team Ninitra) 24,5a -- 01.26,2ake xx
7v o Villi-Olli P / Tero (PoRa) 24,3ake -- - hll
5v t Sädehtivä P / Minka (PoRa) 24,3ake -- - hml
Lähtö 10. Tasoitusajo 1609m alle 24,0 -aikaiset kylmäveriset
P: 3100v€ - 1550v€ - 1500v€ - 1400v€ (- 1300v€)
1. 9v t Carbonaran Rallatus / Gunborg (Team Ninitra) 23,3a -- 01.23,1ly
2. 11v o Purnin Vaatimus / Marko (Team Ninitra) 22,1a -- 01.23,2ly
3. 11v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 22,3a -- 01.23,3ly xx
4. 7v o Purnin Lenni / Aku (Repola) 23,9aly -- 01.23,3ly x
5. 11v o Sirvan Kalotti / Nette (VAL) 22,1 -- 01.24,3ly
6. 10v t Koistilan Saro / Niko (VAL) 22,1 -- 01.24,3ly
7. 8v o Repolan Vilivonka / Reino (Repola) 22,9ake -- 01.24,3ly
8. 10v o O.O. Onni / Tero (PoRa) 22,3ke -- 01.24,4ly
9. 6v t Sannike / Miikku (Kestrel) 23,2aly -- 01.25,4ly
7v t Repolan Tariina / Peetu (Repola) 22,6aly -- - hll
Lähtö 1. Tasoitusajo 1609m 2v lämminveriset
P: 1100v€ - 550v€ - 500v€ - 400v€ (- 300v€)
1. 2v t IR Sea Twisted / Hedda (Team Ninitra) ilm. kl -- 01.20,1ly
2. 2v t Celebration Foxy / Minka (PoRa) 17,1aly -- 01.21,2ly
3. 2v t Silly Kid / Orvo (Repola) 19,9ke -- 01.21,4ly
4. 2vo Édouard Gue / Mikko (VAL) 20,9 -- 01.21,5ly x
5. 2v o Wallertic V.R / Onttu (VAL) 21,4 -- 01.22,2ly
6. 2v o Don Juan V.R / Nette (VAL) 22,0 -- 01.22,4ly
7. 2v o Small Cash Snilli / Rita (Team Ninitra) ilm. kl -- 01.23,6ly
8. 2v t Rhonda Foxy / Niilas (Repola) 21,3ke -- 01.24,2ly
9. 2v t Capricious Pomp / Milja (PoRa) 17,1ly -- 01.24,3ly x
10. 2v o Pietrosin Pomp / Fiona (PoRa) 17,5aly -- 01.24,4ly
11. 2v o Manhattan Pomp / Urmas (Team Ninitra) ilm. kl -- 01.25,3ly
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 19,0 ja hitaammat lämminveriset - Peruttu, liian vähän osallistujia
P: 1400v€ - 700v€ - 600v€ - 500v€ (- 400v€)
3v o Versailles Violet / Maksim (Team Ninitra) 19,2a --
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 17,0-18,9 -aikaiset lämminveriset
P: 1700v€ - 850v€ - 800v€ - 700v€ (- 600v€)
1. 3v o Cossack Foxy / Veijo (Repola) 17,2aly -- 01.18,1ake
2. 3v o Madhatter Snilli / Otto (Repola) 18,5ake -- 01.18,1ake
3. 4v t Median Shadow / Minka (PoRa) 18,3ke -- 01.18,2ake
4. 4v t Ready To Runaway / Nette (VAL) 17,5 -- 01.18,2ake xx
5. 3v t The Notorious Russian / Spookiness (RDT) 17,3ake -- 01.18,5ake x
6. 4v t Sweet Memories Snilli / Onttu (VAL) 18,0 -- 01.18,5ake
7. 5v t My Charlotte / Mikko (VAL) 17,0 -- 01.20,3ake xx
Lähtö 4. Tasoitusajo 2100m 14,0-16,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2300v€ - 1150v€ - 1100v€ - 1000v€ (- 900v€)
1. 9v o Persian Blue / Terho (Team Ninitra) 15,1a -- 01.15,2ke
