VRER ravit lauantaina 15. heinäkuuta 2017
Kisapäiväksi on valittu 15.07.2017 ja viimeinen ilmoittautumispäivä on edellisenä iltana kello 20.00. Ravit järjestää Pompeji ja vastuuhenkilönä on Milja H. Raveissa juostaan Viekser Muistoajo. Tulokset arvotaan puolueettomasti ravikoneella.
Säännöt
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen per lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 4 hevosta / lähtö / omistaja, päälähdön karsintaan 2 hevosta / lähtö / omistaja sekä 1 varahevonen
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan tarvittaessa ryhmiin, paitsi päälähdön karsintaan, johon otetaan 36 hevosta, ja päälähtöön, johon otetaan 12 hevosta
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä!
- Mikäli lähdössä alle 2-3 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen per lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 4 hevosta / lähtö / omistaja, päälähdön karsintaan 2 hevosta / lähtö / omistaja sekä 1 varahevonen
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan tarvittaessa ryhmiin, paitsi päälähdön karsintaan, johon otetaan 36 hevosta, ja päälähtöön, johon otetaan 12 hevosta
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä!
- Mikäli lähdössä alle 2-3 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
Ilmoittautuminen
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 15.07.2017 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään. Laitathan hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 15.07.2017 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään. Laitathan hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset, P: 1 200v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 20,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1 300v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 18,0-19,9 -aikaiset lämminveriset, P: 1 600v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 300v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset, P: 3 000v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 3 700v€
Lähtö 7. Ryhmäajo 1600m 25,0-28,0 -aikaiset 5v+ suomenhevoset - Viekser Muistoajo -karsinta, P: 2 000v€ (26+8/36 -> 34/36)
Lähtö 8. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset, P: 1 200v€
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1 300v€
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 1 600v€
Lähtö 11. Ryhmäajo 2100m 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 300v€
Lähtö 12. Ryhmäajo 2100m 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 3 000v€
Lähtö 13. Ryhmäajo 1609m 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, P: 3 700v€
Lähtö 14. Ryhmäajo 1600m 25,0-28,0 -aikaiset 5v+ suomenhevoset - Viekser Muistoajo 2017, P: 40 000v€
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset, P: 1 200v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 20,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1 300v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 18,0-19,9 -aikaiset lämminveriset, P: 1 600v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 300v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset, P: 3 000v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 3 700v€
Lähtö 7. Ryhmäajo 1600m 25,0-28,0 -aikaiset 5v+ suomenhevoset - Viekser Muistoajo -karsinta, P: 2 000v€ (26+8/36 -> 34/36)
Lähtö 8. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset, P: 1 200v€
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1 300v€
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 1 600v€
Lähtö 11. Ryhmäajo 2100m 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 300v€
Lähtö 12. Ryhmäajo 2100m 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 3 000v€
Lähtö 13. Ryhmäajo 1609m 23,9 ja nopeammat kylmäveriset, P: 3 700v€
Lähtö 14. Ryhmäajo 1600m 25,0-28,0 -aikaiset 5v+ suomenhevoset - Viekser Muistoajo 2017, P: 40 000v€
Osallistujat / tulokset
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset
P: 1 200v€ - 1 000v€ - 700v€ - 300v€ - (150v€)
RYHMÄ 1
1. 2v o OR'Cyclone Defender / (Blvd) 23,2aly -- 01.20,3aly x
2. 2v t Amelia Ach / (ARO) ilm kl -- 01.20,3aly
3. 2v t Lyrique Duán / (ARO) ilm kl -- 01.23,6aly
4. 2v t Charlatan Blizzard / (TT) 24,2ke -- 01.24,2aly
5. 2v o Conrad Ach / (ARO) ilm kl -- 01.24,5aly
2v o Frozen Blizzard / (TT) 23,1ke -- - hll
RYHMÄ 2
1. 2v o Ultimate Snilli / (PoRa) 17,4aly -- 01.17,3aly
2. 2v t Morningwish / Eero (Team Lily) 17,1ly -- 01.17,3aly
3. 2v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 21,2a -- 01.17,3aly xx
4. 2v t OR'Universal Shade / (Blvd) 22,2aly -- 01.18,2aly x
5. 2v t OR'Trudy Strike / (Blvd) 22,3aly -- 01.18,4aly
6. 2v t Fashion Snilli / (SnRa) 22,5 -- 01.20,4aly xx
7. 2v o Kickman Snilli / (SnRa) 18,2 -- 01.20,4aly xx
8. 2v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 19,4a -- 01.21,5aly
2v o OR'Frosty Moment / (Blvd) 21,4aly -- - hyl
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 20,0 ja hitaammat lämminveriset
P: 1 300v€ - 1 100v€ - 800v€ - 400v€ (- 200v€)
PERUTTU
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 18,0-19,9 -aikaiset lämminveriset
P: 1 600v€ - 1 400v€ - 1 100v€ - 700v€ (- 350v€)
1. 3v t Ironborn Ach / (ARO) 18,2a -- 01.17,2ake x
2. 3v o Brandon Snilli / (SnRa) 19,6a -- 01.17,4ake
3. 3v t Rosamund Snilli / (SnRa) 19,5a -- 01.18,3ake x
4. 3v o Theotitus / (ARO) 18,4a -- 01.19,4ake
