VRER ravit lauantaina 11. maaliskuuta 2017
Kisapäiväksi on valittu 11.03.2017 ja viimeinen ilmoittautumispäivä on kisapäivänä kello 12.00. Ravit järjestää Pompeji ja vastuuhenkilönä on Milja H. Raveissa juostaan Olympia-ajon ensimmäinen karsintalähtö. Tulokset arvotaan puolueettomasti ravikoneella.
Säännöt
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen per lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 3 hevosta / lähtö / omistaja. Poikkeuksena lähtö 6, johon otetaan enintään 1 hevonen / lähtö / omistaja + 1 varahevonen! (muutettu 5.3.2017 klo 16.20)
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan tarvittaessa ryhmiin. Poikkeuksena lähtö 6, johon otetaan 12 osallistujaa
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä!
- Mikäli lähdössä alle 4 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen lähtöön
- Yhdellä ohjastajalla vain yksi hevonen per lähtö, keksityt ohjastajat sallittuja
- Enintään 3 hevosta / lähtö / omistaja. Poikkeuksena lähtö 6, johon otetaan enintään 1 hevonen / lähtö / omistaja + 1 varahevonen! (muutettu 5.3.2017 klo 16.20)
- Lähtöön otetaan rajattomasti osallistujia ja ne jaetaan tarvittaessa ryhmiin. Poikkeuksena lähtö 6, johon otetaan 12 osallistujaa
- Ikärajat: kylmäveriset 3-15 vuotta, lämminveriset 2-12 vuotta
- 2 vuotiaat lämminveriset ja 3 vuotiaat kylmäveriset vain omiin lähtöihinsä!
- Mikäli lähdössä alle 4 osallistujaa, se juostaan rutiinina ilman palkintoja ja mikäli lähdössä on vain yksi osallistuja, lähtö perutaan
- Osallistua saa vasta kun kutsu löytyy VRER:n kalenterista
Ilmoittautuminen
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 11.03.2017 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään. Laitathan hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Ilmoittautumiset lähetetään sähköpostiin miljuska[@]live.fi otsikolla VRER 11.03.2017 alla olevan kaavan mukaan. Väärin ilmoittautuneet ja ilmoittautumisajan jälkeen lähetetyt ilmoittautumiset hylätään. Laitathan hevoset hitaimmasta nopeimpaan!
Lähtö nro
ikä sukupuoli hevosen virallinen nimi / ohjastaja (seura/talli) ennätys --
Lähdöt
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset, P: 1 100v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 19,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1 600v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 17,0-18,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 100v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-16,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 700v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 3 800v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m alle 25,0 -aikaiset 5v+ kylmäveriset - Olympia-ajon 1. karsinta, P: 5 000v€ TÄYNNÄ
Lähtö 7. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset, P: 1 100v€
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1 600v€
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 27,1-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 100v€
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 24,0-27,0 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 700v€
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m alle 24,0 -aikaiset kylmäveriset, P: 3 800v€
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset, P: 1 100v€
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 19,0 ja hitaammat lämminveriset, P: 1 600v€
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 17,0-18,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 100v€
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-16,9 -aikaiset lämminveriset, P: 2 700v€
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset, P: 3 800v€
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m alle 25,0 -aikaiset 5v+ kylmäveriset - Olympia-ajon 1. karsinta, P: 5 000v€ TÄYNNÄ
Lähtö 7. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset, P: 1 100v€
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset, P: 1 600v€
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 27,1-29,9 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 100v€
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 24,0-27,0 -aikaiset kylmäveriset, P: 2 700v€
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m alle 24,0 -aikaiset kylmäveriset, P: 3 800v€
Osallistujat / tulokset
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset
P: 1 100v€ - 700v€ - 500v€ - 300v€ - (200v€)
Ryhmä 1.
1. 2v o Less Is More RC / Spookiness (RDT) 22,5ly -- 01.22,2aly
2. 2v t White Witch Ach / (ARO) ilm kl -- 01.22,3aly
3. 2v o OR'Reprobate Slim / (Blvd) 22,4ke -- 01.22,6aly
4. 2v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 26,3ke -- 01.23,2aly
5. 2v o Blueshouse Burn / Ida (Team Ninitra) ei enn. -- 01.23,5aly
6. 2v o Killyloch Ach / (ARO) ilm kl -- 01.24,2aly
7. 2v o Radical Take A Shot / Rick (Cram) 20,2ke -- 01.24,3aly x
8. 2v o El Diablo Cram! / Nicky (Cram) ei enn -- 01.24,4aly x
9. 2v t Wolfsbane Ach / (ARO) ilm kl -- 01.25,3aly
10. 2v t OR'Calamitous Gale / (Blvd) 24,5ke -- 01.25,4aly xx
2v t Radical Like No Other / Laura (RDT) 22,4ly -- HML
Ryhmä 2.
1. 2v t Atmosfernyy Sery / (KiRa) 01.16,2aly -- 01.19,1aly x
2. 2v o OR'Knock Down / (KiRa) 01.16,6ake -- 01.19,3aly
3. 2v o Extraordinary / Sanni (MRA) 19,8aly -- 01.19,4aly
4. 2v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 19,9aly -- 01.19,4aly
5. 2v t Lady Robinia / (PoRa) 19,9ake -- 01.20,3aly
6. 2v o L'éclat De L'univers / (Blvd) 18,5ke -- 01.20,4aly
7. 2v t Shakira Z / (PoRa) 17,5aly -- 01.20,4aly
8. 2v o Fortitude Vehka / (PoRa) 17,5aly -- 01.20,6aly xx
9. 2v o I'm Perfect Rus / Janne P (RuKo) 19,5aly -- 01.22,1aly
10. 2v t OR'Blair Gold / (KiRa) 19,5aly -- 01.22,6aly x
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 19,0 ja hitaammat lämminveriset
P: 1 600v€ - 900v€ - 700v€ - 400v€ (- 300v€)
1. 3v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 19,2ake -- 01.18,2ake
2. 3v t Red Queen Ach / (ARO) 19,2a -- 01.18,3ake
3. 3v o Ancient Highway / (Unia) 19,2 -- 01.18,3ake
4. 3v o Crownless Ach / (ARO) 19,1a -- 01.18,4ake xx
5. 4v o Juniper Free Hero / Laura (MRA) 19,4ke -- 01.18,4ake
6. 3v o Raindrops Unia / (Unia) 19,2 -- 01.19,3ake
7. 3v o Just In Case Unia / (Unia) 19,1a -- 01.20,5ake x
8. 3v o Jungleroar Pomp / (PoRa) 19,1ake – 01.20,5ake
9. 3v o Firelord Ach / (ARO) 19,3a -- 01.21,3ake
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 17,0-18,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 100v€ - 1 400v€ - 1000v€ - 600v€ (- 400v€)
Ryhmä 1.
1. 3v t Bellaca Duán / Max (Cram) 18,3ly -- 01.17,4ake
2. 3v t Whole Lotta Love / Petra (MRA) 18,4aly -- 01.17,4ake x
3. 3v t Imperial Ach / Emmi (RDT) 18,1ake -- 01.17,6ake
4. 3v o Onesimé Duán / Sergei (DS) 17,4a --01.18,4ake
5. 3v t Jubilee / Jaana (MRA) 18,5aly -- 01.19,1ake
6. 3v t Polaris Ach / (PoRa) 17,4ake -- 01.19,4ake
7. 4v o Catch Me If U Can / Merja (MRA) 18,3aly -- 01.20,2ake x
8. 3v t Crumblin' Down / (Unia) 18,1a -- 01.20,2ake x
9. 4v t Zaria Ach / (ARO) 17,5a -- 01.20,3ake
10. 3v t Pretty Sweet RC / Noora (RDT) 18,2ake -- 01.20,5ake
11. 3v t Chocoholic Cram! / Anna (RDT) 18,4ake -- 01.20,6ake x
3v o Charmant Snilli / (SnRa) 18,2a -- HPL
Ryhmä 2.