2. 7v t Catnip Foxy / Risto (Repola) 14,3ke -- 01.15,3ke
3. 4v o Elegance V.R / Onttu (VAL) 16,0 -- 01.15,4ke
4. 6v t Six Ways / Fiona (PoRa) 14,5ake -- 01.15,4ke x
5. 5v t Indian Lily / Stella (Team Ninitra) 15,0a -- 01.16,3ke
6. 6v t Arctic Rosemary / Rosa (PoRa) 14,3ke -- 01.16,3ke
7. 5v o Dodger Blue / Anniina N. (Kestrel) 15,3aly -- 01.16,6ke
8. 4v o Unmellow Yellow / Iisak (Repola) 16,6ake -- 01.17,2ke xx
9. 3v o IR Tigertouch / Jarmo (Tuiskula) 16,2ake -- 01.17,5ke xx
10. 5v t Neon Disco / Mikko (VAL ) 16,2 -- 01.18,1ke
11. 4v o Just A Minute / Milja (PoRa) 15,3ke -- 01.18,3ke
12. 4v t Harlequin Greene / Ebba (Team Ninitra) 14,9a -- 01.18,4ke x
13. 3v t My Red Fiona / Mertsi (Tuiskula) 16,2ake -- 01.18,5ke
4v t Big Red Upland / Arvo (Repola) 16,4ke -- - hpl
6v t Siesta Supreme / Tauno (RTT) 15,0 -- - hml
4v t Blaze of Enchantment / Nicky (NiH) 14,7aly -- - k
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 3100v€ - 1550v€ - 1500v€ - 1400v€ (- 1300v€)
1. 5v o Card Shark Burn / Henry (Repola) 12,4aly -- 01.12,2aly
2. 6v o Syndicate Big Shot / Aino (Repola) 10,9aly -- 01.12,3aly
3. 6v o Brilliant Boy / Natalia (PoRa) 11,8aly -- 01.12,3aly xx
4. 8v t Danielle Snilli / Santeri (Repola) 13,3ake -- 01.12,4aly x
5. 5v t Broadway Ghost / Fiona (PoRa) 12,2aly -- 01.12,4aly
6. 9v o Call Me Idiot Duan / Mikael (VAL) 11,7 -- 01.12,5aly
7. 5v t Radical D'Amour / Spookiness (RDT) 12,0aly -- 01.12,6aly x
8. 6v t Soundwave / Valfrid (Team Ninitra) 13,1a -- 01.13,6aly x
9. 7v o Wine Rush / Pamela (Team Ninitra) 12,2a -- 01.14,2aly
10. 6v t Valeria Touch / Tero (PoRa) 11,3aly -- 01.14,5aly
7v o Lookin' At Lucky Ace / Kaj (Team Ninitra) 13,6a -- - hll
10v o Posemaster / Onttu (VAL) 11,5 -- - hll
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m 3v kylmäveriset
P: 900v€ - 450v€ - 400v€ - 300v€ (- 200v€)
1. 3v t Snillin Tulikki / Milja (KR) 1.37,4ke -- 01.39,6ake
2. 3v o K.H. Voittoputki / Fiona (HTC) 45,5ake -- 01.40,4ake x
3. 3v o Snillin Jojoniksi / Magnhild (Team Ninitra) ilm. kl -- 01.40,5ake
4. 3v o Pikku-Igor / Miranda (Repola) 34,5ke -- 01.42,1ake
5. 3v t Pompeji Alma / Leopold (Team Ninitra) ilm. kl -- 01.44,2ake x
Lähtö 7. Tasoitusajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1500v€ - 750v€ - 700v€ - 600v€ (- 500v€)
1. 6v t Harmiini I.F. / Risto (Repola) 30,1ake -- 01.32,4ke
2. 5v t Riemu Ros / Ros. (RaPu) 30,0aly -- 01.32,6ke
3. 4v o Repolan Hurmos / Jaana (Repola) 32,4aly -- 01.34,4ke
4. 4v t EP Joporiina / Henni (Repola) 36,2aly -- 01.35,5ke xx
4v o Mielenpahoitin / Spookiness (RDT) 30,3ake -- - hll