5. 3v t Quantum Ximena / (ARO) 18,4a -- 01.19,4ake
3v o Wayward Ach / (ARO) 19,4a -- - hml
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 300v€ - 2 100v€ - 1 800v€ - 1 400v€ (- 700v€)
RYHMÄ 1
1. 5v t Corona Blizzard / (TT) 17,3aly -- 01.16,4ake x
2. 4v o Last Cherokee / (Unia) 17,7 -- 01.16,4ake xx
3. 4v o Killyloch Ach / (ARO) 17,5a -- 01.16,5ake x
4. 4v t White Witch Ach / (ARO) 17,7a -- 01.16,6ake x
5. 3v o Firestorm Ach / (ARO) 17,3a -- 01.17,2ake
6. 3v t Artnoveau Burn / Magnhild (Team Ninitra) 17,5a -- 01.18,3ake
4v t Wolfsbane Ach / (ARO) 17,5a -- - hml
RYHMÄ 2
1. 4v o OR'Drifterman / (Blvd) 17,2aly -- 01.16,2ake x
2. 3v t Shakira Z / (PoRa) 17,2aly -- 01.16,3ake
3. 3v o Fortitude Vehka / (PoRa) 17,2aly -- 01.17,2ake xx
4. 4v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 16,9a -- 01.18,1ake x
5. 4v o Ancient Highway / (Unia) 17,1a -- 01.18,2ake
6. 6v t GoGo Blizzard / (TT) 17,2aly -- 01.18,4ake
7. 4v o Raindrops Unia / (Unia) 16,7 -- 01.18,4ake
RYHMÄ 3
1. 10v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 16,0a -- 01.15,1ake x
2. 3v o Blackberry Toto / Tuukka (Team Lily) 16,1aly – 01.15,2ake x
3. 4v t Polaris Ach / (PoRa) 16,3aly -- 01.15,4ake
4. 4v o Jungleroar Pomp / (PoRa) 16,2ake -- 01.15,5ake
5. 4v o Just In Case Unia / (Unia) 16,4aly -- 01.15,7ake
6. 4v o OR'Possessive Problem / (Blvd) 16,5ake -- 01.16,2ake
7. 6v t OR'Go For Love / (TT) 16,5aly -- 01.16,5ake x
8. 6v t OR'Truth Balance / (Blvd) 16,3aly -- 01.17,2ake x
9. 7v o Cyclone Blizzard / (TT) 16,2ake -- 01.17,3ake
10. 4v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 16,3a -- 01.17,4ake
11. 3v t OR'Miracle of Sugar Cane / (Blvd) 16,4aly -- 01.17,4ake
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset
P: 3 000v€ - 2 800v€ - 2 500v€ - 2 100v€ (- 1 050v€)
RYHMÄ 1
1. 4v o Big Precious Rus / Tinu (BUG) 15,3a -- 01.14,4ake
2. 5v o OR'Going Deluxe / (TT) 15,4aly -- 01.14,5ake
3. 6v t Nighthawk RC / (ARO) 15,5a -- 01.14,6ake
4. 3v o L'éclat De L'univers / (Blvd) 15,4aly -- 01.14,8ake
5. 3v t OR'Calamitous Gale / (Blvd) 15,7aly -- 01.15,2ake
6. 3v o OR'Rolling Smoke / (Blvd) 15,8aly -- 01.16,3ake
7. 3v o OR'Hazy Jigsaw / (Blvd) 15,9aly -- 01.16,4ake x
8. 4v t Sixtine Rewa / Jussi (BUG) 15,3a -- 01.16,5ake xx
RYHMÄ 2
1. 7v t Monique Smoke / (Unia) 15,0a -- 01.14,2ake xx
2. 5v t OR'Go On Hopeful / (TT) 14,7ake -- 01.14,2ake
3. 4v r Prosper Rewa / Kaisa (BUG) 15,0a -- 01.14,4ake
4. 6v t Firecharm Ach / (ARO) 14,6a -- 01.14,5ake x
5. 7v o Fireking Ach / (ARO) 15,2a -- 01.15,1ake x
6. 3v o Winterfell's Victory / Viveka (Team Lily) 15,2ke -- 01.15,4ake
7. 4v t Olivia Snilli / (SnRa) 15,0a -- 01.15,4ake xx
8. 5v o Supreme Xerxes / (ARO) 14,8a -- 01.15,5ake
9. 5v t Cinderella Snilli / (SnRa) 15,1a -- 01.15,5ake x
10. 9v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 01.16,1ake xx
RYHMÄ 3
1. 7v o Danger Zone / (Unia) 14,1a -- 01.13,2ake
2. 10v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 14,3a -- 01.13,4ake
3. 4v t Flourish Snilli / (SnRa) 14,1a -- 01.13,5ake
4. 7v o Wilhelm Win / Sylve (Team Ninitra) 14,0a -- 01.14,1ake x
5. 4v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 14,1ake -- 01.14,2ake
6. 8v o Treasure Blizzard / (TT) 14,3aly -- 01.14,3ake
7. 7v t Pridezilla II / (Unia) 14,1a -- 01.15,1ake
8. 3v t OR'Arctic Alaska / Olli (BUG) 14,1a -- 01.15,1ake
9. 5v o Charmant Snilli / (SnRa) 14,4 -- 01.15,4ake x
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 3 700v€ - 3 500v€ - 3 200v€ - 2 800v€ (- 1 400v€)
RYHMÄ 1
1. 7v t Mademoiselle Snilli / (SnRa) 13,0a -- 01.12,3aly
2. 7v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 01.12,4aly xx
3. 6v o Benjamin Snilli / (SnRa) 13,0a -- 01.12,4aly
4. 6v o Psychédelic Rus / (Unia) 13,2a -- 01.12,4aly
5. 4v o OR'Dusty Case / (Blvd) 13,1aly -- 01.12,4aly x
6. 6v o OR'Boogeyman / (Blvd) 13,1aly -- 01.12,4aly
7. 5v o OR'Total Destruction / (Blvd) 13,4aly -- 01.12,5aly
8. 6v t Zaria Ach / (ARO) 13,6a -- 01.13,2aly
9. 11v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 13,9a -- 01.13,2aly x
10. 7v o Just Chaos / (Unia) 13,2a -- 01.13,3aly
11. 10v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 13,4a -- 01.13,5aly x
RYHMÄ 2
1. 4v o Dust Devil Cram! / Olli (BUG) 12,1a -- 01.11,2aly
2. 4v t Lorem Ipsum BUG / JP (BUG) 12,4a -- 01.11,5aly
3. 11v t Venetian Red / Heli (Team Ninitra) 12,2a -- 01.11,5aly
4. 8v o Pietrosin Pomp / (PoRa) 12,2aly -- 01.11,6aly
5. 8v t Graceful Snilli / (SnRa) 12,8a -- 01.11,9aly x
6. 5v o OR'Chlorine Detox / (Blvd) 12,7aly -- 01.12,3aly
7. 9v t El Camino Snilli / (ARO) 12,8a -- 01.12,3aly
8. 9v t Peony Burn / (ARO) 12,9a -- 01.12,3aly x
9. 7v t Penélope Rus / (ARO) 12,3a -- 01.12,4aly x
10. 6v o Grant Snilli / (SnRa) 12,8a -- 01.12,5aly
11. 9v o Roaring Fire / (TT) 12,8aly -- 01.12,5aly
RYHMÄ 3
1. 7v o Nikita / Tinu (BUG) 11,9a -- 01.11,0aly xx
2. 12v t Ledjanoi / Kaisa (BUG) 11,9aly -- 01.11,4aly
3. 8v o OR'Renege On / (TT) 10,7aly -- 01.11,5aly
4. 11v t Median Shadow / (PoRa) 11,4aly -- 01.11,8aly
5. 10v o Predator Rus / (PoRa) 11,2aly -- 01.11,9aly
9v t Capricious Pomp / (PoRa) 11,3aly -- - hml
Lähtö 7. Ryhmäajo 1600m 25,0-28,0 -aikaiset 5v+ suomenhevoset - Viekser Muistoajo -karsinta
P: 2 000v€ - 1400v€ - 1000v€ - 500v€ (- 300v€)
KARSINTA 1
1. 6v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 25,2ake -- 01.25,1aly x -> finaaliin