1. 3v o Crimewave / (Unia) 17,3a -- 01.17,5ake
2. 3v t Haphzibah Snilli / Nicky (Cram) 17,1ake -- 01.17,6ake
3. 3v t OR'Vicious Hurricane / (Blvd) 17,2aly -- 01.18,2ake
4. 3v t Gerbe d'Or / (KiRa) 01.17,2ake -- 01.18,3ake x
5. 3v o OR'Possessive Problem / (Blvd) 17,3ake -- 01.18,5ake
6. 3v t Night Warrior / (KiRa) 01.17,2ly -- 01.19,3ake
7. 3v t Pain D'épice / (Blvd) 17,2ake -- 01.19,4ake x
8. 3v t Zéphirin Duán / Seppo (DS) 17,3a -- 01.20,1ake
9. 4v o Brimstone Ach / (ARO) 17,3 -- 01.20,4ake x
10. 3v t Embrasse Moi / (KiRa) 01.17,1aly -- 01.20,4ake
11. 3v t Cinderella Snilli / (SnRa) 17,3a -- 01.20,4ake x
3v o Quousic RAT / Piia (DS) 17,3a -- HLL
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-16,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 700v€ - 1 800v€ - 1 300v€ - 800v€ (- 500v€)
Ryhmä 1.
1. 3v o Archduke Foxy / (KiRa) 01.16,4ake -- 01.16,2ake x
2. 3v o Étoile Du Lumineux / (Blvd) 16,9aly -- 01.16,2ake xx
3. 4v o Arran Ach / (ARO) 16,4a -- 01.16,3ake x
4. 8v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 16,0a -- 01.16,4ake
5. 5v o Fireking Ach / (ARO) 16,0a -- 01.16,4ake x
6. 4v t Nighthawk RC / (ARO) 16,1a -- 01.17,3ake
7. 5v o OR'Empty Pledge / (Blvd) 16,3ake -- 01.18,1ake
8. 4v o Demonic Foxy / Heini (RDT) 16,2ake -- 01.19,2ake
9. 3v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 16,1a -- 01.19,5ake
4v o Radical Wailord / Heidi (RDT) 16,3ake -- HML
3v t OR'Jazzy Pizzazz / (Blvd) 16,7aly -- K
Ryhmä 2.
1. 8v t Cream Coffee / (SnRa) 15,4a -- 01.14,5ake
2. 5v o Wilhelm Win / Sylve (Team Ninitra) 15,5a -- 01.14,6ake
3. 8v o Ben Bone Pomp / (PoRa) 15,3ake -- 01.14,6ake x
4. 5v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 15,6a -- 01.15,2ake
5. 7v t Delight Pomp / reibili (DS) 14,6a -- 01.15,3ake
6. 6v o Foxpress Snilli / Sari (RDT) 15,5ake -- 01.16,2ake
7. 3v o Clockwork Foxy / (KiRa) 01.15,5ly -- 01.16,3ake
8. 6v o Jungle Rumble / Mika J (KeKa) 14,5ke -- 01.16,4ake
9. 3v t Anziyan / Gustav (DS) 15,5a -- 01.16,5ake
10. 3v t OR'Blood Moon / (KiRa) 15,1aly -- 01.16,5ake
Ryhmä 3.
1. 5v o Copyright / (SnRa) 14,0a -- 01.14,3ake
2. 5v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 14,2ake -- 01.14,4ake
3. 8v o Noblesse Oblige / Harri K (KeKa) 14,2aly -- 01.14,5ake
4. 8v o Pruie Duán / Seleste (DS) 14,2a -- 01.14,6ake xx
5. 6v t Pridezilla II / (Unia) 14,4a -- 01.14,6ake x
6. 6v o Psychédelic Rus / (Unia) 14,4a -- 01.15,4ake
7. 6v t Amelie De Valerie / Yrjö K (KeKa) 14,2aly -- 01.16,1ake
8. 5v o Big Game Foxy / (PoRa) 14,4ly -- 01.16,4ake
9. 6v o Just Chaos / (Unia) 14,4a -- 01.17,3ake x
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 3 800v€ - 2 800v€ - 1 900v€ - 1 200v€ (- 700v€)
Ryhmä 1.
1. 10v t Radical Sabotage / (ARO) 13,5a -- 01.12,4aly
2. 6v t OR'Wizard Hill / (Blvd) 13,2aly -- 01.12,5aly
3. 5v t Radical Perfection / Jaana (RDT) 13,3aly -- 01.12,5aly xx
4. 9v t Venetian Red / Heli (Team Ninitra) 13,5a -- 01.13,2aly
5. 5v o OR'Dark Atmosphere / (Blvd) 13,3aly -- 01.13,3aly
6. 5v t Penélope Rus / (ARO) 13,2a -- 01.13,3aly
7. 7v t OR'Dark Delight / (Blvd) 13,3aly -- 01.13,4aly
8. 6v o Mr. Giant Smoke / Rick (Cram) 13,2aly -- 01.14,3aly
9. 5v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 13,3aly -- 01.14,4aly
10. 7v t Tout Doit Brûler / Henri YK (KeKa) 13,3aly -- 01.14,6aly x
6v o Keeping The Dead / Ireth (Tampio) 13,2aly -- HLL
Ryhmä 2
1. 7v t Peony Burn / (ARO) 13,1a -- 01.12,4aly
2. 10v o Little Rocke / Raili (RDT) 13,1ake -- 01.12,5aly
3. 6v t Happily Ever After / Niko (Tampio) 13,1aly -- 01.12,6aly x
4. 6v o My Brutus / Ellu (Salta) 12,0aly -- 01.13,1aly
5. 9v r Chocolate Bar Duán / Mika J (KeKa) 12,2aly -- 01.13,4aly
6. 6v t Body Double / Keijo (Tampio) 13,1aly -- 01.14,3aly x
7. 6v t Chocoline Snilli / (SnRa) 12,1a -- 01.14,3aly x
8. 9v o Thaddée Duán / Harri K (KeKa) 12,4aly -- 01.14,4aly xx
9. 12v t Verona Win / Magnhild (Team Ninitra) 12,4a -- 01.14,4aly x
10. 6v o Radical Razorblade / Emma (RDT) 13,1aly -- 01.14,4aly
11. 8v o Charizard Ros / Lauren (Cram) 12,1ly -- 01.14,5aly
12. 8v t Imperia Snilli / (SnRa) 13,0a -- 01.14,6aly
Ryhmä 3.