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 27,1-29,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2100v€ - 1050v€ - 1000v€ - 900v€ (- 800v€)
Ryhmä 1
1. 8v o Tulensisu / Onttu (VAL) 29,5 -- 01.29,1ake x
2. 5v o Woimakas / Hedda (Team Ninitra) 29,1 -- 01.29,3ake
3. 5v o O.R. Kermakola / Leenu (Repola) 28,6ake -- 01.32,3ake
4. 4v o Boheemi I.F. / Rosa (PoRa) 29,3ake -- 01.32,4ake x
5. 6v t Suven Suhina / Anniina N. (Kestrel) 28,3ke -- 01.32,4ake xx
5v o Kampraatti P / Natalia (PoRa) 29,8aly -- - hml
5v t Purnin Rupatelma / Stella (Team Ninitra) 29,5a -- - hll
Ryhmä 2
1. 5v o Valtarian Zorro / Mikael (VAL) 28,1 -- 01.28,3ake
2. 6v t Tanssin Illusio / Milja (PoRa) 27,4ake -- 01.28,3ake
3. 5v t O.R. Charliina / Veijo (Repola) 27,2ake -- 01.29,4ake
4. 5v t Iki-Amalia / Mirka (Repola) 27,2ake -- 01.30,6ake
5. 5v t Samuelintytär / Valfrid (Team Ninitra) 27,5 -- 01.31,3ake
6. 5v t Valtarian Eleonora / Janne (VAL) 28,0 -- 01.31,4ake x
6v o Konjanteri / Risto (Kestrel) 28,1ake -- - hpl
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 24,0-27,0 -aikaiset kylmäveriset
P: 2400v€ - 1200v€ - 1100v€ - 1000v€ (- 900v€)
Ryhmä 1
1. 6v o Seikkailija / felissa (Tuiskula) 26,3ake -- 01.26,4ake
2. 5v o Valtarian Raipe / Onttu (VAL) 25,0 -- 01.26,4ake
3. 10v o Carbonaran Neropatti / Roland (Team Ninitra) 25,2a -- 01.26,4ake
4. 5v o Egovei / Kaj (Team Ninitra) 26,8a -- 01.26,6ake
5. 9v o Kekan Saxon / Mikko (VAL) 25,6 -- 01.27,5ake
6. 9v t Utu-Kuuratar / Nette (VAL) 25,3 -- 01.29,1ake
Ryhmä 2
1. 8v t Kekan Roihutar / Timo (Repola) 24,9ake -- 01.25,3ake
2. 5v o Repolan Amori / Irmeli (Repola) 24,9ake -- 01.25,4ake
3. 8v t Pompeji Ariel / Rosa (PoRa) 24,1ke -- 01.25,4ake
4. 9v t Repolan Tähti-Utu / Martti (Repola) 24,5ake -- 01.26,2ake
5. 11v o Camelot / Leena (Team Ninitra) 24,5a -- 01.26,2ake xx
7v o Villi-Olli P / Tero (PoRa) 24,3ake -- - hll
5v t Sädehtivä P / Minka (PoRa) 24,3ake -- - hml
Lähtö 10. Tasoitusajo 1609m alle 24,0 -aikaiset kylmäveriset
P: 3100v€ - 1550v€ - 1500v€ - 1400v€ (- 1300v€)
1. 9v t Carbonaran Rallatus / Gunborg (Team Ninitra) 23,3a -- 01.23,1ly
2. 11v o Purnin Vaatimus / Marko (Team Ninitra) 22,1a -- 01.23,2ly
3. 11v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 22,3a -- 01.23,3ly xx
4. 7v o Purnin Lenni / Aku (Repola) 23,9aly -- 01.23,3ly x
5. 11v o Sirvan Kalotti / Nette (VAL) 22,1 -- 01.24,3ly
6. 10v t Koistilan Saro / Niko (VAL) 22,1 -- 01.24,3ly
7. 8v o Repolan Vilivonka / Reino (Repola) 22,9ake -- 01.24,3ly
8. 10v o O.O. Onni / Tero (PoRa) 22,3ke -- 01.24,4ly
9. 6v t Sannike / Miikku (Kestrel) 23,2aly -- 01.25,4ly
7v t Repolan Tariina / Peetu (Repola) 22,6aly -- - hll