2. 6v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.26,3ke -- 01.25,4aly -> finaaliin
3. 5v t Duanin Rikkidioksidi / (KiRa) 25,0aly -- 01.25,4aly -> finaaliin
4. 7v t AH Sadetanssi / (ARO) 26,2a -- 01.25,4aly -> finaaliin
5. 12v t Liian Tossukka / (FR) 25,4aly -- 01.25,5aly
6. 7v t K. Kipsu Nuppu / Jorma (Duo) 27,1 -- 01.25,5aly
7. 6v o Ruskon Jupiter / (Unia) 26,2a -- 01.26,2aly
8. 5v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 26,3 -- 01.26,4aly
9. 5v o Tuisku-Haave / (TT) 27,4aly -- 01.26,5aly x
10. 5v t O.R. Jääkuningatar / (Blvd) 25,2ake -- 01.27,5aly
11. 6v o Duanin Johtotähti / Monica R. (DS) 27,4aly -- 01.28,3aly
6v t Justiinsa Joo / misery. (MRA) 27,6aly -- - hpl
KARSINTA 2
1. 5v o O.R. Pirumanni / (Blvd) 25,2aly -- 01.25,1aly -> finaaliin
2. 8v o EP Valon Poika / (Unia) 25,2a -- 01.25,1aly -> finaaliin
3. 6v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 25,2aly -- 01.25,3aly xx -> finaaliin
4. 5v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 26,2ake -- 01.26,3aly x -> finaaliin
5. 5v o Ukkos-Herra / (TT) 26,5aly -- 01.26,5aly
6. 5v t Duanin Jessiina / (SnRa) 27,6a -- 01.26,5aly
7. 7v o AH Finlaggan / (ARO) 27,2 -- 01.26,6aly
8. 7v o Rahhaa Tulloo / Petra (MRA) 26,7aly -- 01.28,3aly x
9. 5v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.26,2ke -- 01.28,3aly
10. 5v t Repolan Vainotar / (KiRa) 25,2ake -- 01.28,5aly
11. 7v o Tuiskulan Massi / (FR) 27,4aly -- 01.28,5aly
5v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 26,5a -- - hll
KARSINTA 3
1. 7v o Ryövärijätkä / (Unia) 26,1a -- 01.25,4aly -> finaaliin
2. 5v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 27,2a -- 01.26,4aly -> finaaliin
3. 5v t O.R. Kuunsiru / (Blvd) 26,2aly -- 01.26,4aly -> finaaliin
4. 6v o AH Sysi / (ARO) 27,9a -- 01.27,1aly -> finaaliin
5. 6v t Duanin Johtosävel / Helena K (DS) 27,1aly -- 01.27,4aly
6. 6v t Sadunsointu / Micke (MRA) 27,5ke -- 01.27,5aly x
7. 5v t Tuulenpesän Noitaleski / (TeKo) 27,3ake -- 01.28,2aly
8. 9v t Pompeji Senja / (PoRa) 25,6aly -- 01.28,4aly
5v t Luotto-Osuma KAS / Jeri (KADO) 1.27,2ke -- - hml
5v o Snillin Donatello / (SnRa) 25,3a -- - hml
Lähtö 8. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset
P: 1 200v€ - 1 000v€ - 700v€ - 300v€ - (150v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o O.R. Voimavirta / (Blvd) 48,2ke -- 01.40,4aly x
2. 3v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.44,9ke -- 01.40,5aly x
3. 3v t O.R. Tuikku / (Blvd) 49,5ke -- 01.42,4aly x
4. 3v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) ilm kl -- 01.42,6aly
5. 3v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.47,7ke -- 01.43,4aly
6. 3v Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.45,2ke -- 01.43,6aly
7. 3v t AH Mintturae / (ARO) ilm kl -- 01.44,2aly
8. 3v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.46,1ke -- 01.44,4aly
9. 3v o Duanin Keikarinkukka / (ARO) ilm kl -- 01.44,5aly
10. 3v t Duanin Okariina / (ARO) ilm kl -- 01.44,5aly x
3v t O.R. Tuiskuliina / (Blvd) 44,2aly -- - hll
RYHMÄ 2
1. 3v o O.R. Vokster / (Blvd) 41,2aly -- 01.35,3aly
2. 3v t Unian Heikunkeikaus / (Unia) 36,4 -- 01.35,4aly x
3. 3v o Pompeji Kaasupoljin / (PoRa) 39,3ly -- 01.37,4aly x
4. 3v t Unian Virivikinä / (Unia) 37,0 -- 01.38,4aly
5. 3v o Snillin Iivari / (SnRa) 37,3 -- 01.39,4aly
6. 3v o Unian Vauhkomieli / (Unia) 37,1 -- 01.39,5aly x
7. 3v t Snillin Timantti / (SnRa) 37,3 -- 01.39,6aly
RYHMÄ 3
1. 3v o Tuisku-Jyräys / (TT) 35,2ke -- 01.30,6aly x
2. 3v t Tuisku-Hilma / (TT) 33,6ke -- 01.32,2aly
3. 3v t Rohdon Vilma / (PoRa) 33,3aly -- 01.32,2aly
4. 3v o Tuisku-Manni / (TT) 35,7ke -- 01.32,3aly
5. 3v t Pompeji Ilikee / (PoRa) 31,3aly -- 01.32,6aly
6. 3v o Snillin Otello / (PoRa) 35,5aly -- 01.33,3aly
7. 3v t Snillin Yötuuli / (SnRa) 35,4a -- 01.33,4aly
8. 3v o Thorstein Snilli / (SnRa) 34,2a -- 01.33,5aly x
3v t Tuisku-Kide / (TT) 34,2ke -- - hml
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1 300v€ - 1 100v€ - 800v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 4v t Suukon Novelle / (PoRa) 31,5aly -- 01.30,2ake
2. 4v o O.R. Indigo / (Blvd) 33,5ke -- 01.30,2ake
3. 4v o Purnin Jännitelmä / (ARO) 41,4a -- 01.30,2ake
4. 5v o Taas Oon Radalla / (PoRa) 31,5ake -- 01.30,3ake x
5. 6v o Voittopoika CENS / Sussu (Susrala) 1.38,9ke -- 01.31,3ake
6. 4v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 34,5a -- 01.32,5ake
7. 5v o Tähti-Poika / Sussu (Susrala) 1.33,4aly -- 01.33,2ake
8. 4v o O.R. Pyrähdys / (Blvd) 32,4aly -- 01.33,2ake
9. 4v t O.R. Vonkamari / (Blvd) 32,2aly -- 01.33,3ake
10. 4v t RR. Raudakko / Kasper (KADO) 1.33,2ke -- 01.33,3ake
4v t O.R. Taigalumi / (Blvd) 32,2aly -- - hpl
4v t Halipula I.F. / Cecilia Berg (LM) 32,0aly -- - hll
RYHMÄ 2
1. 5v o Lännen Nopein / (PoRa) 30,2ake -- 01.29,2ake
2. 5v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.31,1ke -- 01.29,2ake x
3. 5v o AH Vintrig / (ARO) 31,0a -- 01.29,5ake
4. 4v o Tuisku-Aslak / (TT) 31,2aly -- 01.30,3ake x
5. 7v o AH Vildvittra / (ARO) 30,3a -- 01.31,1ake
6. 7v t AH Furstinna / (ARO) 30,3a -- 01.31,2ake
7. 4v t Tuiskulan Helmiisa / (PoRa) 30,3ake -- 01.31,3ake xx
8. 4v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 31,3 -- 01.31,6ake
9. 4v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 30,1 -- 01.32,3ake x
10. 4v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 30,3 -- 01.32,4ake
9v o Lakean Liekki / Joonas (KADO) 1.31,3api -- - hyl