1. 10v t One Of Us / Karla (MRA) 11,5aly -- 01.11,2aly
2. 8v t Capricious Pomp / (PoRa) 11,7aly -- 01.11,4aly xx
3. 12v t Broadway Ghost / (PoRa) 11,1aly – 01.12,2aly
4. 7v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 11,4aly -- 01.12,4aly
5. 8v t Super Silly Fun Snilli / (SnRa) 10,5a -- 01.12,5aly
6. 13v o Fairytale's Northman / Ove (Team Ninitra) 11,0a -- 01.12,6aly x
7. 7v o Dance for Victory / (KiRa) 01.10,2ake -- 01.13,2aly
8. 11v o Just A Minute / (PoRa) 11,4aly -- 01.13,2aly
9. 7v o The Dancer Without Legs / (KiRa) 01.10,2ake x -- 01.13,4aly
10. 9v o Valentino / (KiRa) 01.10,2ake -- 01.14,3aly x
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m alle 25,0 -aikaiset 5v+ kylmäveriset - Olympia-ajon 1. karsinta
P: 5 000v€ - 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 11v t Savun Valkea / (ARO) 23,9a -- 01.22,1ake
2. 13v o Hymyn Tähti / (PoRa) 21,1aly -- 01.22,2ake
3. 6v o Kekan Komendantti / (KiRa) 01.21,2ly -- 01.23,3ake
4. 6v o O.R. Matadori / (Blvd) 24,1aly -- 01.23,4ake
5. 11v t Hulabaloo I.F. / Jaana (MRA) 22,9aly -- 01.23,4ake
6. 6v t Duanin Leijonasielu / Mika (DS) 24,4a -- 01.23,5ake
7. 14v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 21,3a -- 01.23,6ake
8. 11v t Koistilan Javina / Jonna (KADO) 1.20,5aly -- 01.24,2ake
9. 9v t Ruskon Jovanda / Olli K (RuKo) 23,5aly -- 01.24,3ake
10. 9v o Snillin Kulkuri / (SnRa) 21,4a -- 01.24,3ake
11. 7v t Piinaava Hiljaisuus RC / Sanna (RDT) 24,4ly -- 01.24,5ake
7v o Herra Hips / Ireth (Tampio) 22,2ake -- HLL
Lähtö 7. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset
P: 1 100v€ - 700v€ - 500v€ - 300v€ (- 200v€)
Ryhmä 1.
1. 3v o Sølv's Voittolinja / (KiRa) 01.48,5ly x -- 01.43,5aly
2. 3v t AH Kuunlilja / (ARO) ilm kl -- 01.43,5aly
3. 3v t Radikalin Villimimmi / Anna (RDT) ilm.kl. -- 01.43,5aly x
4. 3v o Manailla KAS / Spookiness (RDT) ilm.kl -- 01.45,5aly
5. 3v o AH Cetan / (ARO) ilm kl -- 01.46,2aly x
6. 3v o Sølv's Mielen Hairahdus / (KiRa) 01.48,1ly -- 01.47,3aly
7. 3v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) ilm kl. -- 01.47,5aly
8. 3v o AH Vintrig / (ARO) ilm kl -- 01.47,5aly
Ryhmä 2.
1. 3v o Parjunan Pronssi / Jooa (KADO) 1.40,3ake -- 01.40,3aly xx
2. 3v o Sølv's Nirvanan Sasu / (KiRa) 44,3ly xx - 01.40,6aly
3. 3v t Sadunsointu / Micke (MRA) 42,5ly -- 01.41,6aly
4. 3v t Ruskon Helmiina / Risto H (RuKo) 44,5aly -- 01.42,2aly
5. 3v t Justiinsa Joo / misery. (MRA) 42,6ly -- 01.42,4aly x
6. 3v o O.R. Havina / (Blvd) 43,5ke -- 01.42,6aly
3v t Ruskon Sulotar / Olli U (RuKo) 44,5ke -- HYL
3v t O.R. Taigalumi / (Blvd) 42,4ke -- HML
Ryhmä 3.
1. 3v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.37,6ake -- 01.36,1aly
2. 3v o Sävelen Felix / (PoRa) 37,6aly -- 01.36,2aly x
3. 3v o Ruskon Hallasurma / Jani E (RuKo) 39,4aly -- 01.36,2aly
4. 3v t Duanin Vierasesine / (PoRa) 35,5aly -- 01.36,6aly
5. 3v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.39,4ake -- 01.37,2aly
6. 3v t Tuiskulan Helmiisa / (PoRa) 34,5aly -- 01.37,5aly x
7. 3v o Duanin Jessiina / (SnRa) 38,7 -- 01.37,6aly
8. 3v o O.R. Tornaattori / (Blvd) 38,1ke -- 01.38,4aly xx
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1 600v€ - 900v€ - 700v€ - 400v€ (- 300v€)
Ryhmä 1.
1. 5v o Unian Korona / (Unia) 34,1a -- 01.30,4ake xx
2. 4v o Siksakin Sikuri / Jalle (KADO) 1.36,1ake -- 01.30,4ake
3. 4v o AH Sysi / (ARO) 34,2 -- 01.30,5ake
4. 5v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 34,5a -- 01.30,6ake
5. 5v t Kekan Satiiri / (ARO) 34,3a -- 01.30,6ake
6. 4v o Viilunki / Eki (Zelos) 1.44,5ke kl -- 01.30,6ake
7. 4v o Jokkeri KAS / Jonna (KADO) 1.34,1ake -- 01.31,2ake
8. 4v o Taas Oon Radalla / (PoRa) 34,9ke -- 01.31,5ake
9. 5v t Duanin Johtosävel / Helena K (DS) 36,4a -- 01.32,3ake
10. 5v o AH Varjokuva / (Unia) 34,1 -- 01.33,2ake
11. 4v t O.R. Tomuliina / (Blvd) 34,1aly -- 01.33,5ake
Ryhmä 2.
1. 5v o Duanin Johtotähti / Monica R. (DS) 33,5a -- 01.30,2ake
2. 4v o O.R. Ukkosmyrsky / (Blvd) 32,3aly -- 01.30,4ake x
3. 4v o Tulihurma I.F. / Ellu (Salta) 33,1ke -- 01.30,5ake
4. 5v o Rahhaa Tulloo / Petra (MRA) 32,5ake -- 01.30,6ake
5. 6v o Hulivei I.F. / Tiina (RDT) 31,2ake -- 01.31,3ake
6. 4v t AH Höstblom / Amelie (Salta) 33,0ke -- 01.32,3ake x
7. 4v t Ruskon Lennotar / Eve (Salta) 31,1ke -- 01.32,4ake
8. 4v o Snillin Donatello / (SnRa) 33,2a -- 01.32,6ake
9. 9v t Dii-Dii Daalia / Noora (RDT) 32,1ly -- 01.33,1ake x
10. 4v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 32,3 -- 01.33,3ake
11. 5v o Kungamakare / Mika J (KeKa) 31,0ake -- 01.33,3ake
12. 5v t AH Elvika / Yrjö K (KeKa) 33,2aly -- 01.33,5ake
Ryhmä 3.
1. 5v o Unian Runoralli / (Unia) 30,2a -- 01.30,2ake
2. 5v t Snillin Aamutuima / Inka (RDT) 30,2ly -- 01.30,3ake x
3. 4v o Lännen Nopein / (PoRa) 30,2ake -- 01.31,2ake
4. 4v t O.R. Lumivuokko / (Blvd) 30,5aly -- 01.32,1ake
5. 7v o Lihakilpi / Matti K (KeKa) 30,1aly -- 01.32,2ake x
6. 4v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.30,5ake -- 01.33,3ake xx
4v o Hiisin Hiski / (PoRa) 30,5ake -- HML
5v t Duanin Metsätähti / (ARO) 30,1a -- K
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 27,1-29,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 100v€ - 1 400v€ - 1000v€ - 600v€ (- 400v€)
Ryhmä 1.
1. 5v t Savun Hymykätkö / Matti K (KeKa) 29,5ake -- 01.29,1ake
2. 6v t Noitatytär / Bertel (Team Ninitra) 28,5a -- 01.29,2ake
3. 6v t Utuwoima / Lucia (Team Ninitra) 29,6a -- 01.29,3ake
4. 6v o Ryövärijätkä / (Unia) 28,6a -- 01.29,3ake
5. 4v o Snillin Aamos / (SnRa) 28,6a -- 01.29,6ake
6. 7v t Kipakka / (Unia) 29,1a -- 01.30,2ake
7. 5v t Radikaalin Pakkomielle / Henry (DS) 29,1a -- 01.30,2ake
8. 6v o O.R. Keisari / Veera (RDT) 29,3ly -- 01.30,5ake
9. 5v o Kuolo Tulloo KAS / Jeeti (KADO) 1.29,2ake -- 01.32,5ake
6v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 29,1a -- HML
Ryhmä 2.
1. 5v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 27,5a -- 01.27,5ake
2. 6v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 28,2ake -- 01.27,6ake x
3. 6v o Ruskon Jupiter / (Unia) 28,3a -- 01.28,3ake
4. 4v t Duanin Rikkidioksidi / (KiRa) 28,2ly x -- 01.28,4ake
5. 5v o O.R. Viretuli / (Blvd) 28,4ly -- 01.29,2ake xx
6. 6v t Kekan Seviriina / Yrjö K (KeKa) 27,8aly -- 01.29,2ake
7. 5v o Toffe von Snø / (Blvd) 28,3aly -- 01.29,6ake
8. 9v t AH Salamatar / (ARO) 28,1a -- 01.30,1ake xx
9. 5v o O.R. Huurtori / (Blvd) 27,5aly -- 01.30,4ake
Ryhmä 3.
1. 8v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 27,2a -- 01.27,1ake x
2. 6v o Pompeji Palermo / Kasper (KADO) 1.27,1ly -- 01.27,3ake
3. 7v o Vasta Katsastettu / (PoRa) 27,3ake -- 01.27,5ake
4. 11v o Parfyymi Pate / (PoRa) 27,3ly -- 01.27,6ake
5. 6v o Pompeji Spiro / Anthonio K (KeKa) 27,1aly -- 01.27,6ake
6. 6v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.27,2ake -- 01.27,6ake
7. 7v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 27,2a -- 01.28,1ake x
8. 8v t AH Caolila / (ARO) 27,2a -- 01.28,4ake
9. 5v t Kekan Jekutar / Milla (RDT) 27,3ly -- 01.29,2ake
10. 5v t Snillin Joperiina / (SnRa) 27,1a -- 01.30,4ake
4v o Repolan Topias / (KiRa) 27,2ly -- HYL
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 24,0-27,0 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 700v€ - 1 800v€ - 1 300v€ - 800v€ (- 500v€)
Ryhmä 1.
1. 4v t Repolan Vainotar / (KiRa) 26,5ly -- 01.25,4ake
2. 7v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 26,9a -- 01.25,6ake
3. 6v o Snillin Viikari / (SnRa) 26,2a -- 01.26,4ake
4. 5v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.26,4ly -- 01.27,2ake xx
5. 5v o O.R. Mustakuu / (Blvd) 26,3aly -- 01.27,2ake
6. 5v t O.R. Planeetta / (Blvd) 26,4aly -- 01.27,3ake xx
7. 5v t PII Sumutus / Jonas (KADO) 1.26,2aly -- 01.27,3ake
8. 6v t Duanin Haavekuva / Pia (DS) 26,4a -- 01.27,3ake
9. 6v o AH Motivaatio / Hilla (DS) 26,3a -- 01.27,4ake
10. 8v t Havitella / Janna (KADO) 1.26,5ly -- 01.27,5ake
Ryhmä 2.
1. 8v o Hämeen Vihuri / Sari (RDT) 25,3ake -- 01.25,1ake
2. 5v t O.R. Vektorilla / (Blvd) 26,1aly -- 01.25,2ake
3. 9v t AH Pikku-Harha / (ARO) 25,3a -- 01.25,3ake x
4. 6v o Aamori I.F. / (SnRa) 25,4a -- 01.25,3ake x
5. 7v o O.R. Hotrotti / Heini (RDT) 26,2ake -- 01.25,4ake
6. 10v o Amerikan Neilikka / Tanja (RDT) 25,3ake -- 01.25,5ake
7. 10v t Purnin Huvitelma / Ove (Team Ninitra) 26,2a -- 01.26,1ake
8. 7v o Taipaleen Tiikeri / (KiRa) 26,2aly -- 01.26,3ake x
9. 10v t Tierra's Terelia / Ragnar (Team Ninitra) 26,1 -- 01.26,5ake
10. 9v o Repolan Edwin / Magnhild (Team Ninitra) 25,4a -- 01.27,2ake
11. 11v o Kullantakoja / (ARO) 25,5a -- 01.27,2ake
12. 11v t Iki-Fiina / (ARO) 26,1a -- 01.27,4ake
Ryhmä 3.
1. 10v t Kekan Lempitytär / Anthonio K (KeKa) 24,5aly -- 01.24,1ake
2. 8v t Repolan Vilijonkka / (Unia) 24,4a -- 01.24,1ake x
3. 10v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / (PoRa) 24,4ly -- 01.24,4ake
4. 11v t Kekan Ilse / Hessi VR (KeKa) 24,4aly -- 01.24,4ake x
5. 9v o Josveinkin / (Unia) 24,3a -- 01.24,5ake
6. 4v t Repolan Varjosielu / (KiRa) 24,5ly -- 01.24,6ake xx
7. 5v o Ruskon Riiviö / (PoRa) 24,3ake -- 01.25,3ake
8. 11v o Boheemi I.F. / (PoRa) 24,3aly -- 01.25,3ake
9. 11v o Savun Pölypyörre / Harri K (KeKa) 24,7aly -- 01.25,3ake
10. 12v o Viritetty / (Unia) 24,1 -- 01.25,6ake
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m alle 24,0 -aikaiset kylmäveriset
P: 3 800v€ - 2 800v€ - 1 900v€ - 1 200v€ (- 700v€)
Ryhmä 1.
1. 10v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,7a -- 01.23,1aly
2. 7v o Kekan Sotamies / Anthonio K (KeKa) 23,4aly -- 01.23,2aly
3. 12v t Runo-Nella / (Unia) 23,3a -- 01.23,3aly
4. 6v o O.R. Sisumanni / (Blvd) 23,3aly -- 01.23,4aly
5. 11v o Aavekuu / (ARO) 24,8a -- 01.23,5aly
6. 13v t Suklaafondue / Henri YK (KeKa) 23,4aly -- 01.23,6aly
7. 11v o Loisto-Welmu / Piitu (RDT) 23,3ake -- 01.24,1aly
8. 7v o O.R. Pokertuli / (Blvd) 23,3aly -- 01.24,3aly
9. 7v t Helmelan Mikälie / (KiRa) 01.23,3aly -- 01.24,3aly x
10. 12v o Renesanssi Ruhtinas / (KiRa) 01.23,5ake -- 01.24,6aly
11. 11v t Liian Hopee / (ARO) 24,5a -- 01.25,2aly x
6v t AH Harhaleikki / (ARO) 24,3a -- HLL
Ryhmä 2.