4v o Hamumaan Hopia / Jasper (KADO) 1.30,2ke -- - hml
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 1 600v€ - 1 400v€ - 1 100v€ - 700v€ (- 350v€)
RYHMÄ 1
1. 4v t O.R. Helmi / (Blvd) 29,2aly -- 01.28,2ake
2. 4v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.29,1ke -- 01.28,4ake x
3. 5v o O.R. Varjoruhtinas / (PoRa) 29,6aly -- 01.28,4ake
4. 4v o O.R. Heliumi / (Blvd) 29,7aly -- 01.29,1ake
5. 4v t O.R. Säpäkkä / Tinu (BUG) 29,1a -- 01.29,3ake xx
6. 5v o Pennin Uljas / (FR) 29,0aly -- 01.29,3ake
7. 6v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 29,4a -- 01.30,4ake
8. 4v t O.R. Kultapiisku / (Blvd) 29,3aly -- 01.31,4ake
9. 4v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 29,1a -- 01.31,4ake
RYHMÄ 2
1. 4v t EP Peppiina / Kaisa (BUG) 28,9a -- 01.27,9ake
2. 5v o Hiisin Hiski / (PoRa) 28,3ke -- 01.28,1ake x
3. 5v o Pompeji Alvaro / (PoRa) 28,9aly -- 01.28,2ake
4. 4v t Snillin Karpalo / (SnRa) 28,6a -- 01.28,2ake
5. 5v o Purnin Pateri / Axel (Team Ninitra) 28,4a -- 01.29,4ake
6. 4v o Snillin Vihtori / (SnRa) 28,8a -- 01.29,5ake x
7. 5v t LH Kersantti Karoliina / (FR) 28,7aly -- 01.29,6ake
8. 6v o Unian Korona / (Unia) 28,4a -- 01.30,4ake
RYHMÄ 3
1. 6v o Unian Runoralli / (Unia) 28,2a -- 01.27,2ake
2. 11v t AH Salamatar / (ARO) 28,1a -- 01.27,2ake xx
3. 7v o AH Irokeesi / (ARO) 28,2a -- 01.27,5ake xx
4. 4v o Sävelen Felix / (PoRa) 28,1ake -- 01.29,2ake
5. 4v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.28,2ke -- 01.30,4ake
6. 7v t Duanin Metsätähti / (ARO) 28,1a -- 01.30,4ake
5v o O.R. Lumihuurre / (Blvd) 28,2ke -- - k
6v t Tuisku-Utu / (TT) 28,1ly -- - hml
Lähtö 11. Ryhmäajo 2100m 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 300v€ - 2 100v€ - 1 800v€ - 1 400v€ (- 700v€)
RYHMÄ 1
1. 5v t O.R. Lumivuokko / (Blvd) 27,8aly -- 01.27,2ake
2. 7v o O.R. Vektori / (Blvd) 27,5aly -- 01.27,2ake
3. 5v t Pompeji Viipotin / (PoRa) 27,5ke -- 01.27,6ake
4. 5v o O.R. Myrsky / (Blvd) 27,4aly -- 01.28,1ake
5. 7v t Surusävel / (Unia) 27,9 -- 01.28,3ake
6. 5v t Karman Arma / Jimi (KADO) 1.27,4ke -- 01.28,3ake xx
7. 5v t EP Lakiina / (PoRa) 27,5aly -- 01.29,1ake
8. 5v t O.R. Sapluuna / (Blvd) 27,8ly -- 01.29,2ake x
9. 5v t Radikaali Morsiusneito / (PoRa) 27,5ke -- 01.29,2ake
10. 6v t Adinan Aksiina / Jooni (KADO) 1.27,4aly -- 01.29,5ake
6v o AH Vääpeli / (ARO) 27,4a -- - hll
RYHMÄ 2
1. 7v o Tuisku-Ässä / (TT) 26,1ly -- 01.25,2ake
2. 6v o AH Varjokuva / (Unia) 27,2 -- 01.26,3ake
3. 12v o Parfyymi Pate / (PoRa) 26,3ake -- 01.26,3ake
4. 5v o Jokkeri KAS / Jonna (KADO) 1.26,4ly -- 01.26,4ake xx
5. 5v o O.R. Kinos / (TT) 26,2aly -- 01.27,2ake
6. 6v t Kalveen Kanesma / Jere (KADO) 1.26,5aly -- 01.27,4ake
7. 10v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 26,0a -- 01.27,5ake
8. 8v t Kipakka / (Unia) 27,2a -- 01.27,6ake
Lähtö 12. Ryhmäajo 2100m 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 3 000v€ - 2 800v€ - 2 500v€ - 2 100v€ (- 1 050v€)
RYHMÄ 1
1. 7v t Noitatytär / Bertel (Team Ninitra) 25,2a -- 01.24,3ake
2. 6v t O.R. Ambrosa / (Blvd) 25,7aly -- 01.24,3ake
3. 5v o Eemnes / Ronny (KADO) 1.25,2ake -- 01.24,5ake
4. 7v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 25,5a -- 01.25,2ake
5. 8v o AH Zombie / (ARO) 25,2a -- 01.25,3ake xx
6. 5v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.25,4ake -- 01.25,4ake
7. 6v o O.R. Mustakuu / (Blvd) 25,5ke -- 01.26,2ake
8. 7v t O.R. Kuutamo / (Blvd) 25,5aly -- 01.26,4ake
9. 13v t Iki-Fiina / (ARO) 25,9a -- 01.26,5ake xx
10. 6v o O.R. Hurrikaani / (Blvd) 25,4aly -- 01.26,6ake
RYHMÄ 2
1. 6v t O.R. Seireeni / (PoRa) 24,4ake -- 01.23,5ake
2. 10v o Repolan Edwin / Magnhild (Team Ninitra) 24,4a -- 01.24,6ake
3. 8v o Toisto-Taisto / Tomi (KADO) 1.24,4ake -- 01.25,3ake
4. 7v t Utuwoima / Lucia (Team Ninitra) 24,6 -- 01.25,5ake xx
5. 5v o Rongoteus / Tinu (BUG) 24,4a -- 01.25,5ake
6. 7v t Kelmeriina / (PoRa) 24,5ake -- 01.25,5ake
7. 9v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 24,4a -- 01.25,6ake
6v o Usva-Ukko / (TT) 24,6ake -- - hyl
8v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 24,4a -- - hll
RYHMÄ 3
1. 9v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 24,2ake -- 01.23,3ake
2. 8v o Koistilan Hemmori / Hannu (KADO) 1.24,3ke -- 01.23,4ake xx
3. 8v o Snillin Coutsi / (SnRa) 24,3 -- 01.23,4ake
4. 6v o Snillin Aamos / (SnRa) 24,2a -- 01.24,5ake
5. 10v o Ruskon Jovainon / Ylva (Team Ninitra) 24,2a -- 01.25,1ake
6. 8v t AH Harhaleikki / (ARO) 24,3a -- 01.25,5ake xx
Lähtö 13. Ryhmäajo 1609m 23,9 ja nopeammat kylmäveriset
P: 3 700v€ - 3 500v€ - 3 200v€ - 2 800v€ (- 1 400v€)
RYHMÄ 1
1. 7v t Snillin Aamukaste / (SnRa) 23,3a -- 01.22,4aly
2. 9v t Snillin Hopeakutri / (SnRa) 23,3a -- 01.22,4aly
3. 8v t Savun Justiina / (SnRa) 23,4 -- 01.22,5aly x
4. 9v t Repolan Vilijonkka / (Unia) 23,6a -- 01.22,7aly
5. 10v o Kekan Valtias / (ARO) 23,4a -- 01.22,7aly
6. 7v t O.R. Pölyke / (Blvd) 23,5aly -- 01.22,9aly
7. 6v o Pompeji Palermo / Kasper (KADO) 1.23,4ly -- 01.23,1aly
8. 12v t Povaus / Tommy (Team Ninitra) 23,9a -- 01.23,1aly
9. 13v t AH Edra / (ARO) 23,9a -- 01.23,3aly
10. 13v t Liian Hopee / (ARO) 23,8a -- 01.23,3aly xx
11. 6v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.23,3aly -- 01.23,3aly
RYHMÄ 2
1. 10v o Josveinkin / (Unia) 23,1a -- 01.22,2aly
2. 6v t Trullin Päivätär / Kaisa (BUG) 23,2ly -- 01.22,4aly