1. 10v o Xin Birk / Eve (Salta) 20,1ake -- 01.21,2aly
2. 8v o Savun Timjami / Ellu (Salta) 21,3aly -- 01.21,3aly
3. 13v o Haastajan Ruutu / (PoRa) 23,2ake -- 01.21,3aly
4. 11v o Kampraatti P / (PoRa) 23,2ly -- 01.21,5aly x
5. 13v o Nordsvensk / (SnRa) 23,1a -- 01.22,1aly
6. 9v t Purnin Rakkaustarina / (PoRa) 21,7aly -- 01.22,2aly x
7. 12v t Nydelig og Grov / (SnRa) 23,2 -- 01.22,5aly
8. 14v t Ikikorven Kerttu / (Unia) 22,4a -- 01.22,5aly
9. 7v t Repolan Huurre / Amelie (Salta) 22,1ake -- 01.22,5aly
10. 7v o O.R. Hallalla / (Blvd) 21,0aly -- 01.22,5aly
12v o Kekan Silvius / Yrjö K (KeKa) 22,3ake -- HLL
Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m 2v lämminveriset
P: 1 100v€ - 700v€ - 500v€ - 300v€ - (200v€)
Ryhmä 1.
1. 2v o Less Is More RC / Spookiness (RDT) 22,5ly -- 01.22,2aly
2. 2v t White Witch Ach / (ARO) ilm kl -- 01.22,3aly
3. 2v o OR'Reprobate Slim / (Blvd) 22,4ke -- 01.22,6aly
4. 2v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 26,3ke -- 01.23,2aly
5. 2v o Blueshouse Burn / Ida (Team Ninitra) ei enn. -- 01.23,5aly
6. 2v o Killyloch Ach / (ARO) ilm kl -- 01.24,2aly
7. 2v o Radical Take A Shot / Rick (Cram) 20,2ke -- 01.24,3aly x
8. 2v o El Diablo Cram! / Nicky (Cram) ei enn -- 01.24,4aly x
9. 2v t Wolfsbane Ach / (ARO) ilm kl -- 01.25,3aly
10. 2v t OR'Calamitous Gale / (Blvd) 24,5ke -- 01.25,4aly xx
2v t Radical Like No Other / Laura (RDT) 22,4ly -- HML
Ryhmä 2.
1. 2v t Atmosfernyy Sery / (KiRa) 01.16,2aly -- 01.19,1aly x
2. 2v o OR'Knock Down / (KiRa) 01.16,6ake -- 01.19,3aly
3. 2v o Extraordinary / Sanni (MRA) 19,8aly -- 01.19,4aly
4. 2v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 19,9aly -- 01.19,4aly
5. 2v t Lady Robinia / (PoRa) 19,9ake -- 01.20,3aly
6. 2v o L'éclat De L'univers / (Blvd) 18,5ke -- 01.20,4aly
7. 2v t Shakira Z / (PoRa) 17,5aly -- 01.20,4aly
8. 2v o Fortitude Vehka / (PoRa) 17,5aly -- 01.20,6aly xx
9. 2v o I'm Perfect Rus / Janne P (RuKo) 19,5aly -- 01.22,1aly
10. 2v t OR'Blair Gold / (KiRa) 19,5aly -- 01.22,6aly x
Lähto 2. Ryhmäajo 2100m 19,0 ja hitaammat lämminveriset
P: 1 600v€ - 900v€ - 700v€ - 400v€ (- 300v€)
1. 3v t Radical Perfectly Random / (PoRa) 19,2ake -- 01.18,2ake
2. 3v t Red Queen Ach / (ARO) 19,2a -- 01.18,3ake
3. 3v o Ancient Highway / (Unia) 19,2 -- 01.18,3ake
4. 3v o Crownless Ach / (ARO) 19,1a -- 01.18,4ake xx
5. 4v o Juniper Free Hero / Laura (MRA) 19,4ke -- 01.18,4ake
6. 3v o Raindrops Unia / (Unia) 19,2 -- 01.19,3ake
7. 3v o Just In Case Unia / (Unia) 19,1a -- 01.20,5ake x
8. 3v o Jungleroar Pomp / (PoRa) 19,1ake – 01.20,5ake
9. 3v o Firelord Ach / (ARO) 19,3a -- 01.21,3ake
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m 17,0-18,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 100v€ - 1 400v€ - 1000v€ - 600v€ (- 400v€)
Ryhmä 1.
1. 3v t Bellaca Duán / Max (Cram) 18,3ly -- 01.17,4ake
2. 3v t Whole Lotta Love / Petra (MRA) 18,4aly -- 01.17,4ake x
3. 3v t Imperial Ach / Emmi (RDT) 18,1ake -- 01.17,6ake
4. 3v o Onesimé Duán / Sergei (DS) 17,4a --01.18,4ake
5. 3v t Jubilee / Jaana (MRA) 18,5aly -- 01.19,1ake
6. 3v t Polaris Ach / (PoRa) 17,4ake -- 01.19,4ake
7. 4v o Catch Me If U Can / Merja (MRA) 18,3aly -- 01.20,2ake x
8. 3v t Crumblin' Down / (Unia) 18,1a -- 01.20,2ake x
9. 4v t Zaria Ach / (ARO) 17,5a -- 01.20,3ake
10. 3v t Pretty Sweet RC / Noora (RDT) 18,2ake -- 01.20,5ake
11. 3v t Chocoholic Cram! / Anna (RDT) 18,4ake -- 01.20,6ake x
3v o Charmant Snilli / (SnRa) 18,2a -- HPL
Ryhmä 2.
1. 3v o Crimewave / (Unia) 17,3a -- 01.17,5ake
2. 3v t Haphzibah Snilli / Nicky (Cram) 17,1ake -- 01.17,6ake
3. 3v t OR'Vicious Hurricane / (Blvd) 17,2aly -- 01.18,2ake
4. 3v t Gerbe d'Or / (KiRa) 01.17,2ake -- 01.18,3ake x
5. 3v o OR'Possessive Problem / (Blvd) 17,3ake -- 01.18,5ake
6. 3v t Night Warrior / (KiRa) 01.17,2ly -- 01.19,3ake
7. 3v t Pain D'épice / (Blvd) 17,2ake -- 01.19,4ake x
8. 3v t Zéphirin Duán / Seppo (DS) 17,3a -- 01.20,1ake
9. 4v o Brimstone Ach / (ARO) 17,3 -- 01.20,4ake x
10. 3v t Embrasse Moi / (KiRa) 01.17,1aly -- 01.20,4ake
11. 3v t Cinderella Snilli / (SnRa) 17,3a -- 01.20,4ake x
3v o Quousic RAT / Piia (DS) 17,3a -- HLL
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m 14,0-16,9 -aikaiset lämminveriset
P: 2 700v€ - 1 800v€ - 1 300v€ - 800v€ (- 500v€)
Ryhmä 1.