3. 10v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / (PoRa) 22,5aly -- 01.22,5aly xx
4. 13v t Savun Valkea / (ARO) 23,1a -- 01.23,1aly
5. 8v o Koistilan Joona / Jere (KADO) 1.23,1aly -- 01.23,2aly xx
6. 7v t O.R. Lentovire / (Blvd) 23,2aly -- 01.23,5aly
7. 7v o O.R. Rokster / (Blvd) 23,1aly -- 01.23,5aly
8. 11v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,0a -- 01.23,6aly x
9. 12v o Viritetty / (Unia) 23,1a -- 01.23,6aly
RYHMÄ 3
1. 9v t Pompeji Apila / (PoRa) 22,0aly -- 01.21,1aly
2. 15v t Runo-Nella / (Unia) 22,4a -- 01.21,5aly
3. 7v t O.R. Kujella / (Blvd) 22,4aly -- 01.21,5aly
4. 6v o Tuisku-Huurre / (TT) 20,7aly -- 01.21,6aly
5. 8v t Koistilan Hallava / Anna (KADO) 1.22,1ke -- 01.22,2aly
6. 9v o Pikku-Pakkanen / (TT) 22,3ake -- 01.22,2aly
7. 7v t Salama-Donna / (TT) 22,1aly -- 01.22,2aly
8. 10v t O.R. Uturi / (TT) 22,0aly -- 01.22,2aly
9. 5v o Snillin Jykevä / Jussi (BUG) 21,5aly -- 01.22,3aly x
10. 7v o Ruskon Riiviö / (PoRa) 21,5aly -- 01.22,3aly
11. 9v t Purnin Rakkaustarina / (PoRa) 21,7aly -- 01.22,4aly
12v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 21,2a -- - hll
Lähtö 14. Ryhmäajo 1600m 25,0-28,0 -aikaiset 5v+ suomenhevoset - Viekser Muistoajo 2017
P: 40 000v€ - 20 000v€ - 10 000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 1000v€
1. 8v o EP Valon Poika / (Unia) 25,2a -- 01.25,1aly
2. 6v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 25,2aly -- 01.25,2aly
3. 7v o Ryövärijätkä / (Unia) 26,1a -- 01.25,2aly
4. 6v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 25,2ake -- 01.25,3aly xx
5. 6v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.26,3ke -- 01.25,5aly
6. 5v t Duanin Rikkidioksidi / (KiRa) 25,0aly -- 01.25,5aly
7. 5v o O.R. Pirumanni / (Blvd) 25,2aly -- 01.25,5aly x
8. 7v t AH Sadetanssi / (ARO) 26,2a -- 01.26,2aly xx
9. 5v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 27,2a -- 01.26,3aly x
10. 5v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 26,2ake -- 01.26,4aly
11. 6v o AH Sysi / (ARO) 27,9a -- 01.27,3aly
12. 5v t O.R. Kuunsiru / (Blvd) 26,2aly -- 01.27,4aly
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset
P: 1 200v€ - 1 000v€ - 700v€ - 300v€ - (150v€)
RYHMÄ 1
1. 2v o OR'Cyclone Defender / (Blvd) 23,2aly -- 01.20,3aly x
2. 2v t Amelia Ach / (ARO) ilm kl -- 01.20,3aly
3. 2v t Lyrique Duán / (ARO) ilm kl -- 01.23,6aly
4. 2v t Charlatan Blizzard / (TT) 24,2ke -- 01.24,2aly
5. 2v o Conrad Ach / (ARO) ilm kl -- 01.24,5aly
2v o Frozen Blizzard / (TT) 23,1ke -- - hll
RYHMÄ 2
1. 2v o Ultimate Snilli / (PoRa) 17,4aly -- 01.17,3aly
2. 2v t Morningwish / Eero (Team Lily) 17,1ly -- 01.17,3aly
3. 2v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 21,2a -- 01.17,3aly xx
4. 2v t OR'Universal Shade / (Blvd) 22,2aly -- 01.18,2aly x
5. 2v t OR'Trudy Strike / (Blvd) 22,3aly -- 01.18,4aly
6. 2v t Fashion Snilli / (SnRa) 22,5 -- 01.20,4aly xx
7. 2v o Kickman Snilli / (SnRa) 18,2 -- 01.20,4aly xx
8. 2v o Emmett Burn / Anders (Team Ninitra) 19,4a -- 01.21,5aly
2v o OR'Frosty Moment / (Blvd) 21,4aly -- - hyl
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 20,0 ja hitaammat lämminveriset
P: 1 300v€ - 1 100v€ - 800v€ - 400v€ (- 200v€)
PERUTTU
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 18,0-19,9 -aikaiset lämminveriset
P: 1 600v€ - 1 400v€ - 1 100v€ - 700v€ (- 350v€)
1. 3v t Ironborn Ach / (ARO) 18,2a -- 01.17,2ake x
2. 3v o Brandon Snilli / (SnRa) 19,6a -- 01.17,4ake
3. 3v t Rosamund Snilli / (SnRa) 19,5a -- 01.18,3ake x
4. 3v o Theotitus / (ARO) 18,4a -- 01.19,4ake
5. 3v t Quantum Ximena / (ARO) 18,4a -- 01.19,4ake
3v o Wayward Ach / (ARO) 19,4a -- - hml
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 16,0-17,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 300v€ - 2 100v€ - 1 800v€ - 1 400v€ (- 700v€)
RYHMÄ 1
1. 5v t Corona Blizzard / (TT) 17,3aly -- 01.16,4ake x
2. 4v o Last Cherokee / (Unia) 17,7 -- 01.16,4ake xx
3. 4v o Killyloch Ach / (ARO) 17,5a -- 01.16,5ake x
4. 4v t White Witch Ach / (ARO) 17,7a -- 01.16,6ake x
5. 3v o Firestorm Ach / (ARO) 17,3a -- 01.17,2ake
6. 3v t Artnoveau Burn / Magnhild (Team Ninitra) 17,5a -- 01.18,3ake
4v t Wolfsbane Ach / (ARO) 17,5a -- - hml
RYHMÄ 2
1. 4v o OR'Drifterman / (Blvd) 17,2aly -- 01.16,2ake x
2. 3v t Shakira Z / (PoRa) 17,2aly -- 01.16,3ake
3. 3v o Fortitude Vehka / (PoRa) 17,2aly -- 01.17,2ake xx
4. 4v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 16,9a -- 01.18,1ake x
5. 4v o Ancient Highway / (Unia) 17,1a -- 01.18,2ake
6. 6v t GoGo Blizzard / (TT) 17,2aly -- 01.18,4ake
7. 4v o Raindrops Unia / (Unia) 16,7 -- 01.18,4ake
RYHMÄ 3
1. 10v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 16,0a -- 01.15,1ake x
2. 3v o Blackberry Toto / Tuukka (Team Lily) 16,1aly – 01.15,2ake x
3. 4v t Polaris Ach / (PoRa) 16,3aly -- 01.15,4ake
4. 4v o Jungleroar Pomp / (PoRa) 16,2ake -- 01.15,5ake
5. 4v o Just In Case Unia / (Unia) 16,4aly -- 01.15,7ake
6. 4v o OR'Possessive Problem / (Blvd) 16,5ake -- 01.16,2ake
7. 6v t OR'Go For Love / (TT) 16,5aly -- 01.16,5ake x
8. 6v t OR'Truth Balance / (Blvd) 16,3aly -- 01.17,2ake x
9. 7v o Cyclone Blizzard / (TT) 16,2ake -- 01.17,3ake
10. 4v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 16,3a -- 01.17,4ake
11. 3v t OR'Miracle of Sugar Cane / (Blvd) 16,4aly -- 01.17,4ake
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m 14,0-15,9 -aikaiset lämminveriset
P: 3 000v€ - 2 800v€ - 2 500v€ - 2 100v€ (- 1 050v€)