1. 3v o Archduke Foxy / (KiRa) 01.16,4ake -- 01.16,2ake x
2. 3v o Étoile Du Lumineux / (Blvd) 16,9aly -- 01.16,2ake xx
3. 4v o Arran Ach / (ARO) 16,4a -- 01.16,3ake x
4. 8v o Amos Snilli / Ida (Team Ninitra) 16,0a -- 01.16,4ake
5. 5v o Fireking Ach / (ARO) 16,0a -- 01.16,4ake x
6. 4v t Nighthawk RC / (ARO) 16,1a -- 01.17,3ake
7. 5v o OR'Empty Pledge / (Blvd) 16,3ake -- 01.18,1ake
8. 4v o Demonic Foxy / Heini (RDT) 16,2ake -- 01.19,2ake
9. 3v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 16,1a -- 01.19,5ake
4v o Radical Wailord / Heidi (RDT) 16,3ake -- HML
3v t OR'Jazzy Pizzazz / (Blvd) 16,7aly -- K
Ryhmä 2.
1. 8v t Cream Coffee / (SnRa) 15,4a -- 01.14,5ake
2. 5v o Wilhelm Win / Sylve (Team Ninitra) 15,5a -- 01.14,6ake
3. 8v o Ben Bone Pomp / (PoRa) 15,3ake -- 01.14,6ake x
4. 5v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 15,6a -- 01.15,2ake
5. 7v t Delight Pomp / reibili (DS) 14,6a -- 01.15,3ake
6. 6v o Foxpress Snilli / Sari (RDT) 15,5ake -- 01.16,2ake
7. 3v o Clockwork Foxy / (KiRa) 01.15,5ly -- 01.16,3ake
8. 6v o Jungle Rumble / Mika J (KeKa) 14,5ke -- 01.16,4ake
9. 3v t Anziyan / Gustav (DS) 15,5a -- 01.16,5ake
10. 3v t OR'Blood Moon / (KiRa) 15,1aly -- 01.16,5ake
Ryhmä 3.
1. 5v o Copyright / (SnRa) 14,0a -- 01.14,3ake
2. 5v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 14,2ake -- 01.14,4ake
3. 8v o Noblesse Oblige / Harri K (KeKa) 14,2aly -- 01.14,5ake
4. 8v o Pruie Duán / Seleste (DS) 14,2a -- 01.14,6ake xx
5. 6v t Pridezilla II / (Unia) 14,4a -- 01.14,6ake x
6. 6v o Psychédelic Rus / (Unia) 14,4a -- 01.15,4ake
7. 6v t Amelie De Valerie / Yrjö K (KeKa) 14,2aly -- 01.16,1ake
8. 5v o Big Game Foxy / (PoRa) 14,4ly -- 01.16,4ake
9. 6v o Just Chaos / (Unia) 14,4a -- 01.17,3ake x
Lähtö 5. Ryhmäajo 1609m 13,9 ja nopeammat lämminveriset
P: 3 800v€ - 2 800v€ - 1 900v€ - 1 200v€ (- 700v€)
Ryhmä 1.
1. 10v t Radical Sabotage / (ARO) 13,5a -- 01.12,4aly
2. 6v t OR'Wizard Hill / (Blvd) 13,2aly -- 01.12,5aly
3. 5v t Radical Perfection / Jaana (RDT) 13,3aly -- 01.12,5aly xx
4. 9v t Venetian Red / Heli (Team Ninitra) 13,5a -- 01.13,2aly
5. 5v o OR'Dark Atmosphere / (Blvd) 13,3aly -- 01.13,3aly
6. 5v t Penélope Rus / (ARO) 13,2a -- 01.13,3aly
7. 7v t OR'Dark Delight / (Blvd) 13,3aly -- 01.13,4aly
8. 6v o Mr. Giant Smoke / Rick (Cram) 13,2aly -- 01.14,3aly
9. 5v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 13,3aly -- 01.14,4aly
10. 7v t Tout Doit Brûler / Henri YK (KeKa) 13,3aly -- 01.14,6aly x
6v o Keeping The Dead / Ireth (Tampio) 13,2aly -- HLL
Ryhmä 2
1. 7v t Peony Burn / (ARO) 13,1a -- 01.12,4aly
2. 10v o Little Rocke / Raili (RDT) 13,1ake -- 01.12,5aly
3. 6v t Happily Ever After / Niko (Tampio) 13,1aly -- 01.12,6aly x
4. 6v o My Brutus / Ellu (Salta) 12,0aly -- 01.13,1aly
5. 9v r Chocolate Bar Duán / Mika J (KeKa) 12,2aly -- 01.13,4aly
6. 6v t Body Double / Keijo (Tampio) 13,1aly -- 01.14,3aly x
7. 6v t Chocoline Snilli / (SnRa) 12,1a -- 01.14,3aly x
8. 9v o Thaddée Duán / Harri K (KeKa) 12,4aly -- 01.14,4aly xx
9. 12v t Verona Win / Magnhild (Team Ninitra) 12,4a -- 01.14,4aly x
10. 6v o Radical Razorblade / Emma (RDT) 13,1aly -- 01.14,4aly
11. 8v o Charizard Ros / Lauren (Cram) 12,1ly -- 01.14,5aly
12. 8v t Imperia Snilli / (SnRa) 13,0a -- 01.14,6aly
Ryhmä 3.
1. 10v t One Of Us / Karla (MRA) 11,5aly -- 01.11,2aly
2. 8v t Capricious Pomp / (PoRa) 11,7aly -- 01.11,4aly xx
3. 12v t Broadway Ghost / (PoRa) 11,1aly – 01.12,2aly
4. 7v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 11,4aly -- 01.12,4aly
5. 8v t Super Silly Fun Snilli / (SnRa) 10,5a -- 01.12,5aly
6. 13v o Fairytale's Northman / Ove (Team Ninitra) 11,0a -- 01.12,6aly x
7. 7v o Dance for Victory / (KiRa) 01.10,2ake -- 01.13,2aly
8. 11v o Just A Minute / (PoRa) 11,4aly -- 01.13,2aly
9. 7v o The Dancer Without Legs / (KiRa) 01.10,2ake x -- 01.13,4aly
10. 9v o Valentino / (KiRa) 01.10,2ake -- 01.14,3aly x
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m alle 25,0 -aikaiset 5v+ kylmäveriset - Olympia-ajon 1. karsinta
P: 5 000v€ - 2 500v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 11v t Savun Valkea / (ARO) 23,9a -- 01.22,1ake
2. 13v o Hymyn Tähti / (PoRa) 21,1aly -- 01.22,2ake
3. 6v o Kekan Komendantti / (KiRa) 01.21,2ly -- 01.23,3ake
4. 6v o O.R. Matadori / (Blvd) 24,1aly -- 01.23,4ake
5. 11v t Hulabaloo I.F. / Jaana (MRA) 22,9aly -- 01.23,4ake
6. 6v t Duanin Leijonasielu / Mika (DS) 24,4a -- 01.23,5ake
7. 14v o Woimanpoika / Urmas (Team Ninitra) 21,3a -- 01.23,6ake
8. 11v t Koistilan Javina / Jonna (KADO) 1.20,5aly -- 01.24,2ake
9. 9v t Ruskon Jovanda / Olli K (RuKo) 23,5aly -- 01.24,3ake
10. 9v o Snillin Kulkuri / (SnRa) 21,4a -- 01.24,3ake
11. 7v t Piinaava Hiljaisuus RC / Sanna (RDT) 24,4ly -- 01.24,5ake
7v o Herra Hips / Ireth (Tampio) 22,2ake -- HLL
Lähtö 7. Ryhmäajo 1609m 3v kylmäveriset
P: 1 100v€ - 700v€ - 500v€ - 300v€ (- 200v€)
Ryhmä 1.
1. 3v o Sølv's Voittolinja / (KiRa) 01.48,5ly x -- 01.43,5aly
2. 3v t AH Kuunlilja / (ARO) ilm kl -- 01.43,5aly
3. 3v t Radikalin Villimimmi / Anna (RDT) ilm.kl. -- 01.43,5aly x
4. 3v o Manailla KAS / Spookiness (RDT) ilm.kl -- 01.45,5aly
5. 3v o AH Cetan / (ARO) ilm kl -- 01.46,2aly x
6. 3v o Sølv's Mielen Hairahdus / (KiRa) 01.48,1ly -- 01.47,3aly
7. 3v t Arvuuttaja RC / Laura (RDT) ilm kl. -- 01.47,5aly
8. 3v o AH Vintrig / (ARO) ilm kl -- 01.47,5aly
Ryhmä 2.
1. 3v o Parjunan Pronssi / Jooa (KADO) 1.40,3ake -- 01.40,3aly xx
2. 3v o Sølv's Nirvanan Sasu / (KiRa) 44,3ly xx - 01.40,6aly
3. 3v t Sadunsointu / Micke (MRA) 42,5ly -- 01.41,6aly
4. 3v t Ruskon Helmiina / Risto H (RuKo) 44,5aly -- 01.42,2aly
5. 3v t Justiinsa Joo / misery. (MRA) 42,6ly -- 01.42,4aly x
6. 3v o O.R. Havina / (Blvd) 43,5ke -- 01.42,6aly
3v t Ruskon Sulotar / Olli U (RuKo) 44,5ke -- HYL
3v t O.R. Taigalumi / (Blvd) 42,4ke -- HML
Ryhmä 3.
1. 3v t Aaja KAS / Piritta (KADO) 1.37,6ake -- 01.36,1aly
2. 3v o Sävelen Felix / (PoRa) 37,6aly -- 01.36,2aly x
3. 3v o Ruskon Hallasurma / Jani E (RuKo) 39,4aly -- 01.36,2aly
4. 3v t Duanin Vierasesine / (PoRa) 35,5aly -- 01.36,6aly
5. 3v o Latokartanon Eetos / Jami (KADO) 1.39,4ake -- 01.37,2aly
6. 3v t Tuiskulan Helmiisa / (PoRa) 34,5aly -- 01.37,5aly x
7. 3v o Duanin Jessiina / (SnRa) 38,7 -- 01.37,6aly
8. 3v o O.R. Tornaattori / (Blvd) 38,1ke -- 01.38,4aly xx
Lähtö 8. Ryhmäajo 2100m 30,0 ja hitaammat kylmäveriset
P: 1 600v€ - 900v€ - 700v€ - 400v€ (- 300v€)
Ryhmä 1.
1. 5v o Unian Korona / (Unia) 34,1a -- 01.30,4ake xx
2. 4v o Siksakin Sikuri / Jalle (KADO) 1.36,1ake -- 01.30,4ake
3. 4v o AH Sysi / (ARO) 34,2 -- 01.30,5ake
4. 5v t Duanin Johtoasema / Pia T. (DS) 34,5a -- 01.30,6ake
5. 5v t Kekan Satiiri / (ARO) 34,3a -- 01.30,6ake
6. 4v o Viilunki / Eki (Zelos) 1.44,5ke kl -- 01.30,6ake
7. 4v o Jokkeri KAS / Jonna (KADO) 1.34,1ake -- 01.31,2ake
8. 4v o Taas Oon Radalla / (PoRa) 34,9ke -- 01.31,5ake
9. 5v t Duanin Johtosävel / Helena K (DS) 36,4a -- 01.32,3ake
10. 5v o AH Varjokuva / (Unia) 34,1 -- 01.33,2ake
11. 4v t O.R. Tomuliina / (Blvd) 34,1aly -- 01.33,5ake
Ryhmä 2.
1. 5v o Duanin Johtotähti / Monica R. (DS) 33,5a -- 01.30,2ake
2. 4v o O.R. Ukkosmyrsky / (Blvd) 32,3aly -- 01.30,4ake x
3. 4v o Tulihurma I.F. / Ellu (Salta) 33,1ke -- 01.30,5ake
4. 5v o Rahhaa Tulloo / Petra (MRA) 32,5ake -- 01.30,6ake
5. 6v o Hulivei I.F. / Tiina (RDT) 31,2ake -- 01.31,3ake
6. 4v t AH Höstblom / Amelie (Salta) 33,0ke -- 01.32,3ake x
7. 4v t Ruskon Lennotar / Eve (Salta) 31,1ke -- 01.32,4ake
8. 4v o Snillin Donatello / (SnRa) 33,2a -- 01.32,6ake
9. 9v t Dii-Dii Daalia / Noora (RDT) 32,1ly -- 01.33,1ake x
10. 4v o Snillin Käpyvaras / (SnRa) 32,3 -- 01.33,3ake
11. 5v o Kungamakare / Mika J (KeKa) 31,0ake -- 01.33,3ake
12. 5v t AH Elvika / Yrjö K (KeKa) 33,2aly -- 01.33,5ake
Ryhmä 3.
1. 5v o Unian Runoralli / (Unia) 30,2a -- 01.30,2ake
2. 5v t Snillin Aamutuima / Inka (RDT) 30,2ly -- 01.30,3ake x
3. 4v o Lännen Nopein / (PoRa) 30,2ake -- 01.31,2ake
4. 4v t O.R. Lumivuokko / (Blvd) 30,5aly -- 01.32,1ake
5. 7v o Lihakilpi / Matti K (KeKa) 30,1aly -- 01.32,2ake x
6. 4v t Usvasuon Sinkki / Miro (KADO) 1.30,5ake -- 01.33,3ake xx
4v o Hiisin Hiski / (PoRa) 30,5ake -- HML
5v t Duanin Metsätähti / (ARO) 30,1a -- K
Lähtö 9. Ryhmäajo 2100m 27,1-29,9 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 100v€ - 1 400v€ - 1000v€ - 600v€ (- 400v€)
Ryhmä 1.
1. 5v t Savun Hymykätkö / Matti K (KeKa) 29,5ake -- 01.29,1ake
2. 6v t Noitatytär / Bertel (Team Ninitra) 28,5a -- 01.29,2ake
3. 6v t Utuwoima / Lucia (Team Ninitra) 29,6a -- 01.29,3ake
4. 6v o Ryövärijätkä / (Unia) 28,6a -- 01.29,3ake
5. 4v o Snillin Aamos / (SnRa) 28,6a -- 01.29,6ake
6. 7v t Kipakka / (Unia) 29,1a -- 01.30,2ake
7. 5v t Radikaalin Pakkomielle / Henry (DS) 29,1a -- 01.30,2ake
8. 6v o O.R. Keisari / Veera (RDT) 29,3ly -- 01.30,5ake
9. 5v o Kuolo Tulloo KAS / Jeeti (KADO) 1.29,2ake -- 01.32,5ake
6v o Savun Ryyppyputki / Magnus (DS) 29,1a -- HML
Ryhmä 2.
1. 5v t Snillin Tulppaani / (SnRa) 27,5a -- 01.27,5ake
2. 6v t Repolan Pikku-Tähti / (PoRa) 28,2ake -- 01.27,6ake x
3. 6v o Ruskon Jupiter / (Unia) 28,3a -- 01.28,3ake
4. 4v t Duanin Rikkidioksidi / (KiRa) 28,2ly x -- 01.28,4ake
5. 5v o O.R. Viretuli / (Blvd) 28,4ly -- 01.29,2ake xx
6. 6v t Kekan Seviriina / Yrjö K (KeKa) 27,8aly -- 01.29,2ake
7. 5v o Toffe von Snø / (Blvd) 28,3aly -- 01.29,6ake
8. 9v t AH Salamatar / (ARO) 28,1a -- 01.30,1ake xx
9. 5v o O.R. Huurtori / (Blvd) 27,5aly -- 01.30,4ake
Ryhmä 3.