RYHMÄ 1
1. 4v o Big Precious Rus / Tinu (BUG) 15,3a -- 01.14,4ake
2. 5v o OR'Going Deluxe / (TT) 15,4aly -- 01.14,5ake
3. 6v t Nighthawk RC / (ARO) 15,5a -- 01.14,6ake
4. 3v o L'éclat De L'univers / (Blvd) 15,4aly -- 01.14,8ake
5. 3v t OR'Calamitous Gale / (Blvd) 15,7aly -- 01.15,2ake
6. 3v o OR'Rolling Smoke / (Blvd) 15,8aly -- 01.16,3ake
7. 3v o OR'Hazy Jigsaw / (Blvd) 15,9aly -- 01.16,4ake x
8. 4v t Sixtine Rewa / Jussi (BUG) 15,3a -- 01.16,5ake xx
RYHMÄ 2
1. 7v t Monique Smoke / (Unia) 15,0a -- 01.14,2ake xx
2. 5v t OR'Go On Hopeful / (TT) 14,7ake -- 01.14,2ake
3. 4v r Prosper Rewa / Kaisa (BUG) 15,0a -- 01.14,4ake
4. 6v t Firecharm Ach / (ARO) 14,6a -- 01.14,5ake x
5. 7v o Fireking Ach / (ARO) 15,2a -- 01.15,1ake x
6. 3v o Winterfell's Victory / Viveka (Team Lily) 15,2ke -- 01.15,4ake
7. 4v t Olivia Snilli / (SnRa) 15,0a -- 01.15,4ake xx
8. 5v o Supreme Xerxes / (ARO) 14,8a -- 01.15,5ake
9. 5v t Cinderella Snilli / (SnRa) 15,1a -- 01.15,5ake x
10. 9v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 01.16,1ake xx
RYHMÄ 3
1. 7v o Danger Zone / (Unia) 14,1a -- 01.13,2ake
2. 10v t Starway North / Jens (Team Ninitra) 14,3a -- 01.13,4ake
3. 4v t Flourish Snilli / (SnRa) 14,1a -- 01.13,5ake
4. 7v o Wilhelm Win / Sylve (Team Ninitra) 14,0a -- 01.14,1ake x
5. 4v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 14,1ake -- 01.14,2ake
6. 8v o Treasure Blizzard / (TT) 14,3aly -- 01.14,3ake
7. 7v t Pridezilla II / (Unia) 14,1a -- 01.15,1ake
8. 3v t OR'Arctic Alaska / Olli (BUG) 14,1a -- 01.15,1ake
9. 5v o Charmant Snilli / (SnRa) 14,4 -- 01.15,4ake x
Lähtö 6. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 3 700v€ - 3 500v€ - 3 200v€ - 2 800v€ (- 1 400v€)
RYHMÄ 1
1. 7v t Mademoiselle Snilli / (SnRa) 13,0a -- 01.12,3aly
2. 7v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 01.12,4aly xx
3. 6v o Benjamin Snilli / (SnRa) 13,0a -- 01.12,4aly
4. 6v o Psychédelic Rus / (Unia) 13,2a -- 01.12,4aly
5. 4v o OR'Dusty Case / (Blvd) 13,1aly -- 01.12,4aly x
6. 6v o OR'Boogeyman / (Blvd) 13,1aly -- 01.12,4aly
7. 5v o OR'Total Destruction / (Blvd) 13,4aly -- 01.12,5aly
8. 6v t Zaria Ach / (ARO) 13,6a -- 01.13,2aly
9. 11v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 13,9a -- 01.13,2aly x
10. 7v o Just Chaos / (Unia) 13,2a -- 01.13,3aly
11. 10v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 13,4a -- 01.13,5aly x
RYHMÄ 2
1. 4v o Dust Devil Cram! / Olli (BUG) 12,1a -- 01.11,2aly
2. 4v t Lorem Ipsum BUG / JP (BUG) 12,4a -- 01.11,5aly
3. 11v t Venetian Red / Heli (Team Ninitra) 12,2a -- 01.11,5aly
4. 8v o Pietrosin Pomp / (PoRa) 12,2aly -- 01.11,6aly
5. 8v t Graceful Snilli / (SnRa) 12,8a -- 01.11,9aly x
6. 5v o OR'Chlorine Detox / (Blvd) 12,7aly -- 01.12,3aly
7. 9v t El Camino Snilli / (ARO) 12,8a -- 01.12,3aly
8. 9v t Peony Burn / (ARO) 12,9a -- 01.12,3aly x
9. 7v t Penélope Rus / (ARO) 12,3a -- 01.12,4aly x
10. 6v o Grant Snilli / (SnRa) 12,8a -- 01.12,5aly
11. 9v o Roaring Fire / (TT) 12,8aly -- 01.12,5aly
RYHMÄ 3
1. 7v o Nikita / Tinu (BUG) 11,9a -- 01.11,0aly xx
2. 12v t Ledjanoi / Kaisa (BUG) 11,9aly -- 01.11,4aly
3. 8v o OR'Renege On / (TT) 10,7aly -- 01.11,5aly
4. 11v t Median Shadow / (PoRa) 11,4aly -- 01.11,8aly
5. 10v o Predator Rus / (PoRa) 11,2aly -- 01.11,9aly
9v t Capricious Pomp / (PoRa) 11,3aly -- - hml
Lähtö 7. Ryhmäajo 1600m 25,0-28,0 -aikaiset 5v+ suomenhevoset - Viekser Muistoajo -karsinta
P: 2 000v€ - 1400v€ - 1000v€ - 500v€ (- 300v€)
KARSINTA 1
1. 6v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 25,2ake -- 01.25,1aly x -> finaaliin
2. 6v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.26,3ke -- 01.25,4aly -> finaaliin
3. 5v t Duanin Rikkidioksidi / (KiRa) 25,0aly -- 01.25,4aly -> finaaliin
4. 7v t AH Sadetanssi / (ARO) 26,2a -- 01.25,4aly -> finaaliin
5. 12v t Liian Tossukka / (FR) 25,4aly -- 01.25,5aly
6. 7v t K. Kipsu Nuppu / Jorma (Duo) 27,1 -- 01.25,5aly
7. 6v o Ruskon Jupiter / (Unia) 26,2a -- 01.26,2aly
8. 5v t Purnin Oikutelma / Joakim (Team Ninitra) 26,3 -- 01.26,4aly
9. 5v o Tuisku-Haave / (TT) 27,4aly -- 01.26,5aly x
10. 5v t O.R. Jääkuningatar / (Blvd) 25,2ake -- 01.27,5aly
11. 6v o Duanin Johtotähti / Monica R. (DS) 27,4aly -- 01.28,3aly
6v t Justiinsa Joo / misery. (MRA) 27,6aly -- - hpl
KARSINTA 2
1. 5v o O.R. Pirumanni / (Blvd) 25,2aly -- 01.25,1aly -> finaaliin
2. 8v o EP Valon Poika / (Unia) 25,2a -- 01.25,1aly -> finaaliin
3. 6v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 25,2aly -- 01.25,3aly xx -> finaaliin
4. 5v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 26,2ake -- 01.26,3aly x -> finaaliin
5. 5v o Ukkos-Herra / (TT) 26,5aly -- 01.26,5aly
6. 5v t Duanin Jessiina / (SnRa) 27,6a -- 01.26,5aly
7. 7v o AH Finlaggan / (ARO) 27,2 -- 01.26,6aly
8. 7v o Rahhaa Tulloo / Petra (MRA) 26,7aly -- 01.28,3aly x
9. 5v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.26,2ke -- 01.28,3aly
10. 5v t Repolan Vainotar / (KiRa) 25,2ake -- 01.28,5aly
11. 7v o Tuiskulan Massi / (FR) 27,4aly -- 01.28,5aly
5v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 26,5a -- - hll
KARSINTA 3
1. 7v o Ryövärijätkä / (Unia) 26,1a -- 01.25,4aly -> finaaliin
2. 5v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 27,2a -- 01.26,4aly -> finaaliin
3. 5v t O.R. Kuunsiru / (Blvd) 26,2aly -- 01.26,4aly -> finaaliin
4. 6v o AH Sysi / (ARO) 27,9a -- 01.27,1aly -> finaaliin
5. 6v t Duanin Johtosävel / Helena K (DS) 27,1aly -- 01.27,4aly
6. 6v t Sadunsointu / Micke (MRA) 27,5ke -- 01.27,5aly x
7. 5v t Tuulenpesän Noitaleski / (TeKo) 27,3ake -- 01.28,2aly
8. 9v t Pompeji Senja / (PoRa) 25,6aly -- 01.28,4aly
5v t Luotto-Osuma KAS / Jeri (KADO) 1.27,2ke -- - hml
5v o Snillin Donatello / (SnRa) 25,3a -- - hml
Lähtö 8. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset
P: 1 200v€ - 1 000v€ - 700v€ - 300v€ - (150v€)
RYHMÄ 1
1. 3v o O.R. Voimavirta / (Blvd) 48,2ke -- 01.40,4aly x
2. 3v o Arkajalka KAS / Niko (KADO) 1.44,9ke -- 01.40,5aly x
3. 3v t O.R. Tuikku / (Blvd) 49,5ke -- 01.42,4aly x
4. 3v o Ruskon Halla-Ukko / (ARO) ilm kl -- 01.42,6aly
5. 3v t Karman Arastus / Jooni (KADO) 1.47,7ke -- 01.43,4aly
6. 3v Duanin Joviaali / Veera (KADO) 1.45,2ke -- 01.43,6aly
7. 3v t AH Mintturae / (ARO) ilm kl -- 01.44,2aly
8. 3v t Kimakka KAS / Veikka (KADO) 1.46,1ke -- 01.44,4aly
9. 3v o Duanin Keikarinkukka / (ARO) ilm kl -- 01.44,5aly
10. 3v t Duanin Okariina / (ARO) ilm kl -- 01.44,5aly x
3v t O.R. Tuiskuliina / (Blvd) 44,2aly -- - hll
RYHMÄ 2
1. 3v o O.R. Vokster / (Blvd) 41,2aly -- 01.35,3aly
2. 3v t Unian Heikunkeikaus / (Unia) 36,4 -- 01.35,4aly x
3. 3v o Pompeji Kaasupoljin / (PoRa) 39,3ly -- 01.37,4aly x
4. 3v t Unian Virivikinä / (Unia) 37,0 -- 01.38,4aly
5. 3v o Snillin Iivari / (SnRa) 37,3 -- 01.39,4aly
6. 3v o Unian Vauhkomieli / (Unia) 37,1 -- 01.39,5aly x
7. 3v t Snillin Timantti / (SnRa) 37,3 -- 01.39,6aly
RYHMÄ 3
1. 3v o Tuisku-Jyräys / (TT) 35,2ke -- 01.30,6aly x
2. 3v t Tuisku-Hilma / (TT) 33,6ke -- 01.32,2aly
3. 3v t Rohdon Vilma / (PoRa) 33,3aly -- 01.32,2aly
4. 3v o Tuisku-Manni / (TT) 35,7ke -- 01.32,3aly
5. 3v t Pompeji Ilikee / (PoRa) 31,3aly -- 01.32,6aly
6. 3v o Snillin Otello / (PoRa) 35,5aly -- 01.33,3aly
7. 3v t Snillin Yötuuli / (SnRa) 35,4a -- 01.33,4aly
8. 3v o Thorstein Snilli / (SnRa) 34,2a -- 01.33,5aly x
3v t Tuisku-Kide / (TT) 34,2ke -- - hml
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1 300v€ - 1 100v€ - 800v€ - 400v€ (- 200v€)
RYHMÄ 1
1. 4v t Suukon Novelle / (PoRa) 31,5aly -- 01.30,2ake
2. 4v o O.R. Indigo / (Blvd) 33,5ke -- 01.30,2ake
3. 4v o Purnin Jännitelmä / (ARO) 41,4a -- 01.30,2ake
4. 5v o Taas Oon Radalla / (PoRa) 31,5ake -- 01.30,3ake x
5. 6v o Voittopoika CENS / Sussu (Susrala) 1.38,9ke -- 01.31,3ake
6. 4v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 34,5a -- 01.32,5ake
7. 5v o Tähti-Poika / Sussu (Susrala) 1.33,4aly -- 01.33,2ake
8. 4v o O.R. Pyrähdys / (Blvd) 32,4aly -- 01.33,2ake
9. 4v t O.R. Vonkamari / (Blvd) 32,2aly -- 01.33,3ake
10. 4v t RR. Raudakko / Kasper (KADO) 1.33,2ke -- 01.33,3ake
4v t O.R. Taigalumi / (Blvd) 32,2aly -- - hpl
4v t Halipula I.F. / Cecilia Berg (LM) 32,0aly -- - hll
RYHMÄ 2
1. 5v o Lännen Nopein / (PoRa) 30,2ake -- 01.29,2ake
2. 5v t Pettiön Punakulta / Jesper (KADO) 1.31,1ke -- 01.29,2ake x
3. 5v o AH Vintrig / (ARO) 31,0a -- 01.29,5ake
4. 4v o Tuisku-Aslak / (TT) 31,2aly -- 01.30,3ake x
5. 7v o AH Vildvittra / (ARO) 30,3a -- 01.31,1ake
6. 7v t AH Furstinna / (ARO) 30,3a -- 01.31,2ake
7. 4v t Tuiskulan Helmiisa / (PoRa) 30,3ake -- 01.31,3ake xx
8. 4v t Ikikorven Tinttaralla / Ida (Team Ninitra) 31,3 -- 01.31,6ake
9. 4v t Utuaatos / Harry (Team Ninitra) 30,1 -- 01.32,3ake x
10. 4v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 30,3 -- 01.32,4ake
9v o Lakean Liekki / Joonas (KADO) 1.31,3api -- - hyl
4v o Hamumaan Hopia / Jasper (KADO) 1.30,2ke -- - hml
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 28,0-29,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 1 600v€ - 1 400v€ - 1 100v€ - 700v€ (- 350v€)
RYHMÄ 1
1. 4v t O.R. Helmi / (Blvd) 29,2aly -- 01.28,2ake
2. 4v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.29,1ke -- 01.28,4ake x
3. 5v o O.R. Varjoruhtinas / (PoRa) 29,6aly -- 01.28,4ake
4. 4v o O.R. Heliumi / (Blvd) 29,7aly -- 01.29,1ake
5. 4v t O.R. Säpäkkä / Tinu (BUG) 29,1a -- 01.29,3ake xx
6. 5v o Pennin Uljas / (FR) 29,0aly -- 01.29,3ake
7. 6v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 29,4a -- 01.30,4ake
8. 4v t O.R. Kultapiisku / (Blvd) 29,3aly -- 01.31,4ake
9. 4v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 29,1a -- 01.31,4ake
RYHMÄ 2
1. 4v t EP Peppiina / Kaisa (BUG) 28,9a -- 01.27,9ake
2. 5v o Hiisin Hiski / (PoRa) 28,3ke -- 01.28,1ake x
3. 5v o Pompeji Alvaro / (PoRa) 28,9aly -- 01.28,2ake
4. 4v t Snillin Karpalo / (SnRa) 28,6a -- 01.28,2ake
5. 5v o Purnin Pateri / Axel (Team Ninitra) 28,4a -- 01.29,4ake
6. 4v o Snillin Vihtori / (SnRa) 28,8a -- 01.29,5ake x
7. 5v t LH Kersantti Karoliina / (FR) 28,7aly -- 01.29,6ake
8. 6v o Unian Korona / (Unia) 28,4a -- 01.30,4ake
RYHMÄ 3
1. 6v o Unian Runoralli / (Unia) 28,2a -- 01.27,2ake
2. 11v t AH Salamatar / (ARO) 28,1a -- 01.27,2ake xx
3. 7v o AH Irokeesi / (ARO) 28,2a -- 01.27,5ake xx
4. 4v o Sävelen Felix / (PoRa) 28,1ake -- 01.29,2ake
5. 4v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.28,2ke -- 01.30,4ake
6. 7v t Duanin Metsätähti / (ARO) 28,1a -- 01.30,4ake
5v o O.R. Lumihuurre / (Blvd) 28,2ke -- - k
6v t Tuisku-Utu / (TT) 28,1ly -- - hml
Lähtö 11. Ryhmäajo 2100m 26,0-27,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 300v€ - 2 100v€ - 1 800v€ - 1 400v€ (- 700v€)
RYHMÄ 1
1. 5v t O.R. Lumivuokko / (Blvd) 27,8aly -- 01.27,2ake
2. 7v o O.R. Vektori / (Blvd) 27,5aly -- 01.27,2ake
3. 5v t Pompeji Viipotin / (PoRa) 27,5ke -- 01.27,6ake