1. 8v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 27,2a -- 01.27,1ake x
2. 6v o Pompeji Palermo / Kasper (KADO) 1.27,1ly -- 01.27,3ake
3. 7v o Vasta Katsastettu / (PoRa) 27,3ake -- 01.27,5ake
4. 11v o Parfyymi Pate / (PoRa) 27,3ly -- 01.27,6ake
5. 6v o Pompeji Spiro / Anthonio K (KeKa) 27,1aly -- 01.27,6ake
6. 6v t Pompeji Sejertti / Joona (KADO) 1.27,2ake -- 01.27,6ake
7. 7v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 27,2a -- 01.28,1ake x
8. 8v t AH Caolila / (ARO) 27,2a -- 01.28,4ake
9. 5v t Kekan Jekutar / Milla (RDT) 27,3ly -- 01.29,2ake
10. 5v t Snillin Joperiina / (SnRa) 27,1a -- 01.30,4ake
4v o Repolan Topias / (KiRa) 27,2ly -- HYL
Lähtö 10. Ryhmäajo 2100m 24,0-27,0 -aikaiset kylmäveriset
P: 2 700v€ - 1 800v€ - 1 300v€ - 800v€ (- 500v€)
Ryhmä 1.
1. 4v t Repolan Vainotar / (KiRa) 26,5ly -- 01.25,4ake
2. 7v t Snillin Kipsakka / (SnRa) 26,9a -- 01.25,6ake
3. 6v o Snillin Viikari / (SnRa) 26,2a -- 01.26,4ake
4. 5v t Kuis Vain Kiipelissä / Jake (KADO) 1.26,4ly -- 01.27,2ake xx
5. 5v o O.R. Mustakuu / (Blvd) 26,3aly -- 01.27,2ake
6. 5v t O.R. Planeetta / (Blvd) 26,4aly -- 01.27,3ake xx
7. 5v t PII Sumutus / Jonas (KADO) 1.26,2aly -- 01.27,3ake
8. 6v t Duanin Haavekuva / Pia (DS) 26,4a -- 01.27,3ake
9. 6v o AH Motivaatio / Hilla (DS) 26,3a -- 01.27,4ake
10. 8v t Havitella / Janna (KADO) 1.26,5ly -- 01.27,5ake
Ryhmä 2.
1. 8v o Hämeen Vihuri / Sari (RDT) 25,3ake -- 01.25,1ake
2. 5v t O.R. Vektorilla / (Blvd) 26,1aly -- 01.25,2ake
3. 9v t AH Pikku-Harha / (ARO) 25,3a -- 01.25,3ake x
4. 6v o Aamori I.F. / (SnRa) 25,4a -- 01.25,3ake x
5. 7v o O.R. Hotrotti / Heini (RDT) 26,2ake -- 01.25,4ake
6. 10v o Amerikan Neilikka / Tanja (RDT) 25,3ake -- 01.25,5ake
7. 10v t Purnin Huvitelma / Ove (Team Ninitra) 26,2a -- 01.26,1ake
8. 7v o Taipaleen Tiikeri / (KiRa) 26,2aly -- 01.26,3ake x
9. 10v t Tierra's Terelia / Ragnar (Team Ninitra) 26,1 -- 01.26,5ake
10. 9v o Repolan Edwin / Magnhild (Team Ninitra) 25,4a -- 01.27,2ake
11. 11v o Kullantakoja / (ARO) 25,5a -- 01.27,2ake
12. 11v t Iki-Fiina / (ARO) 26,1a -- 01.27,4ake
Ryhmä 3.
1. 10v t Kekan Lempitytär / Anthonio K (KeKa) 24,5aly -- 01.24,1ake
2. 8v t Repolan Vilijonkka / (Unia) 24,4a -- 01.24,1ake x
3. 10v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / (PoRa) 24,4ly -- 01.24,4ake
4. 11v t Kekan Ilse / Hessi VR (KeKa) 24,4aly -- 01.24,4ake x
5. 9v o Josveinkin / (Unia) 24,3a -- 01.24,5ake
6. 4v t Repolan Varjosielu / (KiRa) 24,5ly -- 01.24,6ake xx
7. 5v o Ruskon Riiviö / (PoRa) 24,3ake -- 01.25,3ake
8. 11v o Boheemi I.F. / (PoRa) 24,3aly -- 01.25,3ake
9. 11v o Savun Pölypyörre / Harri K (KeKa) 24,7aly -- 01.25,3ake
10. 12v o Viritetty / (Unia) 24,1 -- 01.25,6ake
Lähtö 11. Ryhmäajo 1609m alle 24,0 -aikaiset kylmäveriset
P: 3 800v€ - 2 800v€ - 1 900v€ - 1 200v€ (- 700v€)
Ryhmä 1.
1. 10v o Valtarian Humare / (SnRa) 23,7a -- 01.23,1aly
2. 7v o Kekan Sotamies / Anthonio K (KeKa) 23,4aly -- 01.23,2aly
3. 12v t Runo-Nella / (Unia) 23,3a -- 01.23,3aly
4. 6v o O.R. Sisumanni / (Blvd) 23,3aly -- 01.23,4aly
5. 11v o Aavekuu / (ARO) 24,8a -- 01.23,5aly
6. 13v t Suklaafondue / Henri YK (KeKa) 23,4aly -- 01.23,6aly
7. 11v o Loisto-Welmu / Piitu (RDT) 23,3ake -- 01.24,1aly
8. 7v o O.R. Pokertuli / (Blvd) 23,3aly -- 01.24,3aly
9. 7v t Helmelan Mikälie / (KiRa) 01.23,3aly -- 01.24,3aly x
10. 12v o Renesanssi Ruhtinas / (KiRa) 01.23,5ake -- 01.24,6aly
11. 11v t Liian Hopee / (ARO) 24,5a -- 01.25,2aly x
6v t AH Harhaleikki / (ARO) 24,3a -- HLL
Ryhmä 2.
1. 10v o Xin Birk / Eve (Salta) 20,1ake -- 01.21,2aly
2. 8v o Savun Timjami / Ellu (Salta) 21,3aly -- 01.21,3aly
3. 13v o Haastajan Ruutu / (PoRa) 23,2ake -- 01.21,3aly
4. 11v o Kampraatti P / (PoRa) 23,2ly -- 01.21,5aly x
5. 13v o Nordsvensk / (SnRa) 23,1a -- 01.22,1aly
6. 9v t Purnin Rakkaustarina / (PoRa) 21,7aly -- 01.22,2aly x
7. 12v t Nydelig og Grov / (SnRa) 23,2 -- 01.22,5aly
8. 14v t Ikikorven Kerttu / (Unia) 22,4a -- 01.22,5aly
9. 7v t Repolan Huurre / Amelie (Salta) 22,1ake -- 01.22,5aly
10. 7v o O.R. Hallalla / (Blvd) 21,0aly -- 01.22,5aly
12v o Kekan Silvius / Yrjö K (KeKa) 22,3ake -- HLL