4. 5v o O.R. Myrsky / (Blvd) 27,4aly -- 01.28,1ake
5. 7v t Surusävel / (Unia) 27,9 -- 01.28,3ake
6. 5v t Karman Arma / Jimi (KADO) 1.27,4ke -- 01.28,3ake xx
7. 5v t EP Lakiina / (PoRa) 27,5aly -- 01.29,1ake
8. 5v t O.R. Sapluuna / (Blvd) 27,8ly -- 01.29,2ake x
9. 5v t Radikaali Morsiusneito / (PoRa) 27,5ke -- 01.29,2ake
10. 6v t Adinan Aksiina / Jooni (KADO) 1.27,4aly -- 01.29,5ake
6v o AH Vääpeli / (ARO) 27,4a -- - hll
RYHMÄ 2
1. 7v o Tuisku-Ässä / (TT) 26,1ly -- 01.25,2ake
2. 6v o AH Varjokuva / (Unia) 27,2 -- 01.26,3ake
3. 12v o Parfyymi Pate / (PoRa) 26,3ake -- 01.26,3ake
4. 5v o Jokkeri KAS / Jonna (KADO) 1.26,4ly -- 01.26,4ake xx
5. 5v o O.R. Kinos / (TT) 26,2aly -- 01.27,2ake
6. 6v t Kalveen Kanesma / Jere (KADO) 1.26,5aly -- 01.27,4ake
7. 10v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 26,0a -- 01.27,5ake
8. 8v t Kipakka / (Unia) 27,2a -- 01.27,6ake
Lähtö 12. Ryhmäajo 2100m 24,0-25,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 3 000v€ - 2 800v€ - 2 500v€ - 2 100v€ (- 1 050v€)
RYHMÄ 1
1. 7v t Noitatytär / Bertel (Team Ninitra) 25,2a -- 01.24,3ake
2. 6v t O.R. Ambrosa / (Blvd) 25,7aly -- 01.24,3ake
3. 5v o Eemnes / Ronny (KADO) 1.25,2ake -- 01.24,5ake
4. 7v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 25,5a -- 01.25,2ake
5. 8v o AH Zombie / (ARO) 25,2a -- 01.25,3ake xx
6. 5v t Kaskun Valkokulta / Miko (KADO) 1.25,4ake -- 01.25,4ake
7. 6v o O.R. Mustakuu / (Blvd) 25,5ke -- 01.26,2ake
8. 7v t O.R. Kuutamo / (Blvd) 25,5aly -- 01.26,4ake
9. 13v t Iki-Fiina / (ARO) 25,9a -- 01.26,5ake xx
10. 6v o O.R. Hurrikaani / (Blvd) 25,4aly -- 01.26,6ake
RYHMÄ 2
1. 6v t O.R. Seireeni / (PoRa) 24,4ake -- 01.23,5ake
2. 10v o Repolan Edwin / Magnhild (Team Ninitra) 24,4a -- 01.24,6ake
3. 8v o Toisto-Taisto / Tomi (KADO) 1.24,4ake -- 01.25,3ake
4. 7v t Utuwoima / Lucia (Team Ninitra) 24,6 -- 01.25,5ake xx
5. 5v o Rongoteus / Tinu (BUG) 24,4a -- 01.25,5ake
6. 7v t Kelmeriina / (PoRa) 24,5ake -- 01.25,5ake
7. 9v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 24,4a -- 01.25,6ake
6v o Usva-Ukko / (TT) 24,6ake -- - hyl
8v o Snillin Taikaviitta / (SnRa) 24,4a -- - hll
RYHMÄ 3
1. 9v o Valtarian Pikkujuttu / (PoRa) 24,2ake -- 01.23,3ake
2. 8v o Koistilan Hemmori / Hannu (KADO) 1.24,3ke -- 01.23,4ake xx
3. 8v o Snillin Coutsi / (SnRa) 24,3 -- 01.23,4ake
4. 6v o Snillin Aamos / (SnRa) 24,2a -- 01.24,5ake
5. 10v o Ruskon Jovainon / Ylva (Team Ninitra) 24,2a -- 01.25,1ake
6. 8v t AH Harhaleikki / (ARO) 24,3a -- 01.25,5ake xx
Lähtö 13. Ryhmäajo 1609m 23,9 ja nopeammat kylmäveriset
P: 3 700v€ - 3 500v€ - 3 200v€ - 2 800v€ (- 1 400v€)
RYHMÄ 1
1. 7v t Snillin Aamukaste / (SnRa) 23,3a -- 01.22,4aly
2. 9v t Snillin Hopeakutri / (SnRa) 23,3a -- 01.22,4aly
3. 8v t Savun Justiina / (SnRa) 23,4 -- 01.22,5aly x
4. 9v t Repolan Vilijonkka / (Unia) 23,6a -- 01.22,7aly
5. 10v o Kekan Valtias / (ARO) 23,4a -- 01.22,7aly
6. 7v t O.R. Pölyke / (Blvd) 23,5aly -- 01.22,9aly
7. 6v o Pompeji Palermo / Kasper (KADO) 1.23,4ly -- 01.23,1aly
8. 12v t Povaus / Tommy (Team Ninitra) 23,9a -- 01.23,1aly
9. 13v t AH Edra / (ARO) 23,9a -- 01.23,3aly
10. 13v t Liian Hopee / (ARO) 23,8a -- 01.23,3aly xx
11. 6v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.23,3aly -- 01.23,3aly
RYHMÄ 2
1. 10v o Josveinkin / (Unia) 23,1a -- 01.22,2aly
2. 6v t Trullin Päivätär / Kaisa (BUG) 23,2ly -- 01.22,4aly
3. 10v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / (PoRa) 22,5aly -- 01.22,5aly xx
4. 13v t Savun Valkea / (ARO) 23,1a -- 01.23,1aly
5. 8v o Koistilan Joona / Jere (KADO) 1.23,1aly -- 01.23,2aly xx
6. 7v t O.R. Lentovire / (Blvd) 23,2aly -- 01.23,5aly
7. 7v o O.R. Rokster / (Blvd) 23,1aly -- 01.23,5aly
8. 11v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,0a -- 01.23,6aly x
9. 12v o Viritetty / (Unia) 23,1a -- 01.23,6aly
RYHMÄ 3
1. 9v t Pompeji Apila / (PoRa) 22,0aly -- 01.21,1aly
2. 15v t Runo-Nella / (Unia) 22,4a -- 01.21,5aly
3. 7v t O.R. Kujella / (Blvd) 22,4aly -- 01.21,5aly
4. 6v o Tuisku-Huurre / (TT) 20,7aly -- 01.21,6aly
5. 8v t Koistilan Hallava / Anna (KADO) 1.22,1ke -- 01.22,2aly
6. 9v o Pikku-Pakkanen / (TT) 22,3ake -- 01.22,2aly
7. 7v t Salama-Donna / (TT) 22,1aly -- 01.22,2aly
8. 10v t O.R. Uturi / (TT) 22,0aly -- 01.22,2aly
9. 5v o Snillin Jykevä / Jussi (BUG) 21,5aly -- 01.22,3aly x
10. 7v o Ruskon Riiviö / (PoRa) 21,5aly -- 01.22,3aly
11. 9v t Purnin Rakkaustarina / (PoRa) 21,7aly -- 01.22,4aly
12v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 21,2a -- - hll
Lähtö 14. Ryhmäajo 1600m 25,0-28,0 -aikaiset 5v+ suomenhevoset - Viekser Muistoajo 2017
P: 40 000v€ - 20 000v€ - 10 000v€ - 6000v€ - 4000v€ - 1000v€
1. 8v o EP Valon Poika / (Unia) 25,2a -- 01.25,1aly
2. 6v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 25,2aly -- 01.25,2aly
3. 7v o Ryövärijätkä / (Unia) 26,1a -- 01.25,2aly
4. 6v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 25,2ake -- 01.25,3aly xx
5. 6v t Hykson Helemi KAS / Janne (KADO) 1.26,3ke -- 01.25,5aly
6. 5v t Duanin Rikkidioksidi / (KiRa) 25,0aly -- 01.25,5aly
7. 5v o O.R. Pirumanni / (Blvd) 25,2aly -- 01.25,5aly x
8. 7v t AH Sadetanssi / (ARO) 26,2a -- 01.26,2aly xx
9. 5v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 27,2a -- 01.26,3aly x
10. 5v o Pompeji Lieturo / (PoRa) 26,2ake -- 01.26,4aly
11. 6v o AH Sysi / (ARO) 27,9a -- 01.27,3aly
12. 5v t O.R. Kuunsiru / (Blvd) 26,2aly -- 01.27,4aly